Ráno v Paříži

Ráno v Paříži

Je neděle. Osm hodin ráno. Prší.

Sedím v přízemí Grand Hôtel de Paris, piju už druhý šálek kávy a snažím se naslouchat sama sobě. Zodpovědět otázky, před kterými poslední měsíce utíkám. Najít odpovědi, cestu, pochopení.

Na projekt Posviť si jsem narazila už několik týdnů zpátky, ale až ve městě světel jsem si našla čas na to, abych se zastavila a posvítila si na to, kde se v životě nacházím. Co mi přináší opravdovou radost a co dělám jen ze setrvačnosti. Jak vnímám své tělo, práci, lásku, rodinu, emoce. Kdo je mi oporou, inspirací a s kým udržuju vztah jen z povinnosti.

Zodpovědět jednu otázku mi trvá celou věčnost, ale pro tentokrát to ničemu nevadí. Při sebepoznání se nehraje na výkon. Žádná odpověď není dobrá nebo špatná. Cílem rozhovoru, který vedu sama se sebou, není někoho ohromit. Nemusím říkat, co se sluší. Co se ode mě očekává.

Dnes musím jen jediné – být k sobě upřímná.

A tak tu sedím, přemýšlím a kladu si otázky, které mi můžou změnit život. Díky Michelle, Péťo a Ondro, že jste mi podali pomocnou ruku a stvořili projekt, který má smysl.

5 Komentáře

 1. Verča
  6.2.2022 / 14:51

  Veru, díky moc za těch pár hezkých vět a přeju Ti příjemný pobyt v Paříži. Zrovna jsem si chtěla pročíst všechny Tvoje předešlé články a načerpat inspiraci:) Chtěla bych se do Paříže vypravit na jaře se synem (12let), je to jeho sen:) Dá se Ti ještě napsat soukromně třeba na messenger?
  Děkuju a měj se tam krásně:)

   • Anonym
    7.2.2022 / 14:28

    Veru, vše nej k svátku Ti přeju:) Jaké počasí je dnes v Paříži?:)
    Já bohužel ig nemám, ale ze Stories už jsem si Tvé tipy vytiskla a něco z toho rozhodně navštívíme:) Děkuji a měj se tam krásně, V.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?