Paris, je t’aime!

Paris, je t’aime!
Úzkými uličkami se line zvuk harmoniky, sluneční paprsky dopadají na rudou střechu proslulého Moulin Rouge a úchvatná Amélie Poulin zmateně pobíhá po Café des 2 Moulins. Tak co, už tušíte, kde se právě nacházíme?
Třetí den jsme se vydali do romantických uliček Montmartru, ale než vám povím víc, klikněte SEM, ať si naší cestu vychutnáte do posledního doušku.
Dnes jsem toho vážně moc nenaspala. Jednak jsem pro vás dlouho do noci sepisovala všechny zažitky a radosti a (zřejmě nedočkavostí?) se moje tělo rozhodlo, že víc než čtyři hodiny spánku si prostě nezasloužím. Proto jsme ráno ze všeho nejdřív směřovali na perfektní flat white do KB CaféShop, který je jen pár metrů od slavného kabaretu Moulin Rouge. 
Odtud vede strmá ulička, která ukrývá Café des 2 Moulins, kde při troše fantazie spatříte nádhernou Amélii, jak s tajemným úsměvem obsluhuje šarmantní Pařížany. Jen o kousíček dál pocítíte závan lásky, neboť se dostanete k Le mur des je t‘aime, kde je magické Miluji tě napsáno ve 311 jazycích. A ano, našla jsem to naše!
Na vrcholku slavného kopce se tyčí dechberoucí Bazilika Sacré-Cœur obklopená pouličními umělci a prodejci milionů miniaturních Eiffelovek.

Jen jedno euro, jedno euro, madame!

Chvíli jsme se jen kochali tou všudypřítomnou nádherou, nezapomenutelným výhledem a na skok se stavili v rozkošném bistru Soul Kitchen, které je opět dokonale ukryté před všemi dychtivými turisty. 
Čas v Paříži ubýhá jinak, než u nás. Hodina se zdá být minutou a minuta vteřinou. A jelikož jsme tu strávili již víc, než půl dne, přišel čas jít. Schod po schodu jsme, s neutuchající jiskrou v očích a s přihlouplým úsměvem na tváři, sestoupili až k ikonickému pouťovému kolotoči, kde jsme museli dát Montmartru sbohem.
Zamířili jsme zpět do centra, a zašli na oběd do jedinečného Café Pinson. Zdejší nedělní brunch, je snem všech milovníků dlouhých víkendových snídaní. Skládá z typické francouzské bagety, kterou v Paříži dostanete úplně ke všemu, salátů, polévky, dezertu, ovoce a všech dalších dobrot, o kterých se vám jen sní. Jedna porce stačila bohatě nám oběma, tady hlady trpět opravdu nebudete.
Abyste si nemysleli, že pořád jen někde vysedáváme, navštívili jsme Hôtel des Invalides, obrovský komplex budov, který se vztahuje k francouzské vojenské historii a kde je navždy pohřben sám malý velký Napoleon.
Magická síla kofeinu mě k večeru začínala už pomalu opouštět, ale zamířili jsme ještě k Tour Montparnasse, 212 metrů vysokému mrakodrapu, na jehož vrcholu se nám před očima rozprostřel nezapomenutelný pohled. Celá okouzlující Paříž nám ležela u nohou. Ani nevíte, jak moc bych vám chtěla popsat každičký okamžik, každou maličkost… ale tohle zkrátka musíte zažít. Vzalo mi to dech.

 

Pařížské ulice již zahalila tma, elegantní Pařížanky smývají rudé rtěnky a my už také míříme domů. Zítra nás totiž čeká dlouhý den, těšíte se?

Bonne nuit,

Veronika

KB CaféShop

 

 Moulin Rouge
 Café des 2 Moulins
 Montmartre
 Le mur des je t’aime
 Bazilika Sacré-Coeur
 Roztomilé Soul Kitchen
 Café Pinson
Hôtel des Invalides
Paris mon Amour!

 

 


10 Komentáře

 1. 3.3.2016 / 8:07

  Veroniko prostě Niko,
  ani nevíš, jak jsem ti vděčná za tohle pařížské dobrodružství, které jsi nám tu v několika článcích připravila. Držela jsem se Tě o tomhle francouzském výletě pevně za ruku, užívala jsem si to dokonale a vychutnala jsem si každou fotku, každou řádku. Stýská se mi po Paříži každý den, kdy tam nejsem (já vím, jsem tak trochu blázen – to neni tajemství) ;), ale teď se mi nestýská. Jsem tam. Díky Tobě.
  Papa, Vivi
  PS: je až neuvěřitelné, co jsi se svým blogem dokázala udělat. Klobouk dolů.

 2. 3.3.2016 / 17:07

  Veru, ty tvoje články se čtou úplně samy! Strašně krásně píšeš, jako jedna z mála blogerek. A Paříž ti závidím, musím někoho přemluvit, aby tam jel se mnou. 🙂

 3. Anonymní
  4.3.2016 / 9:30

  Hezky napsané a letěla bych hned! Já byla s přítelem na eurovíkendu před 7 lety, ale doufám, že se ještě vrátím 😉 Děkuji za tipy! 🙂

 4. 17.3.2016 / 10:55

  Paříž je prostě kouzelná a úžasná!!! Nechápu, že se o ní říká že všichni moc očekávají a až ji vidí jsou zklamaní. Já teda rozhodně zklamaná nebyla, Paříž je přesně taková, jakou jsem si ji vždycky představovala! 🙂 Už se nemůžu dočkat, až tam vyrazím znovu. 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?