Jsem out. A moc mě to baví.

Jsem out. A moc mě to baví.
Kdo určuje trendy? Módní časopisy? Blogeři? Celebrity? A co to vlastně znamená? Je in následnovat módu, nebo jít proti ní? A kam zařadit hipstery, kteří sice původně šli proti proudu, ale nyní jich je už tolik, že vytvořili nový mainstream? A kdo kdy vlastně určil, co je in a co out, co bychom měli dělat a co radši ne?
Pokud se Vám po přečtení úvodních řádků právě zamotala hlava, naprosto s vámi soucítím. Podobné pocity prožívám při hodinách filozofie a věřte nebo ne, stejně se nikdy nedoberu výsledku. Podle mého názoru totiž neexistuje žádná správná odpověď. Trendy vnímám jako něco magického, okem neviditelného a velmi pomíjivého. Mění se s každým uplynulým rokem, ročním obdobím i měsícem. Některé se vracejí, jiné zmizí nadobro.
Dnes tu ale nechci filozofovat nad rychlostí doby, ve které žijeme. Jen bych s Vámi chtěla sdílet pár věcí, které se (bohužel) dnes už tolik nenosí. Veřejně přiznávám, že, i když jsem bloger (což mě předurčuje k tomu být vždy originální, trendy, cool a in) jsem občas i out. A moc mě to baví.
Například pořád posílám pohledy. Baví mě vybírat ty nejhezčí snímky, lepit známky a vtěsnat všechny zážitky do několika malých řádků. Stejně tak miluji to nečekané překvapení, když najdu v poštovní schránce pozdrav od svých nejbližších. Dnes už je jen pár lidí v mém okolí, se kterými držíme tuhle pohledovou tradici, ale dříve jsem se i dost aktivně věnovala Postcrossingu, díky kterému mám doma několik stovek nádherných pohledů z celičkého světa.
Taky stále nakupuji v obchodech. A nemyslím tím ty virtuální. Moc ráda prohodím pár slov s prodavači na trzích, oblečení si radši vyzkouším a tašky odnesu hezky v rukou až domů. Nehledě na to, že pohyb i těžké tašky prospějí mému tělu, nakupování si užívám. Nechodím totiž do velkých supermarketů ani obchoďáků, ale vyhledávám malé bio obchůdky, kde zpravidla dostanu i spoustu tipů a vždy odcházím s úsměvem na tváři.
I když se to dnes, kdy nikdo nic nestíhá, moc nenosí, chodím včas. Nemám ráda čekání a nechci, aby někdo čekal na mě. Hodinky mám nařízené o pět minut dopředu, ale musím uznat, že jsem mezi mojí generací dost výjimka. 
Nikdy jsem neviděla Hru o Trůny.
Nechatuji. Když na mě na Facebooku vybafne nicneříkající Ahoj občas doplněné o jak se mas?, které mi posílá člověk bydlící dvacet minut ode mě, začíná mi nabíhat husí kůže. Sociální sítě využívám čistě jako prostředek, který mi umožní domluvit místo a čas schůzky, nikoliv jako komunikační kanál. Mnohem radši se vidím s přáteli osobně. Společnému kafi, procházce nebo obědu se žádný chat nemůže nikdy vyrovnat. 
Zdravím, prosím a děkuji. A myslím to upřímně.
Přirovnávejte mě třeba k důchodcům, ale já prostě miluji vstávat brzy. Těším se na každé nové ráno, kdy stihnu udělat vše potřebné, kdy mi ranní paprsky svítí do okna a slibují nový začátek, kdy si vychutnávám snídani a využiji pak celý den na maximum.
Nemám Snapchat.
Tak a teď je řada na Vás. V čem jste out? A co pro vás znamenají trendy?
Veronika ♥
trendy móda in out 2017

 

27 Komentáře

 1. 2.11.2016 / 17:24

  Vo veľa bodoch sa s tebou zhodujem – ranné vstávanie (pridávam sa k spolku dôchodcov 😀 ), obchody tiež zbožňujem (nesedieť furt na zadku, ale prejsť sa pritom a socializovať sa), neznášam nedochvíľnosť tak tiež prídem radšej o 15 minút skôr než neskôr a zdravenie, ďakovanie a prosenie by mala byť alfa omega pre všetkých 🙂
  Chválim článok, nič podobné som ešte nečítala.

  http://www.simonazacko.com

 2. 2.11.2016 / 17:36

  Vítej v klubu podivínů, co neviděli Hru o trůny. Už jsem si myslela, že jsem snad jediný člen. :O 😀 A i s tím chatováním to mám stejně. Je to nehorázný žrout času. 😀
  Nikol (www.readeatandlive.blogspot.cz)

 3. 2.11.2016 / 18:17

  Tak nějak jsem si u nadpisu říkala, v čem si připadáš out a mě to všechno přijde tak nějak in. Jak pohledy, tak knihy i bioobchody. Ale přeci jen jsem o něco starší, tak to můžu vnímat jinak. Mimochodem – taky nemám snap, nechatuji a nikdy jsem neviděla GOT. Trendy neřeším, ale asi se jim ani urputně nebráním.

