TEDxPrague a soutěž o vstup!

TEDxPrague a soutěž o vstup!
Konečně nastal ten pravý čas, abych vám pověděla o jednou skvělém projektu, který mi doslova otevřel oči. Původně jsem se o něj s vámi chtěla podělit už v červnu, ale teprve včera jsem dojednala všechny formality, které jednomu z vás otevřou dveře do světa plného úspěšných a inspirativních lidí!
O parádním projektu nesoucím název TED jsem se dozvěděla až během letošního jara a upřímně nechápu, proč mi to trvalo tak dlouho. Možná u mě zase zvítězily nějaké naprosto neopodstatněné předsudky, možná lenost, ale jakmlie jsem shlédla první video, už nebylo cesty zpět.
Co je vlastně TED?
Technology, Entertainment, Design je každoroční konference s heslem: Ideas worth spreading (myšlenky, které stojí za rozšíření). Skládá se z přednášek (TED Talks) na které jsou pozváni hosté z různorodých oblastí vědy, umění, designu, byznysu, politiky i kultury. Tihle speakeři pak mají pouhých osmnáct minut, aby ze sebe vydali to nejlepší a inspirovali všechny přítomné.
Za ty roky se na pódiu vystřídalo nespočet veleúspěšných osobností snad ze všech možných oblastí,  mimo jiné třeba Bill Gates či Gordon Brown, a na záznamy prezentací se můžete podívat na oficiálních stránkách TEDu. A pokud zvládnete videa bez titulků, můžete zabrouzdat i na tedovském YouTube kanálu.
TED i v Čechách?
A víte, co je ještě lepší? Od roku 2009 je možné získat licenci a uspořádat lokální konferenci (TEDx) kdekoliv na světě! No a ani naše malá země nezůstává pozadu a proběhlo tu již několik konferencí, na které se můžete podívat na YouTube. A jestli chcete zažít tu pulzující atmosféru naživo, pozorně čtěte dál…
Vezměte diáře, říjen je náš!
Na konci října nás v Praze čekají hned dvě konference! Tou první je TEDxPragueWomen nesoucí podtitul Nejvyšší čas, která proběhne 28. října v La Fabrice. Jak již název napovídá, celý večer bude v režiji odhodlaných žen a jejich inspirativních příběhů.
Hned dva dny na to, 30. října, se ve Fóru Karlín pod jednou střechnou sejdou speakeři z celého světa, aby ze sebe na konferenci TEDxPrague: Naše a cizí vydali to nejlepší.
„Naše a cizí obepíná širokou škálu témat, od aktuální migrace, přes národní identitu a vztah k našemu okolí až po imunitu, nanotechnologie nebo samořídící auta. Naším cílem je přinést letos návštěvníkům nejzajímavější program, jaký kdy TEDxPrague nabídl.“ – Matěj Novák
 
Kdo jde se mnou?
Jak asi tušíte, ani já si tuhle jedinečnou příležitost nenechám ujít, a už pomalu odpočítávám dny, kdy to celé vypukne! Vstupenky za cenu 1666 Kč je možné koupit na stránkách TEDxPrague a abych vás už déle nenapínala, mám pro vás slibované překvapení;
 
Jeden z vás vyhraje vstup zdarma!
 
Jaká jsou pravidla? Stačí mi napsat do komentářů nebo mailu, kdo by si podle vás zasloužil vystoupit na TED konferenci? a připojit emailovou adresu, abych vás mohla kontaktovat. Soutěž poběží do 28. září a hned následující den náhodně vylosuji vítěze, který získá vstup na TEDxPrague: Naše a cizí zdarma!
 
Mějte se krásně a doufám, že se brzy potkáme!
Veronika
tedxprague ted talk tedx praha
Zdroj: TED.com

20 Komentáře

 1. 14.9.2016 / 19:06

  Pokud by to bylo možné, pravděpodobně bych navrhla někoho jako je Jane Austenová, která se ve svých dílech zastává žen a ukazuje nám, že to nemusí být jen puťky v domácnosti, nebo někdo jako Edith Piaf, která byla neskutečně silnou osobností a mohla by inspirovat mnohé.
  Vzhledem k tomu, že to ale možné není, tak bych z dnešních zajímavých a inspirativních lidí navrhla například Emmu Watson, která se z malé Hermiony Grangerové vypracovala až na ženu, jež je schopna hýbat světem.
  A aby to nebylo jen o ženách tak z mužů je to pro mě jednoznačně Robert Fulghum, jehož kniha mě velmi ovlivnila a jako člověk by mohl podle mého vyprávět (což dokazuje i jeho účast na letošním Meltingpotu) a tak nějak směrovat lidi k lepším zítřkům, rozhodnutím nebo jen myšlenkám. O to tady přeci jde. Aby se lidé na chvilku pozastavili a zamysleli.

