Co mě dělá šťastnou?

Co mě dělá šťastnou?
Byla chladná podzimní středa a už zase přišel ten den. Den, kdy mi od rána nic nevycházelo, nálada byla na bodu mrazu a v hlavě jsem měla jeden velký chaos. S výrazem, který by možná na halloweenské party vyhrál první cenu, jsem se dopotácela do nejbližší kavárny a pak se to stalo. Bylo to naprosto kouzelné, ale zároveň úplně obyčejné. Kdyby se mi to přihodilo rok, dva zpátky, možná bych tomu ani nevěnovala pozornost, ale v ten moment se ve mně něco zlomilo.
Abych vás uvedla do děje, ten magický okamžik, kdy mi barista pochválil blond (tehdy už několik dní neumyté prameny stažené do ledybylého drdolu), mě donutil k zamyšlení. I když jsem byla nafouknutá jak balón a negativní energie ze mě musela zářit široko daleko, stejně se našli lidé, kteří mi chtěli udělat radost. 
A tím můj den zdaleka nekončil. Během následujících několika hodin se událo tolik milých náhod, že jsem tomu sama nemohla uvěřit. Tenhle ranní kompliment odstartoval vlnu pozitivních událostí, které způsobily, že jsem večer šla spát s úsměvem na tváři. 
Jsem si jistá, že to nebyla jen šťastná souhra náhod. Jak už jsem vám psala v článku 5 minut ke štěstí, je jen na nás, jaký chceme mít život. Pokud se totiž budeme soustředit na to hezké kolem nás, budou takové i naše dny.
A dnes, kdy sedím po dlouhé době zase v mém milovaném Alchymistovi a mám konečně chvilku pro sebe, jsem se vám rozhodla sepsat můj šťastný seznam. Během několika dní jsem si zaznamenávala všechny maličkosti, které mi dělají radost, a tady jsou:
…když dostanu nečekaný kompliment.
…první ranní káva (a pak i ta druhá, třetí…)
…když potkám někoho z Vás a prohodíme pár milých slov.
…zapalování vonných svíček.
jóga v mém milovaném yogAlive.
…když můžu poradit ztraceným turistům.
…ráno bez budíku.
…když objevím novou kavárnu.
…když někomu udělám radost. Jen tak.
podzimní sluníčko.
knížka, jejíž myšlenky mi ještě dlouho leží v hlavě.
…když si najdu čas a něco si uvařím.
…cestování.
…pochopit, co chtěl básník říci.
…když pozoruji starý manželský pár, jak si vychutnává život.
…vůně čistě povlečených peřin.
…čas strávený s opravdovými přáteli.
…když se mi podaří rozdělat oheň.
…když najdu v kapse zapomenutou dvacku.
…dobré a zdravé jídlo.
…když se mi podaří překonat sama sebe.
…každý pohled i osobní dopis, co mě překvapí ve schránce.
…když můžu blogem pomáhat.
…mávat lidem plujícím po Vltavě.
…pročítat si všechny Vaše komentáře.
…zdravit se s farmáři na trzích na Jiřáku.
…dlouhá a intenzivní masáž.
…úsměv.
A víte, co je na tom nejkrásnější? Mohla bych takhle pokračovat donekonečna! Na světě je totiž tolik věcí, ze kterých se můžeme radovat. Jen musíme chtít. Pokud vás taky občas zaskočí mírná deprese, nebo se vám zkrátka jen nedaří vše tak, jak jste plánovali, vezměte papír a tužku a vytvořte si také svůj šťastný seznam. A jestli budete mít chuť, podělte se o něj se mnou v komentářích, uděláte mi tím velkou radost!
A jestli se tam někde najde i místo pro Stylish Coffee, budu Vám moc vděčná, pokud mě podpoříte svým hlasem v Blogerce Roku! Odkaz najdete zde.
 
Mějte se nádherně, užijte si prodloužený víkend,
Veronika ♥

12 Komentáře

 1. 28.10.2016 / 18:05

  Milá Veroniko,
  tyhle tvoje články zase dělají radost mně. Ještě si čas od času vzpomenu na "Čemu věřím".
  Jsou sice prosté, ale možná právě v tom je jejich síla.
  A pak taky v tom, že spoustu věcí mám nejspíš podobně jako ty, a to je vždycky důvod k radosti – přibližuje mě to k lidem a dělá to můj pohled na svět optimističtějším.
  Mně dělá radost kupříkladu čuchnout si ke knížce, kterou právě čtu, namalovat si kočičí oční linku nebo si vyhrát s rudou rtěnkou a udělat líčidly na tváři malé umělecké dílo, pohladit mojí fenku a zjistit, že má náladu nechat se tulit, nebo třeba procházet své oblíbené blogy a instagram a vidět, že se lidem daří, a čerpat z toho energii a inspiraci.

