Photo Diary || Leden 2017

Photo Diary || Leden 2017
Konečně. Konečně na mě z diáře nekřičí všechny ty neodkladné úkoly, schůzky a povinnosti. Dnes se tam na mě usmívá jen jediný úkol. Napsat článek. A ani nevíte, jak jsem se na dnešní odpoledne po celý tenhle šílený týden plný stresu, strachu a nervozity těšila. Konečně zase sedím v mém oblíbeném Café Lounge, usrkávám slaďoučkou kávu a přemýšlím, o jaké krásné okamžiky se s Vámi zase podělím. Protože, i když neprožívám zrovna růžové období, nějaké ty malé radosti se vždycky najdou. Jen musíme mít otevřené jak oči, tak i naše srdce.
Než ale začnu, mám tu pro Vás jeden krátký příběh;
Před pár dny jsem dala na Instagram fotku s popiskem, jak moc si přeji, aby už bylo všechno za mnou. Abych se mohla nějakým kouzlem ocitnout uprostřed rozkvetlého jara, přeskočit všechny ty zkoušky a začít zas doopravdy žít. A pak mi virtuální holub doručil komentář od jedné z Vás, který mě zase donutil dívat se na svět trochu jinak. Anetka, které tímto moc děkuji, mi stručně popsala svůj příběh. Prožívala podobné období, ale narozdíl ode mě si položila zásadní otázku: 
To bych si vážně přála, aby mi zmizel měsíc života?
Nepřála. A rozhodla se, že si čas, který jí zbýval do státnic, pořádně užije. A přesně to je myšlenka, kterou Vám tu chci dnes předat. I když je život občas náročný, pořád může stát za to. Každičký den s sebou přináší krásné chvilky, překvapení i radosti, jen je nesmíme přehlížet. Každý večer si do svého The Minute Journal zapisuji vše, co mi udělalo radost, a občas se nestačím divit, kolik toho nakonec vymyslím. A Vám doporučuji to samé. Radujte se z maličkostí, nepříjemné povinnosti si zpříjemněte třeba návštěvou kavárny nebo nějakou zdravou dobrotou, kupte si překrásnou květinu, usmějte se na souseda, všechno se počítá! A pokud nejste úplní pisálkové, zkuste si večer v posteli ty nádherné maličkosti jen znovu prožít v hlavě. Uvidíte, že ten den nakonec nebyl tak hrozný, jak se Vám možná zdálo.
Doufám, že Vám tohle pozitivní okénko alespoň trošičku zlepšilo náladu a teď už tu mám pár slov k následujícím fotkám. Když jsem tu hromadu třídila, přemýšlela jsem, že by se spíš hodily na další várku plnou tipů na kavárny. Poslední dobou tam totiž ve společnosti učebnic, počítače a občas, když se mi poštěstí, i svých blízkých, trávím víc času než doma. 
Kromě kaváren, školy a fitka jsem ale konečně navštívila i mou nejšikovnější kadeřnici Lenny, jako jedna z posledních jsem konečně viděla slavný La La Land v roztomilém kině MAT, po dvou letech jsem zase zavítala do Café Neustadt, které mě moc mile překvapilo, a omrkla Kočičí kavárnu na Smíchově, která se té v Karlíně ale zdaleka nevyrovná.
Mimo jiné byly opět zahájeny mé milované trhy na Náplavce, kde jsem samozřejmě nemohla chybět, a zbytek času jsem strávila na francouzské vlně, která mě doufám doveze až k úspěšnému složení certifikátu, který mě čeká už příští týden. Pak mi sice studijní období zdaleka neskončí, ale mám pro Vás připraveno několik projektů a soutěží, na které se už vážně moc těším!
A na závěr se Vám chci i omluvit, že teď nebyly články tak často, jak jste zvyklí, ale když není čas ani ta správná nálada, psát prostě neumím. Nechci Vám tu sepisovat pár vět, které nedávají smysl, jen proto, aby tu něco bylo. Chci tvořit místo, kde se budeme společně inspirovat, motivovat a radovat a ne jen zabíjet čas. O tom to přeci není.
Děkuju Vám všem moc za podporu jak tady, na Instagramu, tak v mé virtuální schránce. Bez Vás by ten život byl tak nějak neúplný. Děkuju, že tu pro mě jste, a že já tu mohu být zas pro Vás. To mě na blogování totiž baví nejvíc.
Tak a teď už konec povídání a užijte si fotky,
Veronika ♥
Kavárna co hledá jméno

 

Pastva ♥

 

 

Coffee room ♥

 

 

 

Milované Urban Café ♥

 

Momoichi

 

Sobotní Náplavka ♥

 

Coffee room

 

Brewbar ♥

 

 

Original Coffee

 

Behind the scenes

 

Urban Café

 

 

 

Ema ♥

 

 

Café Pavlač ♥

 

 

Café Lounge

 

Monolok Café

 

 

Sólista Espresso Bar

 

 

Ema vol. II

 

Kavárna co hledá jméno

 

 

Kavárna Pražírna

 

Momoichi

 

Bar Cobra

 

Let it snow

 

Love is in the air ♥

 

Náplavka ♥

 

Café Neustadt

 

 

Alchymista ♥

 

 

Ema vol. III

 

 

La Bohéme Café

 

ootd

 

A zase ta Ema

 

Pure happiness ♥

 

Blue sky ♥

 

A všechny cesty vedou do Coffee room ♥

 

8 Komentáře

 1. 10.2.2017 / 19:22

  Kávu v Urban Café bych už také rád ochutnal, ale pokaždý, když tam přijdu, tak mám smůlu a je plno 🙁 nějaký tip na čas, kdy to tam není full? :))

 2. 11.2.2017 / 14:08

  Děkuji za skvělé tipy na místa, která navštívit! 🙂

 3. Anonymní
  11.2.2017 / 17:57

  Ahoj, krásné fotky :). Chtěla bych se zeptat čím fotíš?

 4. 12.2.2017 / 8:35

  Nádherné fotky, úplně z toho mám chuť vyrazit na výlet do Prahy a konečně posedět v některé z kaváren.
  Naprosto chápu to, že máš teď méně šťastné období, já jsem minulý týden dokončila zkouškové a spadl ze mě balvan. Před tím jsem byla pořád nervózní, nevrlá a nepříjemná a teď už je zase všechno naprosto v pořádku.

  Červená V.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?