VERONIKA

Pojďme to roztočit

„Pro mě je udržitelný přístup k módě i to, že si koupím extravagantní sukni s vědomím, že ji pak prodám.“ řekla mi nedávno Lucie Kratochvílová v reakci na to, že s ohledem na planetu už nenakupuji pomalu nic jiného než bílé a černé kousky, u kterých mám jistotu, že mě po pár měsících nepřestanou bavit. A mně došlo, že když jsem vám začátkem podzimu psala o slow fashion a o tom, jaké malé změny může udělat každý z nás, článek tenhle přístup, který ocení nejedna kreativní duše a #fashionenthusiast, silně postrádá.

A tak to dnes napravuji a nabíhám se čtvrtým řešením, a to: Nakupuj, ale toč.

Jak? Jestli teď myslíte na platformu na prodej oblečení Vinted (bývalý VotočVohoz), i když je jednou z cest, jak oblečení točit, s ohledem na váš čas i nervy vám ji dnes doporučit nechci. Moje eso v rukávu, přes které už nějakou dobu prodávám, se jmenuje Cash Positive. Online sekáč, kde můžete prodat oblečení bez nutnosti vyznat se v šedesáti odstínech bílé nebo měřit velikost knoflíčku na vnitřní straně kabátu. Srdcový projekt Klárky, Vládi a Vojty, kteří na sebe všechny starosti s prodejem převezmou.

Jak to funguje? Výkup v Cash Positive funguje podobně jako točení knížek na Knihobotu. Vyberete oblečení, které vás už nebaví, vyplníte krátký dotazník, všechno zabalíte a na náklady Cash Positive odešlete. Nic víc netřeba. Peníze pak dostanete buď hned nebo až se oblečení prodá.

Tak proberte skříně a pojďme to pořádně (roz)točit!

Přejít k navigační liště