Letní láska jménem BER.LIN BAR

Letní láska jménem BER.LIN BAR

Moc dobře víte, jak miluju Berlín. Město, kde jsem byla už tolikrát, a přesto se tam chci neustále vracet. Zas a znovu. Miluju tu jeho neopakovatelnou atfosféru, streed food, nedělní blešáky i nespočet skvělých kaváren, barů a designových bister. Kdykoliv tohle město navštívím, načerpám obrovské množství inspirace a vždy si pokládám otázku, proč všechny ty jedinečné koncepty nefungují i u nás? Proč ještě nikoho nenapadlo otevřít podnik, kde se dá zdravě najíst a zároveň si tam nepřipadáte nepatřičně, když na sobě zrovna nemáte batikované tričko a volné kalhoty s rozkrokem u kotníků? Proč si musíme neustále vybírat, jestli chceme zajít na dobrou kávu, zdravé a krásně vypadající jídlo, nebo za hezkým interiérem? Proč to nemůže fungovat dohromady?

Jak už jste pravděpodobně postřehli z Instagramu, mé přání bylo před pár týdny konečně vyslyšeno. Hned u I.P.Pavlova vzniknul malý ráj jménem BER.LIN bar a za těch několik návštěv, během kterých jsem si na letní terase plné světýlek a květin a vychutnávala zdravé buddha bowls, jsem se stihla pořádně zamilovat. Takové místo Praze tolik chybělo!

Co mě ale v mojí lásce utvrdilo ještě víc, byl rozhovor s majitelkou, Irinou Gordienko, se kterou jsme si nad kávou od kluků z Nordbeans popovídaly o celé myšlence, která dala BER.LIN baru vzniknout. Z jejích slov jsem pochopila, že tohle kouzelný místo není jen další pražská designovka stvořená pro byznys. Ceny jsou tu sice trošku vyšší, ale majitelům (alespoň podle mého názoru) nejde jen o to vytáhnout z lidí peníze, jak tomu bohužel u většiny nových podniků bývá. BER.LIN bar je jejich splněný sen a i když zatím funguje jen letní terasa, Irina s manželem se teď chtějí vrhnout na úpravu vnitřního baru, kde bude mimo jiné i původní karaoke.

Jak jste asi pochopili, BER.LIN bar je zkrátka místo, kde mě teď budete potkávat dost často. Přes den je tu klid, parádní jídlo (a wifi) a s příchodem tmy se terasa mění na kouzelnou letní party plnou světýlek, plápolajících svíček a skvělé hudby. Takže, až se vám také jednou za čas zasteskne po pulzujícím Berlíně, zamáčkněte slzu a běžte si sem spravit náladu:)

Veronika ♥

Za fotky děkuji Boulevard de Prague

6 Komentáře

 1. 2.8.2018 / 21:50

  Ahoj Veru, úplně vím, o čem mluvíš. Díky za tip, tohle místo určitě musím navštívit a doufám, že se jich bude otvírat víc a víc 🙂

 2. Karolína
  3.8.2018 / 8:29

  Ahoj Veru, kdy se můžu těšit na článek z Tallinu? Jedu tam 13. 8. a modlím se, ať ho do tý doby vydáš, protože ty najdeš nejlepší podniky za mě 😀

 3. 4.8.2018 / 9:32

  Bohužel, my jsme z tohoto místa byli zklamaní. Prostor nádherný, to ano, ale co se týče kávy, byl to pro nás jeden velkej průšvih. Za ty ceny jsme prostě očekávali něco lepšího, přepálené mléko u cappuccina celý dojem zkazilo. Možná jsme měli jen den blbec, ale za nás tento podnik zatím ne 🙁

 4. LENY
  5.8.2018 / 16:26

  Za mě tedy ne. Naopak to přesně působí jako tahání peněz, kolem kterýho je nesmyslnej hype a přitom je to jen předesignovaná nuda. Protože lepší jídlo je v Praze i za lepší cenu, obsluha zmatená a otrávená, kafe jsem dostala studený a bez chuti a ceny mě rozesmály – ale jasně, lidi si to najde.

  Jediný co mě tam zaujalo jsou drinky a hudba. Bohužel ne natolik abych se tam chtěla vracet…

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?