 4. 2.11.2016 / 18:58

  Až na to brzké vstávání jsme na tom úplně stejně. A nechápu, proč bych se měla měnit podle trendů, když se mi to tak líbí. 🙂

 5. 2.11.2016 / 18:59

  Veru, neřekla bych, že jsi out, ale že jsi zcela normální… 🙂 Taky z dovolených posílám pohledy, taky jsem neviděla Hry o trůny (zpravidla jsem ani moc filmů a seriálu neviděla, protože je to zbytečné plýtvání času..). Snapchat taky nevlastním, protože mi prostě upřímně přijde docela k ničemu. Out jsem možná taky tím, že všude chodím pěšky (což se dnes moc nenosí, každý si rád svůj zadek vozí), avšak když už jedu někam autem, tak to je vlastně taky "out", protože ho máme ještě po dědečkovi.. 🙂 Rozhodně mám radši papírové knihy než ty online, ze kterých mě bolí prst od posouvání stránek a oči od displaye. Zdravit, prosit a děkovat je základní výbavou slušného a dobře vychovaného jedince.. 🙂 Akorát s tím čase má problém, dřív jsem chodila přesně, jenže poslední dobou se to nějak bortí- vždy, kdy jsem připravena vyjít z domu včas, se stane řada událostí, které mě vždy nějak zbrzdí. Jsem ráda, že ještě stále existují normální lidi. Hezký večer, Verčo!

 6. 2.11.2016 / 19:49

  Ahoj Veru,

  moc pěkný článek, s některými věcmi naprosto souhlasím a stotožňuji se s nima. 🙂

  Taky nemám snapchat, nepodléhám módním trendům jako obag, daniel wellington, atd. ani tomu co je aktuálně trendy, chodím si oblékaná podle nálady. Začala jsem pozorovat, že jsem out, protože si ráda povídám, jednoduše jsem prostě ukecaná a lidem to vadí, většina z nich sedí a "čumí" do telefonů a notebooků. Děs. Některé seriály ani nevím, že běží 😀 nějak to při naší hektické domácnosti nestíhám. Jsem také out, protože nechodím každý víkend pařit a nepiju alkohol. To je asi aktuálně vše co mi proběhlo hlavou…

  Přeji krásný večer

  KeeKee

 7. 2.11.2016 / 19:52

  Když to nejdřív vezmu dle tvého článku, tak já jsem dochvilný (někdy až moc). Zastávám "přísloví", že Dochvilnost je výsada králů. Nejvíc mě štve, když se se mnou chce někdo sejít, já přijdu včas, ale druhá strana přijde pozdě a ani nenapíše, kde je
  Mám nastavenýho budíka na vstávání brzo a to ani nemusím nikam vstávat, přece jenom stihnu toho za den podstatně víc.
  Nemám snapchat, nechápu ho. A sociální sítě (instagram, twitter, facebook) používám už jenom proto, abych se duševně a kariérně posunul dál, konverzace mě už také nelákají.
  Jsem knihomol a nikdo to prostě nedokáže pochopit
  A teď to, proč jsem pro ostatní existence: píšu ručně psané dopisy, nemám rád, když píšu na počítači a potom je vytisknu.
  Ve škole píšu zásadně na papír a tužku a jsem jediný z mála, který to dělá.
  Rok a půl jsem nepil alkohol ze svého vlastního rozhodnutí a všichni mi říkali : "Ty jsi nemocný?"

 8. 2.11.2016 / 21:19

  To je tak milé číst o někom normálním. 🙂 Moc příjemný příspěvek, dost se v tom vidím. Já jsem třeba hrozně out, co se sociálních sítí týče. Používám akorát facebook a o těch ostatních upřímně ani netuším, jak fungují.

