Zachraň gastro

Zachraň gastro

Když jsem se před pár dny probudila ve státě, který ze dne na den zakázal běžný provoz kaváren, restaurací a všech dalších stravovacích podniků, první, co mi proletělo hlavou, bylo, že nemám kam jít. Je děsivé si to přiznat, ale prakticky celý můj život se odehrává v kavárnách. Píšu v nich články, pracuju, učím se. Nemám žádnou kancelář, všechny pracovní i nepracovní schůzky svolávám do mých oblíbených podniků a nikdy by mě nenapadlo, že by tomu mohlo být byť jen na chvilku jinak.

Druhý procitnutí přišlo jen pár minut poté, co jsem si uvědomila, kolik lidí státem nařízená karanténa poznamená. Kolik lidí z gastra přijde o práci. Kolik kaváren bude muset zavřít, až tahle nelehká situace pomine. Kolik míst budu s těžkým srdcem mazat z mapy kaváren.

Všechny podniky, ve kterých jsme trávili páteční večery a pomalá víkendová rána, jsou teď v naprosto zoufalé situaci. Restauratéři sice spojili síly a poslali otevřený dopis vládě, ale pomoc bude zanedbatelná. Jediný, kdo jim teď může pomoct přežít, jsme my. Moc vás tedy prosím, pokud máte možnost pracovat z domova a nepřišli jste tak o příjem, objednávejte si jídlo z podniků, které narychlo zřídily výdejní okénka a rozvoz. Podpořte vaše oblíbené kavárny, bistra a restaurace, ať se máme kam vrátit, až se z pandemie dostaneme.

Výpis míst, kde si můžete objednat jídlo k vyzvednutí, najdete v této mapě nebo v seznamu od Taste of Prague. Podniky na Slovensku mapuje projekt #neviemzitbezkavy.

Veronika ♥

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?