  Měj pěkné dny

  denikterapeutky.cz – Aneta L.

 2. 28.10.2016 / 18:22

  Je neuvěřitelné, jak jedna malá drobnost dokáže ovlivnit celý den. V takových případech věřím tomu, že to není o náhodě, ale o tom, jaká energie z lidí vyzařuje.

  Neměla jsi svůj den a o to víc tě ten malý kompliment potěšil, začala z tebe vycházet pozitivní energie a proto jsi pak měla celý den daleko veselejší 🙂 Je to všechno o přístupu.

  Mívala jsem smůlu v podstatě na všechno, ale není se co divit. Bývala jsem pesimistická a depresivní a to absolutně bez důvodu. Pak se něco změnilo, začala jsem mít lepší náladu, všechno okolo sebe vnímat pozitivněji a najednou se děly ty hezké věci 🙂

  Šťastný seznam je výborný nápad. 🙂

  A můj hlas v Bloggerce roku máš jistý! Věnuješ tomuhle místu dost času i energie a svými články pomáháš a zvedáš náladu spoustě lidí. 🙂

 3. 28.10.2016 / 20:57

  Úžasný článek, tyhle maličkosti si vždycky uvědomuji když jsem ve stresu nebo mám deprese a když se podivam okolo sebe co všechno mám, cítím se hned jinak 🙂

 4. 28.10.2016 / 22:08

  To je tak hezké, člověk by se měl naučit radovat z maličkostí a uměť si sám zlepšit den i náladu, občas to jde jen velmi těžko, ale snažím se vnímat svět okolo sebe s touhle myšlenkou a od té doby, co jsem si tohle uvědomila, jsem o dost šťastnější a také mám v sobě daleko víc pozitivní energie. Nikdy bych si neřekla, jak takovéto maličkosti dokážou zlepšit život 🙂

 5. 30.10.2016 / 6:59

  Paráda 🙂 A tý zapomenutý dvacce říkám "dárek ode mě pro mě" a vždycky mi to zlepší den :).
  Deníček vděčnosti si píšu denodenně a opravdu mi to pomáhá, vždycky, když mám splín tak se do něj kouknu a zjistím, že ten život vlastně není tak šedivej :3.
  Každý si svůj život může poskládat z takovýchto krásných maličkostí do jedné opravdu nádherné mozaiky, ale… Někteří to prostě nechtějí vidět a stavějí se do pole oběti "neznámých sil" -> svého přesvědčení…

  http://gingerjannie.blogspot.cz/

 6. 30.10.2016 / 13:31

  Mám pravdu, je tolik maličkostí, které mohou člověku rozzářit den 🙂 Já teď naprosto ujíždím na barvách podzimu – všechno to listí je prostě kouzelné a já jsem zamilovaná. Fotím o sto šest, zlepšuji se a poznávám přitom nové lidi. Dokonce jsem jela fotit i do Prahy 😀 Občas jdu do školy, i když nemusím, pracuji na referátech a myslím na to, jak jednou budu ráda za tu možnost studovat. Snažím se chodit se psem na delší procházky do lesa, chodím na houby a čtu hezké knihy. Bloguju a miluju své čtenáře za to, že i mě, malinkou blogerku z konce světa, přihlásily do Blogerky roku. Začala jsem cvičit a koupila jsem si nový heboučký svetr. Vytřídila jsem si nádobí a hodně jsem toho rozdala, něco pak i vyhodila a mám všude tolik místa! Je prostě skvělé žít a je na čase, abychom si to všichni uvědomili!
  Tak přeji i tobě co nejhezčí den, Verčo 🙂 nechť se ti podaří narazit na zvlášť dobrou kávu 😉

 7. 31.10.2016 / 19:15

  Krásný článek!
  Nedávno se mi přihodilo, že sem fakt se slzama na krajíčku šla běhat na pás. Což mi udělá radost vždycky, ale poprvý v životě jsme uběhla 5,5 km bez pauzy aniž bych spomalovala! Byla jsem fakt unešená a hned mi bylo líp 🙂 Nebo si vždycky zlepším náladu nějakou dobrou knížkou, a nejlepší "lék" jsou přátelé-s těmi hned na všechny trable zapomenu!
  Jako vždycky parádní článek, těšila jsem se až si ho přečtu snad celej den od tý doby co jsem viděla příspěvek na instagramu <3

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?