„Pro mě je udržitelný přístup k módě i to, že si koupím extravagantní sukni s vědomím, že ji pak prodám.“ řekla mi nedávno Lucie Kratochvílová v reakci na to, že s ohledem na planetu už nenakupuji pomalu nic jiného než bílé a černé kousky, u kterých mám jistotu, že mě po pár měsících nepřestanou bavit. A mně došlo, že když jsem vám začátkem podzimu psala o slow fashion a o tom, jaké malé změny může udělat každý z nás, článek tenhle přístup, který ocení nejedna kreativní duše a #fashionenthusiast, silně postrádá.
A tak to dnes napravuji a nabíhám se čtvrtým řešením, a to: Nakupuj, ale toč.
Jak? Jestli teď myslíte na platformu na prodej oblečení Vinted (bývalý VotočVohoz), i když je jednou z cest, jak oblečení točit, s ohledem na váš čas i nervy vám ji dnes doporučit nechci. Moje eso v rukávu, přes které už nějakou dobu prodávám, se jmenuje Cash Positive. Online sekáč, kde můžete prodat oblečení bez nutnosti vyznat se v šedesáti odstínech bílé nebo měřit velikost knoflíčku na vnitřní straně kabátu. Srdcový projekt Klárky, Vládi a Vojty, kteří na sebe všechny starosti s prodejem převezmou.
Jak to funguje? Výkup v Cash Positive funguje podobně jako točení knížek na Knihobotu. Vyberete oblečení, které vás už nebaví, vyplníte krátký dotazník, všechno zabalíte a na náklady Cash Positive odešlete. Nic víc netřeba. Peníze pak dostanete buď hned nebo až se oblečení prodá.
Tak proberte skříně a pojďme to pořádně (roz)točit!
Super tip Veru! Mám pocit, že vinted je doslova zaplavený fakt starýma hadrama a ty kousky, které za to stojí a který tam vždy pečlivě vyberu, když se něčeho zbavuji, stejně zapadnou.
Autor
Mám z Vinted podobné pocity, Baru 🙂
Díky, Veru, že využíváš svůj vliv k propagování takovýchto skvělých věcí 🙂
Autor
A využívám ho moc ráda! 🙂