Tipy | Gastro | Červenec 2022

Tipy | Gastro | Červenec 2022

Okurková sezóna je v plném proudu, a tak dnešní gastro tipy spočítám na prstech jedné ruky. Ochudit vás o ně by mi ale trhalo srdce, takže – jaké novinky přinesl červenec pražské gastro scéně?

Kolacherie

Některé země mají croissanty, jiné zase koblihy nebo muffiny… Co máme my? Koláče! Ať už dostanete chuť na klasiku, frgál nebo dvouctihodný, nově si na ně můžete skočit do Kolacherie v samém centru Prahy. A jako sladkou tečku si dopřejte vymazlené espresso z kávy od české pražírny Francin.

two dots coffee&pastries

Že by Vinohrady, co se množství kaváren týče, strádaly, se říct nedá, ale i tak mi zpráva, že otevírá nový espresso bar two dots coffee&pastries, udělala radost. Kafe od Project FOX a poctivé pečivo od KÁVA&DORT Kassai Catering je jasná známka toho, že bude stát za to.

sēlah

Concept store plný krásných věcí, které prostě chcete mít doma, a espresso bar v jednom – to je roztomilé sēlah store & studio, další přírůstek do vinohradské hipstaflóry.

Coffee lab v Kofárně

A poslední novinka potěší všechny milovníky alternativní přípravy kávy – ve smíchovské Kofárně vznikl coffee lab, kde můžete experimentovat s různými recepturami přípravy v dripu i aeropressu a nechybí samozřejmě ani speciální kávové či nekávové drinky.

No a pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren nebo sdílím na mém Instagramu @veronikatazlerova, tak se čas od času můžete podívat i tam.

 

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?