 9. 3.11.2016 / 5:30

  Jako obvykle – se shodujeme skoro ve všem. Na styl jsem už přestala hledět – tím nechci říct, že se oblíkám jak šmudla, ale když je mi něco pohodlný, tak to prostě nosím. Nebudu to vyhazovat jen proto, že je to out.
  Pohledy sice neposílám – jsem moc líná, achjo, za to mám ale vždycky radost, když nějaký pohled přistane náhodou v mé schránce. I kdyby byl určen někomu jinému. Je to prostě milé.
  Taky nakupuji v obchodech, ale poslední dobou mě to vyčerpává natolik, že si říkám, jestli by nebylo lepší přeci jen nakupovat přes net..
  Papírové knížky jsou klasika ♥. Ta vůně, ten dotek je naprosto elektrizující. Vlastním pár e-booků, ale to jen v anglčtině, protože to je prostě levnější…
  Na co jsem ras, tak to jsou pozdní příchody. Šílenost >.<. Když řeknu v 9:30, jsem tam v 9:30. Ne v deset, proboha.
  A věř nebo ne, po tvém vzoru jsem taky přestala chatovat (jakože sem tam ještě něco) a fakt je lepší se setkat osobně :3

  gingerjannie.blogspot.cz

  • 3.11.2016 / 19:53

   Taky rád posílám pohledy (+ rád píšu ručně psané dopisy), dej adresu, nějaký pohled ti pošlu 🙂

 10. 3.11.2016 / 18:22

  Hrozně milej článek 🙂 ve spoustě věcí bych souhlasila… no Hře o trůny bys mohla dát šanci (já se bránila strašně dlouho a před nedávnem nakonec podlehla) 🙂

  Diary of M

  M.

 11. 3.11.2016 / 20:05

  Trendy jsou pro mě inspirací. Nemyslím si, že by existovalo něco vyloženě out. A když už, tak to určitě nejsou věci, které píšeš. Spíš bych to viděla na nošení zvonáčů. Jinak co dělám netypického já? S jednou starší blogerkou (tak ve věku mojí babičky) si píšeme dopisy, pak je tu mé studium filosofie (s tím jsem úplně out, to je mi jasné :D), hodně čtu a místo kabelky nosím batoh. Je hezký, elegantní, ale je to batoh. Na dochvilnost si také docela potrpím, takže mě hodně urazí, když někdo přijde pozdě (protože to znamená, že já někde půl hodiny čekám). Čtu knihy pro děti (hlavně ty od Roalda Dahla) a chodím na procházky, místo do fitka ♥

 12. 5.11.2016 / 18:14

  Skvělý článek, ve většině se s tebou schoduji. Hru o trůny také nesleduji. Od přátel neustále slyším, že jsem divná, že na to koukají všichni. No mě to bohužel moc nezaujalo. 🙂
  Find joy in the ordinary

 13. 7.11.2016 / 7:51

  Nikdy jsem neviděla Hru o trůny ani Starwars. Ke Starwars mě nikdo nedonutí 😀 NIKDY.
  Všichni milujou jezdit k moři (a já taky), ale otevřený moře a to všechno v něm mi nahání hrůzu.
  Většina kamarádek nerada řídí, já bych mohla řídit stovky kilometrů a nevadí mi to 😀
  Miluju cesty vlakem. A knížky čtu taky jen papírové.
  http://www.linheart.cz

 14. 7.11.2016 / 11:31

  Nekoukám na Hru o trůny, ani se na to nehodlám koukat.

  Moc ráda čtu papírové knihy, nemám ráda čtečky. Zbožňuji nakupování v antikvariátech, procházet si ty staré knihy, které už za sebou mají nějaký ten "život a vzpomínky".

  Píšu dopisy. Několik let jsem měla i kamarádku na dopisování, akorát jsme toho po 2 letech nechaly, protože už prostě nebyl čas, ale plánuji tenhle zvyk zas obnovit.

  Zbožňuji nakupování na farmářských trzích, tam hodně lidí mé generace nechodí.

  Fotím mj. i na film a plánuji se naučit sama si vyvolávat fotky.

  Super článek, jsem ráda, že vím, že existuje víc "out lidí". 🙂

 15. 9.11.2016 / 23:56

  Krásný článek. Tak já taky čtu knihy, nemám snapchat, píšu si deník ručně, používám papírové zápisníky a celkově jsem milovnice papírenského zboží, jsem slušná a věrná, vyměňuji si dopisy s babičkou, nemám IPhone, miluju trávit čas v lesích mimo civilizaci a občas si něco ráda napíšu na klasickém psacím stroji. Je toho mnohem víc, ale teď si už nevzpomenu. Jsem hod out a dělá mě to šťastnou.

 16. 12.11.2016 / 21:00

  Tohle je fakt úžasná myšlenka! Chození včas, čtení a nakupování v obchodech máme společné + mám taky ráda, když můžu být produktivní už od rána a využít den na 100%, ale někdy si taky ráda přispím 😀 A ten citát je taky pecka 🙂
  http://www.lucastirska.blogspot.cz

 17. 26.11.2016 / 12:02

  Tohle mě opravdu pobavilo a v hodně věcech jsem na tom stejně 🙂 Taky nakupuji v obchodech a tahám si tašky, taky chodím včas, taky jsem slušně vychovaná, nemám Snapchat ani Instastroies a taky jsem neviděla Hru o trůny … sakra, jak my vůbec můžeme žít 😀

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?