  terka177@seznam.cz

 2. 15.9.2016 / 9:24

  Jako milovníka dobrého jídla mě jako první osoba napadla foodblogerka Markéta Pavleje. Pro mě osobně, a myslím, že i pro mnohé další lidi je velkou inspirací (díky ní jsem se dostala k dobrému jídlu a chuti do vaření, experimentování, alternativním surovinám a zdravému životnímu stylu), a to nejen jako kuchařka, ale i jako člověk. Kdybych měla volit někoho ze zahraničí, určitě bych napsala spisovatele jménem Dale Carnegie. Jeho knížky jsou tak!!! inspirující a troufám si říct, že jen díky jejich přečtení jsem se dokázala vypořádat s nelehkou životní situací, najít práci, která mě opravdu moc baví a vlastně jsem úplně změnila pohled na svět. Člověk pak zjistí, že je mnohem jednodušší být pozitivní a hledat ve všem něco dobré a život je hned hezčí.

  mihalova.denisa@gmail.com

 3. 15.9.2016 / 21:39

  Každý by měl mit možnost podělit se o něco se zbytkem světa.. Chtěla bych slyšet někoho, kdo by nám otevřel oči, abychom si uvědomili, jak krásně si tady v Evropě žijeme. Chtěla bych slyšet nějakou africkou babičku, která žila v těch nejtěžších podminkach a porodila za svůj život několik dětí.. Životní příběhy nás často inspiruji víc než cokoli jinyho:) Plus moc ráda bych si vyslechla královnu Alzbetu a popelku;)
  helik.caisova@seznam.cz

 4. 17.9.2016 / 9:34

  Ahoj 🙂 Znáš Malálu Júsufzajovou? Přesně tu bych chtěla slyšet, její životní příběh, její pohled na svět. Pákistánská bojovnice za lidská práva a momentálně nejmladší člověk, který získal Nobelovu cenu za mír (a to je jen o rok starší než já – neskutečný!). Myslím, že ona je ten typ člověka, který tenhle svět zoufale potřebuje a měli bychom se jejím posesltvím inspirovat – a to, ikdyž žijeme v maličkém státě, který nemá (zatím, a snad mít nebude) problémy tohoto rázu.
  Další osobností by mohla být Liz Muray. V patnácti letech byla nucena žít na ulici. Teď má doktorát z Harvardu a napsala best-seller o své cestě, který byl i zfilmován. Neznám lepší příklad toho, že člověk je, jak se říká, strůjcem svého vlastního osudu.
  A samozřejmě, Gandhi!
  (nikaburdova@seznam.cz)

 5. 17.9.2016 / 12:21

  Ahoj! Téma letošního TEDu je Naše a cizí, pokud se nepletu. Jelikož se mi líbí ta myšlenka, že na každém TEDu v každé zemi by měli vystupovat především ti, kteří v té dané zemi žijou, tak bych určitě navrhovala nějakou českou osobnost. A když jsem se zamýšlela nad tím, ke komu by tohle téma nejlépe sedělo, napadl mě Tomáš Šebek, který napsal knihu Mise Afghánistán. A proč? Ta kniha je naprosto skvělá a rozhodně by si zasloužila větší pozornost. Druhým důvodem je, že pan Šebek sám pozval, že Naše a cizí nemusí být dva rozdílné pojmy, pokud jde o ohrožení života – všichni jsme si rovni a všichni jsme na stejné ,,lodi". A poslední důvodem je to, že mě mrzí, že jsou takovýhle lidé často ve společnosti opomíjeni – samozřejmě je těžké prosadit se vedle výraznějších osobností (showbyznys, umělci apod.), ale lidé, kteří zachraňují životy ostatním, dělají věci, na které ostatní nemají odvahu a zároveň k tomu navíc chtějí předávat své zkušenosti ai nspiraci ostatním, jsou také velmi důležití 🙂

  Děkuji moc za tuhle soutěž, na TEDa bych strašně ráda. Můj email: andreaprochazkova@seznam.cz.

