Site icon VERONIKA

The Filter Festival!

Je krásné sobotní ráno, sluneční parpsky začínají nabírat na síle a já s úsměvem na tváři vyrážím směr Brno. Trochu se mi zavírají oči, ale kafe na benzínce nikdo z nás neplánuje. Za chvíli nás totiž čeká jeden velký kofeinový šok, který si chceme vychutnat do posledního doušku!
V deset hodin vcházíme do Rektorátu VUT a kromě známého drnčení mlýnků a pronikavé vůně kávy nás vítá i stříbrný balónkový nápis: The Filter!

 

 

 
Tento jarní víkend se totiž v Brně koná další skvělá akce, na kterou jsem se už pěkně dlouho těšila. The Filter Festival je oslavou lásky k výběrové kávě, která spojuje profesionální baristy, laiky a vůbec všechny kávové nadšence.
Miluju tyhle akce. Pod jednou střechou se vždy sejde tolik stejně naladěných lidí, vypijí se litry parádní kávy, nechybí vynikající jídlo a o pohodovou atmosféru nikdy není nouze. (Podívejte se třeba na články z Baristy Roku nebo Prague Coffee Festivalu.)

 

 

 

 

 

Usrkávám jednu kávu za druhou, ochutnávám dobroty, které si připravila má oblíbená brněnská kavárna V Melounovém cukrua rychle utíkám na první přednášku. Veronika Gálová Veselá povídá na téma Taliánská tretia vlna o tom, jak by asi vypadal Instagram italských štamgastů (espresso, espresso a pro změnu… jé, zase espresso!) a ukazuje nám video, že zchladit kávová zrna lze bez problémů i fénem. Hlavní je vše dělat s láskou, pak už to jde samo, ne?

 

 

 

Mezi přednáškami jsme zaskočili na oběd do skvělého bistra Fresh Fanatic, kde mě dostala krásná zahrádka, jedinečný interiér a hlavně celá nabídka plná vyvážených salátů, smoothies, freshů i dokonalé piadiny. Vybrala jsem si salát s pečenou dýní a abych předešla překofeinování, skočila jsem si tam i později pro supermix z baby špenátu, jablka, mrkve, pomeranče, limetky a lněného semínka. Další skvělé brněnské místo, jen tak dál!

 

 

 

 

 

Kolem druhé odpoledne jsem nenápadně začala vyhlížet Patrika z berlínského Five Elephant, který měl podle programu za pár chvil vystupovat. Když jsem ale zkontrolovala Instagram, kde právě postoval fotky z German AeroPress Championship, pochopila jsem, že něco úplně nesedí. Za pár chvil jsem sice opravdu uslyšela známý hlas tohohle kávového profíka, ale jeho zdrojem byla pouze video přednáška, která se spustila na promítacím plátně. Musela jsem se smát. Tohle se organizátorům fakt povedlo.

 

 

 

K večeru následoval KafeTalk se sympatickou Vendy z Melounového cukru a diskuze baristů z Cafe Mitte, která mi zas připomněla, jak moc mi práce v kavárně chybí… To těšení se na všechny stálé i nové hosty, ten pocit, když zvládnete opravdu náročnou směnu a všechny ty úsměvy, které dostanete výměnou za šálek kávy. Je to tak krásná práce.

 

 

New in: Kávovník!
Na festivalu jsem si kromě několika balíčků kávy pořídila i nového kamaráda. Jmenuje se Kafík a je to kávovníkové miminko. První kvítky by se prý měly objevit za tři roky, bobule možná za deset. Nepotřebuje skoro zalévat, takže pro mou zahradnickou morálku ideální! A nesmějte se mi, těmhle rostlinkám prostě nešlo odolat. Potvrdí mi to i kamarádka, která ten svůj pojmenovala Brněnské metro. To je dvojka, co?
 

 

 

 

 

 

 

Tak jak na vás festival působí? Startup The Filter vznikl teprve nedávno a musím říct, že na první velkou akci, se jim festival moc povedl! Také máte tak rádi všechny tyhle události spojené s dobrým jídlem a kávou? Chystáte se teď na nějaké?
Mějte se nádherně,
Veronika
Exit mobile version
Přejít k navigační liště