The Filter Festival!

The Filter Festival!
Je krásné sobotní ráno, sluneční parpsky začínají nabírat na síle a já s úsměvem na tváři vyrážím směr Brno. Trochu se mi zavírají oči, ale kafe na benzínce nikdo z nás neplánuje. Za chvíli nás totiž čeká jeden velký kofeinový šok, který si chceme vychutnat do posledního doušku!
V deset hodin vcházíme do Rektorátu VUT a kromě známého drnčení mlýnků a pronikavé vůně kávy nás vítá i stříbrný balónkový nápis: The Filter!
the filter festival brno káva

the filter festival brno káva

 

 

 
Tento jarní víkend se totiž v Brně koná další skvělá akce, na kterou jsem se už pěkně dlouho těšila. The Filter Festival je oslavou lásky k výběrové kávě, která spojuje profesionální baristy, laiky a vůbec všechny kávové nadšence.
Miluju tyhle akce. Pod jednou střechou se vždy sejde tolik stejně naladěných lidí, vypijí se litry parádní kávy, nechybí vynikající jídlo a o pohodovou atmosféru nikdy není nouze. (Podívejte se třeba na články z Baristy Roku nebo Prague Coffee Festivalu.)

 

 

 

 

 

the filter festival brno káva
Usrkávám jednu kávu za druhou, ochutnávám dobroty, které si připravila má oblíbená brněnská kavárna V Melounovém cukrua rychle utíkám na první přednášku. Veronika Gálová Veselá povídá na téma Taliánská tretia vlna o tom, jak by asi vypadal Instagram italských štamgastů (espresso, espresso a pro změnu… jé, zase espresso!) a ukazuje nám video, že zchladit kávová zrna lze bez problémů i fénem. Hlavní je vše dělat s láskou, pak už to jde samo, ne?
the filter festival brno káva
the filter festival brno kava ondřej hurt
the filter festival brno káva

 

the filter festival brno kava veronika gálová veselá

 

the filter festival brno káva

 

Mezi přednáškami jsme zaskočili na oběd do skvělého bistra Fresh Fanatic, kde mě dostala krásná zahrádka, jedinečný interiér a hlavně celá nabídka plná vyvážených salátů, smoothies, freshů i dokonalé piadiny. Vybrala jsem si salát s pečenou dýní a abych předešla překofeinování, skočila jsem si tam i později pro supermix z baby špenátu, jablka, mrkve, pomeranče, limetky a lněného semínka. Další skvělé brněnské místo, jen tak dál!
the filter festival brno káva fresh fanatic bistro
the filter festival brno káva fresh fanatic bistro

 

the filter festival brno káva fresh fanatic bistro

 

the filter festival brno káva fresh fanatic bistro

 

 

 

the filter festival brno káva fresh fanatic bistro
Kolem druhé odpoledne jsem nenápadně začala vyhlížet Patrika z berlínského Five Elephant, který měl podle programu za pár chvil vystupovat. Když jsem ale zkontrolovala Instagram, kde právě postoval fotky z German AeroPress Championship, pochopila jsem, že něco úplně nesedí. Za pár chvil jsem sice opravdu uslyšela známý hlas tohohle kávového profíka, ale jeho zdrojem byla pouze video přednáška, která se spustila na promítacím plátně. Musela jsem se smát. Tohle se organizátorům fakt povedlo.
the filter festival brno káva kavárny

 

 

the filter festival brno káva

 

the filter festival brno káva colt brew coffee
K večeru následoval KafeTalk se sympatickou Vendy z Melounového cukru a diskuze baristů z Cafe Mitte, která mi zas připomněla, jak moc mi práce v kavárně chybí… To těšení se na všechny stálé i nové hosty, ten pocit, když zvládnete opravdu náročnou směnu a všechny ty úsměvy, které dostanete výměnou za šálek kávy. Je to tak krásná práce.
the filter festival brno káva

 

the filter festival brno káva v melounovém cukru

 

the filter festival brno káva
New in: Kávovník!
Na festivalu jsem si kromě několika balíčků kávy pořídila i nového kamaráda. Jmenuje se Kafík a je to kávovníkové miminko. První kvítky by se prý měly objevit za tři roky, bobule možná za deset. Nepotřebuje skoro zalévat, takže pro mou zahradnickou morálku ideální! A nesmějte se mi, těmhle rostlinkám prostě nešlo odolat. Potvrdí mi to i kamarádka, která ten svůj pojmenovala Brněnské metro. To je dvojka, co?
 
the filter festival brno káva kávovník arabica

 

 

 

 

 

 

Tak jak na vás festival působí? Startup The Filter vznikl teprve nedávno a musím říct, že na první velkou akci, se jim festival moc povedl! Také máte tak rádi všechny tyhle události spojené s dobrým jídlem a kávou? Chystáte se teď na nějaké?
Mějte se nádherně,
Veronika

8 Komentáře

 1. 15.5.2016 / 11:17

  Ach, to je tak hezký 🙂 taky bych chtěla nějakýho "kafíka". Jednoho jsem měla, ale zůstal u ex, už mohl mít kvítky sakra 😀 měla jsem zverbovat soudy, aby mi ho dali do opatrovnictví
  Nemohla bych se k tobě připojit na nějaký ten coffee festival, až budu zpátky v Praze, protože tohle vypadá táááák hrozně fajn 🙂
  Kač

 2. 15.5.2016 / 15:40

  Parádní fotky! Všechny ty dobroty vypadají naprosto fantasticky, nevěděla bych, co si dát dřív! 🙂

 3. 16.5.2016 / 8:33

  sakra, začíná mě štvát, že jsem se o tomto festivalu dozvěděla až pozdě odpoledne 🙁 jinak bych taky šla a podle fotek to tam muselo být perfektní!
  tak snad příště 🙂
  Amaya

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?