 6. 17.9.2016 / 12:29

  Teda milujem! ♥ Rozmýšľala som a asi by som chcela vidieť najviac Alyse Brautigam. Je to mladá baba, ktorá sa venuje hlavne RAW vegánstvu, popričom žije na Hawai. Má aj ytb kanál a vždy je dobre naladená, celkovo vie, ako si užívať život 🙂 Takže asi ona 🙂

  chiara.nemethova@gmail.com

 7. 19.9.2016 / 0:19

  Padly tu zajímavé návrhy. Já jsem ještě plná výborných dojmů z pražského Zažít město jinak, takže bych určitě slyšela něco více od jeho organizátorů. Dlouhodobě mne zajímají aktivity, které hodlají měnit Prahu z města pro přežívání na město pro život a hlavně upozorňují na to, že se lidé ve věřejných prostorech nemusí jen míjet a je fajn znát své sousedy. philosoraptorka@gmail.com

 8. 19.9.2016 / 9:37

  Ahoj, teda většina navrhu je tak skvělých a chmmmm, mozna by se dalo zapřemýšlet nad tím a jet o pěkný průzkum, pořadatelé přednášek by za takovy siroky brainstorming byli vděční 🙂
  Já přidávám jméno, které se mi nesplní, ale bylo by to něco, takže za mě Banksy 🙂
  Hezký den
  Jarmi
  Jarmila.goldamerova@gmail.com

 9. 20.9.2016 / 7:31

  U spousty diskuzí nejsem spokojená s úrovní komentářů, ale tady už jen to, že jsem si příspěvky mohla přečíst mi rozšířilo obzory. Mám takové lidi kolem sebe ráda, proto mě vždycky lákalo navštívit nějaký TED/x. Na světě je spousta inspirativních osob, dost často to nemusí být ani veřejně známí lidé (což je někdy škoda) a ti by tam měli stát. Myslím, že v tuto chvíli bych si ráda poslechla někoho z paralympijského týmu. Zní to možná naivně, ale ráda bych si poslechla Jardu Jágra – i když se o něm píše opravdu hodně, on sám moc rozhovorů nedává a nechce. Ten poslední ve Forbesu byl úplné fiasko a jasná ukázka toho, že se na něj reportér absolutně nedokázal naladit. Proto bych chtěla řeč přímo od něj, pravého Jágra. Zvláštní je, že jsem dosti nesportovec a uvádím zatím žádné sportovce. 😀 No abych to zkrátila, tak jako další bych chtěla slyšet Kleopatru, Fridu, Michelle Obama, Audrey a Marylin. Prostě pořádný ženský 🙂
  klara.chvojkova@seznam.cz

 10. 21.9.2016 / 14:51

  Ahoj, rozhodně Leonardo DiCaprio, za jeho angažovanost v ochraně zvířat a zvyšování povědomí o klimatických změnách na naší planetě, … taky za to, že tak dlouho čekal na Oscara, přesto, že jeho herecké výkony dalece přesahují toto ocenění, …no a v neposlední řadě proto, že je tak sexy ;-).

  ahodlova@gmail.com
  Andy

 11. 21.9.2016 / 18:23

  Ahoj, když tady většina píše, že by chtěli vidět někoho ze zahraničí, mě napadá jedna Češka, která už toho spoustu dokázala. Studuje medicínu a porazila rakovinu vaječníku, díky které teď šíří osvětu o prevenci a rozjela s tím (troufám si říct) velký projekt Loono, které jsi mohla zaznamenat i na Zootu, kde prodávali trička. Moc jí fandím a věřím, že by lidi, které nepotká na svých workshopech na TED konferenci určitě zaujala a namotivovala jak k prevenci, tak k tomu, jak si užívat život.

  emma.rihakova@seznam.cz

 12. 26.9.2016 / 10:33

  Za mě třeba Laverne Cox. Poštěstilo se mi ji vidět mluvit loni ve Spojených státech v rámci Trans Day of Visibility a byla skvělá. Jednak měla silné téma, ale hlavně ho byla schopna i výborně prezentovat, je skvělý speaker a má neskutečné charisma, sál si získala okamžitě a v průběhu celého vystoupení proudila skvělá energie:) Na TEDx Foggy Bottom mě (a všechny okolo) zase totálně rozsekala slam poetry v podání šampionů v téhle disciplíně (https://www.youtube.com/watch?v=l4U2pkRjFng).

