Kdy přijde ten správný čas?

Kdy přijde ten správný čas?
Objevují se jen tak náhodou. Znenadání. Nečekaně. Je jich nekonečně mnoho a stále přibývají. V hlavě si je všechny hezky sepisuji a už se ani nedivím, že mi tam často nezbývá místo na nic jiného. Můj seznam se prodlužuje s každým přečteným článkem, s každou krásnou fotkou na Instagramu i s každým vášnivým rozhovorem. A jsem si na chlup jistá, že Vy to máte úplně stejně. 
O čem je řeč? O našich snech, přáních, tužbách a cílech. O všech těch věcech, na které ještě nepřišel ten správný čas. O všem, co jsme vždycky chtěli udělat, ale pokaždé jsme si našli výmluvu, proč se nám to právě teď prostě nehodí.
Ale máme tu jaro, symbol nového začátku. Čas, kdy louky začínají znovu kvést, kdy nás každé ráno (kromě řinčení tramvají) probouzí i nenápadný zpěv ptáčků a kdy je ta nejlepší příležitost pro změnu. Dnes Vás tu ale nechci přesvědčovat, abyste dali výpověď v nudné práci a odletěli na Bali. Ani nemusíte začít každé ráno běhat a večery trávit v posilovně. Chci Vás tu jen trochu popostrčit, abyste si začali plnit svá přání. A můžete začít od těch úplně nejmenších. 
Já mám takových malých snů v mých myšlenkách hromadu. A jsou to mnohdy úplné maličkosti jako navštívit novou kavárnu, vyzkoušet tu perfektní snídani, která válcuje Instagram, zajít konečně do kočičí kavárny nebo sebrat odvahu a nosit klobouk. Všechno to jsou tak snadno splnitelná přání, že je pořád odkládám. Pořád čekám na tu perfektní chvíli, na ten pravý okamžik. Ale přijde vůbec někdy? Nebo je budu odkládat tak dlouho, že si nakonec celý ten seznam odnesu do hrobu?
Nechci Vám brát iluze, ale ten správný čas prostě neexistuje. Sám od sebe nikdy nepřijde. Musíme začít my. A nic to nevystihuje tak přesně, jako profláklý slogan jedné sportovní značky; Just do it! A proto teď apeluji na Vás všechny, přestaňte říkat, že jste něco vždycky chtěli. Prostě to udělejte! Vždycky jste chtěli ochutnat filtrovanou kávu? Do toho! Vždycky jste chtěli zajít v sobotu na Náplavku? Potkáme se tam! Vždycky jste chtěli namalovat obraz? Co Vám brání? Vždycky jste se chtěli začít učit francouzsky? Fais-le!
Vždyť jsou to přeci všechno věci, které jsou tak moc fajn. Nemluvíme tu o návštěvě zubaře nebo depilaci. Tam je do jisté míry pochopitelné, že je neustále odkládáme. Ale tyhle malé úkoly, které máme na našem seznamu přání, nám žádnou bolest nezpůsobí, právě naopak! A věřte mi, s každým splněným úkolem ze sebe budete mít velkou radost!
Takže Vás moc prosím, přestaňte odkládat. Pro začátek alespoň ty hezké věci. Je to totiž velká škoda. A i kdyby se Vám v nové restauraci nelíbilo, i kdybyste zjistili, že z Vás nebude druhý Michelangelo nebo že v klobouku vypadá Vaše hlava jako nafukovací balon (můj případ), alespoň jste to zkusili. A to se počítá.
Ten můj seznam je sice ještě zatraceně dlouhý, ale mám radost z každé pomyslné fajfky, kterou si udělám. Některé zážitky mě mile překvapily, jiné zklamaly. Ale ve výsledku mi všechny trošku pomáhají k tomu, abych vybočila ze stereotypu a vnesla si do života trochu toho štěstí. A Vám dnes radím to samé. Nebojte se objevovat, je to totiž moc fajn!
 
A jak vypadá Váš seznam přání? Co jste vždycky chtěli udělat / navštívit / zažít ?
 
Mějte se krásně,
Veronika ♥

6 Komentáře

 1. 18.2.2017 / 11:18

  Navnadila jsi mě opravdu si takový seznam napsat a začít ho plnit. 🙂 Docela by mě zajímalo, co všechno na něm máš ty. 🙂

 2. 18.2.2017 / 12:12

  Moc pekný článok, ktorý zároveň aj motivuje 🙂

 3. 18.2.2017 / 16:04

  Opět jsi mě dostala do kolenou. Vždycky pro přečtení tvého článku mám chuť změnit svět. 😀 ♥ Opravdu.
  Já mám tolik snů, že je ani nedokážu spočítat. 😀 Ale myslím si, že je to správné mít sny, mít něco, pro co žít! ♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?