Jedno vím jistě, Paříž miluju!

Jedno vím jistě, Paříž miluju!
Umíte někdo zastavit čas, prosím? Jsem v Paříži již čtvrtým dnem a stále mám pocit, že jsem teprve před pár minutami s rozzářenýma očima vystupovala z letadla. Každičký den je jeden velký kolotoč emocí a zážitků, které pomalu ani nestíhám vstřebávat. Jedno vím ale naprosto jistě. Paříž miluju.
Další den jsme začali vynikající snídaní v nenápadném bistru Bob’s Kitchen, kde jsem samozřejmě neodolala mému milovanému green smoothie. Odtud jsme se vydali brouzdat fascinujícími pařížskými bulváry, obdivovat pouliční umělce a užívat si hřejivé sluneční paprsky nádherného rána.
Po prvním včerejším pokusu, který skončil neúspěchem, jsme se znovu vydali najít kouzelné knihkupectví Shakespeare and Company, které mě opět dostalo do kolen. Nedokážu popsat tu úžasnou atmosféru a energii, kterou vyzařuje. Obchod byl poprvé otevřen už v roce 1951 jistým Georgem Whitmanem s jasným snem:
I created this bookstore like a man would write a novel, building each room like a chapter, and I like people to open the door the way they open a book, a book that leads into a magic world in their imaginations. —George Whitman

 

Taď tu najdete dřevěné regály plné knih, utajenou čítárnu a hned vedle skvělou kavárnu. Kdybych mohla, vysedávala bych tu, nad šálkem kávy a s knížkou v ruce, klidně celé hodiny, to mi věřte.
Odtud jsme směřovali přes okouzlující Sainte-Chapelle až na slavný bulvár Saint-Germain. Tam se mezi luxusními módními butiky krčí skvělý vintage obchůdek Kilo shopkde, jak už název vypovídá, cenu většiny zboží určuje její váha. Najdete tu nádherné designerské kousky a musím se přiznat, že vybrat si jen jedny Levisky, mi trvalo dost dlouho… ale mám z nich fakt radost!
Na oběd jsme tentokrát zvolili stylové Café Coutume a zamířili do proslulého Le Bon Marché inspirovat se nejnovějšími kolekcemi světových návrhářů. Jen tak mimochodem, nechtěl by mi někdo půjčit zlatou kreditku?
O kousek dal se rozkládají nádherné Lucemburské zahrady, které za pěkného jarního odpoledne vypadají asi takto:
Rozdováděné děti pouští loďky na vodní hladině, sečtělí Pařížané se naplno oddávají nejrůznějším příběhům, zamilované páry si v objetí vychutnávají oběd a k tomu tu pobíhá jeden blázen, co si to všechno náruživě fotí. Těší mě.
V tak nádherném dni se nám vůbec nechtělo zacházet do metra, proto jsme se vydali přes Louvre, Jardin des Tuileries, Place de la Concorde až na Avenue des Champs-Élysées, která je zakončena monumentálním Arc de Triomphe, neboli Vítězným obloukem. 
Cestou do našeho pařížského bytu jsme se ještě zastavili pro večeri v perfektním bio bistru Adam et Eve, pro makronky v ikonickém Laudrée a vykoupit moje oblíbené knihkupectví v Centre Pompidou, kde jsem si vloni zamilovala mou cestovatelskou BibliTentokrát mi srdce poručilo knížku Everyone loves Paris, plnou té pravé francouzské joie de vivre.

Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, ale čeká mě poslední noc v Paříži… Tak se s vámi radši už rozloučím, vypínám počítač a jdu se ponořit do krásných pařížských snů…Mějte se nádherně,

Veronika

Bob’s Kitchen

 

Notre Dame
Kouzelné Shakespeare and Company
 Sainte-Chapelle
Parádní Kilo Shop
Coutume Café, tam musíte!
 Le Bon Marché
 Chiara Ferragni
 Lucemburské zahrady
 Louvre
 Avenue des Champs-Élysées
 Arc de Triomphe
Ikonické Laudrée
Skvělé bio bistro Adam et Eve
Centre Pompidou
Everyone loves Paris!

 

 

18 Komentáře

 1. 4.3.2016 / 17:35

  Ty makronky jsou k nakousnuti!A to jejich baleni je luxusni. Diky za clanky z Parize byla jsem tam asi pred 11 lety s pritelem – ted uz manzelem. Mohla bys napsat kde jste byli ubytovani, za kolik a jak jste byli spokojeni?Diky Lenka

 2. Anonymní
  4.3.2016 / 19:54

  Od tebe jsou ty nejlepší cestovatelské články!

 3. 4.3.2016 / 20:55

  Krásný článek a ty fotky, nádhera. Ne všude jsem v Paříži byla a tak se alespoň pokochám od vás. Krásný večer

 4. 6.3.2016 / 8:52

  Krásný článek, už nějakou dobu se těším a chystám do Paříže, ale pořád mi do toho něco chodí, ale doufám, že třeba na podzim se s přítelem odměníme právě tímto výletem.

  Dívka z venkova

 5. 6.3.2016 / 15:39

  Vše vypadá tak nádherně, hned bych se tam vydala! No a nejvíce mně zaujal samozřejmě kilo obchůdek, jak tak vidím ty názvy Channel, Prada… no, užívej dokud můžeš!
  sophie

 6. 7.3.2016 / 20:44

  Och Paríž, tam sa musím zas vrátiť a makrónky budú prvé čo si kúpim! 🙂 Velmi pekné fotky.

 7. 23.5.2016 / 16:11

  úžasné cestovateľské články! Veľmi dobre sa každý číta, tie makaronky sú naozaj fantastické, aj ked som tie pravé od Laduree ešte nejedla,snád sa raz dočkám a pri návšteve Paríža si ich nenechám ujsť, podobne ako dalšie miesta o ktorých píšeš. Bolo by skvelé mať ťa za cestovnú sprievodkyňu v Paríži s tebou by sa človek nestratil, ked už to tam poznáš 🙂 inak je pravda, že francúzi neradi hovoria po anglicky a že je celkovo ťažké sa tam dorozumieť po anglicky?

  • 24.5.2016 / 17:23

   Nevím, jestli rádi nebo neradi, protože jsem vždy mluvila francouzsky:) Ale když jsem byla v nesnázích, vůbec nebyl problém přepnout do angličtiny:) Minimálně v Paříži se dorozumíš:)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?