  katerina.krejcirova@gmail.com

 13. 26.9.2016 / 20:14

  Hezký den,
  možná budu trochu mimo, ale já bych si někdy v životě ráda poslechla Dalajlámu. Všechny jeho myšlenky, činy a to, jak vystupuje – ze všeho čiší neskutečná láska a upřímnost. Jak si užívá přítomného okamžiku, jak na všem vidí něco dobrého, z toho bychom si všichni mohli vzít vzor. 🙂
  Ale vraťme se zpátky na zem – ráda bych si poslechla Martinu (http://www.dreamingandwandering.com/), která žije svůj sen, poznává nové místa a pro mnohé je inspirací. Způsob, jaýmk přistupuje k životu, k lidem okolo ní – jsou pro ni další inspirací, možností naučit se něco nového. Za odvaha byla schopná se všeho vzdát a jít za svým snem a především si tento svůj sen uvědomit. To je pro mě inspirací.
  Měj příjemný týden!
  Míša 🙂

 14. 26.9.2016 / 20:38

  Ahoj! Myslím, že by bylo fajn z důvodu šíření veganství nějakého speakera na tohle téma. Na české scéně je jich málo. Ať už se jedná o nějakého food bloggera typu Rawmania či Blue vegan pig. Kdybych měla vybrat ze zahraničí, tak určitě Gary Yourofský. Přednáší vážně dobře 🙂 katerina.stepankova95@gmail.com

 15. Anonymní
  28.9.2016 / 21:03

  Milá Veru, musím přiznat, že v poslední době jsem propadla instagramu a tak bych si ráda poslechla kohokoliv, kdo to s instagramem "umí" a dokáže skrz něj lidi inspirovat (nejen k zakoupení výrobků ;)), ale třeba k objevování přírody a cestování. Dále bych uvítala vystupujícího, jež má zkušenosti s mindfulness, jógou a podobně, protože v dnešní informační době je nejcennější umění vypnout a odpočívat. Přeji hezké dny. Verča (verunkakrupova@yahoo.com).

 16. 28.9.2016 / 21:23

  Ahoj! Jedna z veci, ktera se mi na TED libi je, ze i treba na prvni pohled nijak zajimavy ci neznamy clovek, muze prijit s opravdu skvelou prednaskou, nad kterou pozdeji premyslime. Nicmene, u slov "neznami lide, kteri nas donuti se zamyslet" mi asociuje predevsim projekt Humans of New York. Hned me tedy napadlo, ze by bylo skvel, kdyby na TED konferenci vystupoval jeho zakladatel Brandona Stantona. Na YouTube jsem hned overovala, jestli se tak nahodou uz nestalo, a kdo by to rekl, stalo! Napada me tedy zakladatel prazske obdoby HONY – Humans of Prague, coz je Tomas Princ. Myslim si, ze by nam mel opravdu co rict.

  any054@gmail.com

 17. 28.9.2016 / 21:31

  Ahoj! Na TED se mi vzdy libilo, ze i na prvni pohled nicim zajimavy a neznamy clovek muze prijit se skvelou prednaskou, nad lterou budeme pozdeji premyslet. Pri sloveh "neznamy clovek, ktery nas donuti se zamyslet" mi ale asicuje predevsim projekt Humans of New York. Hned me tedy napadlo, ze by bylo skvele, kdyby na TED konferenci vystupoval jeho zakladatel Brandon Stanton. Na YouTube jsem si overovala, jestli se tak nahodou uz nestalo, a kdy to vedel, stalo! Napada me proto zakladatel ceske obdoby HONY – Humans of Prague, coz je Tomas Princ. Myslim si, ze by nam mel opravdu co rict.

  any054@gmail.com

 18. 29.9.2016 / 17:57

  Chci vám moc poděkovat z inspirativní komentáře a tu kopu mailů, co mi od Vás přišla! Dnes jsem náhodným generátorem vylosovala jednoho šťastného výherce, kterého čeká milá zpráva v mailu!:)))

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?