Bienvenidos a Gran Canaria

Bienvenidos a Gran Canaria

Co vidět a ochutnat na ostrově Gran Canaria? Jak se dostat na kávovníkovou plantáž? A co dělat, když nemáte chuť nebo odvahu půjčit si auto? Bienvenidos a Gran Canaria!

Cestu na Kanáry jsme plánovali už na únor, ale kvůli stále se zpřísňujícím opatřením jsme se ji rozhodli odložit na konec března. Naivně jsme si totiž mysleli, že tou dobou už bude situace lepší a nebude nám hrozit, skončíme zavření v nějaké ubytovně na dalších čtrnáct dní. Jenže situace se nezlepšila ani v nejmenším, a tak jsme se rozhodli to riskovat. A odletěli jsme.

Plán byl od začátku jasný – odpočívat, přiměřeně pracovat a užívat si moře, sluníčka a svobody. Auto jsme si nepůjčovali a většinu času jsme proto trávili na rozlehlé pláži Playa de Las Centeras a v historické části Vegueta plné úzkých uliček, malebných domků a kaváren, ve kterých místní usrkávají typické leche y leche (espresso s kondenzovaným mlékem).

Po pár krásných dnech na pláži nám začalo být trochu líto, že z ostrova Gran Canaria neuvidíme víc, a tak jsem se ponořila do hlubin internetu a objevila Gran Canaria Servis. Pár Čechů žijící na jihu ostrova, který za službou stojí, nebízí nespočet výletů po ostrově, a i když byl jeden lákavější než druhý, (nepřekvapivě) vyhrál ten na kávovníkovou plantáž. Asi si dokážete představit, jak moc jsem se těšila.

Slovo dalo slovo, s pánem jsme se domluvili, že nás vyzvedne u hotelu, ale večer před plánovaným odjezdem výlet ze zdravotních důvodů zrušil. Chvíli jsem zadržovala slzu a pak jsem se rozhodla, že se svého snu jen tak nevzdám a vyrazíme na vlastní pěst. Meziměstskou autobusovou dopravou. Španělskou meziměstskou autobusovou dopravou.

Za pomoci Google Maps jsem našla nejrychlejší trasu, ale po její konzultaci ve facebookové skupině Digitální nomádi v Las Palmas jsem ji musela přehodnotit. Deset minut na přestup bylo podle diskutujících naprosto nereálné, protože autobusy se ve Španělsku s přesností moc nestresují.

Na přestup jsem nám pro jistotu vyhradila víc času a světe div se, dojeli jsme. A co je hlavní, dokonce se nám i podařilo stihnout zpáteční autobus, který jezdí jen třikrát za den, a vrátit se na hotel. Považuji to za malé osobní vítězství.

Co se týká samotné plantáže, z autobusové zastávky San Pedro na ni dojdete za dvacet minut a komentovaná prohlídka kávovníků, tropického ovoce a vinařství zabere dalších dvacet. Na závěr vás čeká ochutnávka kávy, sýrů a dalších produktů místní výroby, kterou si vychutnáte v nádherné zahradě. Hotový sen.

Zbytek týdne jsme pak už jen vysedávali v místních kavárnách, jedli mořské plody a kanárskou specialitu papas arrugadas a pozorovali život, který nám v posledních měsících v Česku tolik chybí.

Chystáte se na Gran Canaria?

Jestli zvažujete návštěvu Gran Canaria, mám pro vás na závěr tradičně pár praktických tipů. Co se týká ubytování, my tentokrát výjimečně nevyužili Airbnb, ale pronajali jsme si apartmán v hotelu Faycán, který se nachází hned u hlavní pláže. Poměr cena / výkon byl naprosto vyrovnaný, a proto vám ho ráda doporučím.

Pokud jde o tipy na místní podniky, všechny kavárny jsem přidala do mapy kaváren a z restaurací vám moc doporučuji rybárnu Amigo Camilo. Kromě zmiňovaných papas arrugadas a darů moře tu za rozumné peníze ochutnáte i další kanárské speciality a lokalita ve které budete obědvat nebo večeřet, je jedním slovem dokonalá. Jestli hledáte něco modernějšího, zajděte do Mr. Kale, Talleres Palermo nebo Hawai Poké.

A jestli chcete vytěžit z ostrova maximum, ale nemáte (stejně jako my) chuť nebo odvahu řídit, podívejte se na výlety pořádané Likexpats nebo Gran Canaria Servis a domluvte si zážitek, na který budete ještě pěkně dlouho vzpomínat.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?