Paris: la deuxième journée!

Paris: la deuxième journée!
Je chladné sobotní ráno, na ulici pekaři vybalují dlouhé, voňavé bagety a sluneční paprsky pronikají na zdobené balkóny. Taková pařížská probuzení bych mohla zažívat pořád, co vám budu povídat…

Den jsme začali v malinkaté kavárně Télscope, kterou jsem si naprosto zamilovala už vloni. Dokázala bych tu vysedávat klidně celý den, nasávat tu magickou vůni kávy, číst Le Parisien a pozorovat šum probouzejícího se města. Nakonec jsme ale přeci jen vyrazili a jen se tak procházeli širokými bulváry, obdivovali okouzlující Pařížanky a nasávali tu klidnou atmosféru víkendového rána.

Cestou jsme se zastavili na vynikající smoothies v Bob’s Juice Bar a zavítali do pár designérských obchodů. Pokud se chystáte do Paříže, určitě si nenechte ujít jedinečné Maison Kitsuné, The Broken Arm nebo úchvatné Merci. Při jeho hledání jsme sice bloudili spletitými uličkami, ale stálo to za to. 

Merci mě naprosto dostalo celým svým konceptem. Najdete tu originální módu, doplňky, bytový design, papírnictví, alternativní knihy, časopisy, ale zároveň narazíte i na nádhernou kavárnu a skryté podzemní bistro, kde nabízejí ty nejlepší saláty. Bohužel byla čekací doba na stůl něco přes hodinu, tak jsme museli doslova o dům dál. Hned vedle je totiž ještě Merci Cinéma Café, které nás nakonec zachránilo. Podtrženo a sečteno, Merci je jedno z must-see v Paříži, za to vám ručím.

Odtud jsme se šli podívat na vyhlášený Marché des Enfants Rouges, nejstarší krytý trh v Paříži, kde najdete famózní street food. Vietnamská, Indická, Thajská i Francouzské kuchyně je tu zastoupena všemožnými stánky a i kolem čtvrté odpoledne se tu pomalu nedalo ani projít. Navíc tu nakoupíte snad všechny druhy ovoce i zeleniny a samozřejmě nemůže chybět ani velký květinový puget.

Odpoledne jsme skočili na rychlou dávku kofeinu na další nádherné místo, do espresso baru Lockwood, který se se nachází jen pár metrů od našeho bytu. Kromě kafe vás dostane i opravdu nápaditý interiér a pohodová, mladistvá atmosféra.

O pár líných chvil později jsme nasedli na metro a vydali se až na konečnou, kde se nachází čtvrť La Défense, kterou jste mi ve velkém doporučovali. A chci vám také moc poděkovat, protože to byl vážně zážitek. Vysoké prosklené budovy, mrakodrapy a supermoderní stavby… to není úplně tradiční pohled na Paříž. Symbolem celé čtvrti je monumentální La Grande Arch, neboli Velký oblouk, pod který by se prý vešla celá katedrála Notre-Dame. 

Cestou zpět do centra jsme se zastavili v mé oblíbené La Caféothéque Paris pro jedny z nejlepších káv ve městě a šli jsme obdivovat krásy noční Paříže. Pouliční umělci pohrávali svými zmrzlými prsty na všemožné nástroje, zářivá světla se odrážela na zvlněné hladině Seiny a nádherný Notre-Dame mě opět dostal do kolen. Nádhera!

Den jsme nakonec zakončili večeří v ikonickém Café de Flore na bulváru Saint-Germain a vydali se na cestu domů. Musím se přiznat, že místo plánovaných deseti minut, nám cesta a zoufalé bloudění zabrala něco kolem čtyřiceti…

…ale vzhledem k tomu, že vám teď plná dojmů, zážitků a emocí sepisuju tyhle řádky, nakonec jsme ho přeci jen našli. Mapy jsou záhadná věc.

A na závěr bych se málem zapomněla zmínit o rozkošném Boot Café, které jsme sice jen míjeli, ale i tak sem rozhodně patří a nechci vás o něj ošidit!

Tak jak se vám Paříž zatím líbí? Mně se už pomalu zavírají oči únavou, tak se s vámi radši rozloučím pro dnešek a příště se potkáme na Montmartru!

Mějte se krásně,

Veronika

Boot Café

Milovaný, všem očím ukrytý, Télescope:)
Green power!
 Papier Tigre
 Nahoře módní butik, dole stylová kavárna, Maison Kitsuné
Jedinečné Merci
 Dokonalé saláty v Merci Cinéma Café
Stylový Marché Des Enfants Rouges
 Perfektní Lockwood
 La Défense
Nejlepší kafe v Paříži!
Katedrála Notre-Dame, nádhera! 
Idylické zakončení dne v jedinečném Café de Flore

5 Komentáře

 1. 29.2.2016 / 10:13

  Všechno to vypadá úžasně! Já bych se mooc chtěla do Paříže podívat, je to kouzelné město. Užij si to :))

 2. 29.2.2016 / 14:05

  Veru, to je krása! Z tohohle článku/fotek na mě dýchla úplně francouzská atmosféra. Hned bych se taky vypravila na průzkum pařížských kaváren a uliček.
  Moc si to tam užij! 🙂

  Lucka http://www.sleepy-cat.com

 3. 29.2.2016 / 16:18

  Páni, páni, páni. Díky tobě mám chuť se okamžitě zabalit a jet znovu do Paříže. Poprvé jsem tam byla se školou a to prostě není ono. Nemůžeš kam chceš, vše je stresující, neustálé počítáni.. prostě školní akce. Ale díky tobě tam aspoň trošku jsem. Skvělý článek 🙂

  http://moimelea.blogspot.cz

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?