Jaký byl můj rok 2021?

Jaký byl můj rok 2021?

Tak je to zase tady. Nový rok. Čas plánování. Snů. Předsevzetí.

A taky reflexe. Rozjímání nad tím, co se nám v uplynulém roce (ne)povedlo. Co nového jsme se naučili. Kam jsme se posunuli. Co všechno jsme zažili.

Že toho zase tolik nebylo, říkáte? Tak si to sepište. Vezměte si papír a tužku a každý řádek začněte slovy: V roce 2021 jsem… Možná vás překvapí, kolik jste toho za pouhých dvanáct (pandemických) měsíců stihli zažít.

V roce 2021 jsem…

 • V roce 2021 jsem se dál snažila překonat zažité vzorce z dětství a překonat vnitřního kritika a perfekcionismus, který mě svého času úplně paralyzoval. Přijmout svůj vzhled a uvěřit, že sebeláska není jen zprofanovaná fráze, na které vydělávají samozvaní odborníci a světové influencerky. Že by se mi to povedlo, se říct nedá, ale skóre zápasu se pomalu vyrovnává.
 • V roce 2021 jsem se podívala na Mallorcu, na Gran Canaria, kde jsem si splnila sen a navštívila kávovou plantáž, a konečně jsem se zase vrátila k sólo cestování, které nemohlo (znovu) začít jinde než v mé milované Paříži.
 • V roce 2021 jsem konečně měla promoce. A dostala papír. Teda vlastně dva.
 • V roce 2021 jsem utratila skoro všechny úspory za paruku a záchranu vlasů (resp. sebevědomí). A ani po roce a půl tenhle boj ještě zdaleka není u konce…
 • V roce 2021 jsem zase začala chodit na lekce francouzštiny do Francouzského institutu. A doufám, že se vrátím alespoň na úroveň, kterou jsem měla před nucenou pandemickou pauzou.
 • V roce 2021 jsem měla možnost pracovat na projektech a pro klienty, o kterých by se mi rok zpátky ani nesnilo. Občas to byla pořádná zkouška ohněm, ale vždycky se šťastným koncem.
 • V roce 2021 jsem objevila novou sběratelskou vášeň. Antipearle.
 • V roce 2021 jsem se dál vzdělávala ve fotce, absolvovala jsem několik kurzů focení i postprodukce, konečně jsem se naučila fotit na manuál a díky Anetce, se kterou jsem v květnu navázala spolupráci, mě tvorba baví čím dál tím víc.
 • V roce 2021 jsem si ještě víc uvědomila, že kvalita vždycky zvítězí nad kvantitou. Ať už jde o přátele, módu nebo kosmetiku.
 • V roce 2021 jsem se učila chápat svět investování a udělala jsem svoji první investici do kryptoměn.
 • V roce 2021 jsem těžce nezvládla work-life balance. I když mám práci v marketingu ráda, nebyl (bez nadsázky) jediný den, kdy bych nepracovala. A zjistila jsem, že v takovém životě přežívání, nechci pokračovat. Cíl pro 2022 je proto jasný – vymyslet, jak z tohohle krysího kolečka vystoupit.

4 Komentáře

 1. 1.1.2022 / 20:06

  Stihla jsi toho opravdu hodně, což je super! Ať je pro tebe i rok 2022 plný úspěchů a krásných zážitků Verčo! 🙂 A přeji hlavně hodně štěstí a zdraví. 🙂

 2. 1.1.2022 / 22:45

  To je pravda. Člověk si myslí, že rok byl nudný a že nic při něm nezažil, ale, když si člověk napíše seznam, najde toho víc než čekal.
  Já jsem si třeba zase sepsala seznam pozitivních věcí, co se kolem mě odehrálo za rok 2021. A také jsem nakonec něco objevila, i když tedy s velkými obtížemi.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?