Paris is always a good idea

Paris is always a good idea
Už to přišlo. Poslední pařížský probuzení. V očích se mi objevuje nenápadná slza. Slovo poslední mi zní v hlavě po celou dobu, co si ospale nanáším rudou rtěnku. Poslední ráno, poslední den… a poslední šance si v Paříži vychutnat každičký okamžik!
Zamračený den nám rozzářila dokonalá snídaně v kavárničce Thank You, My Deer, která vám může být povědomá z obálky posledního Standartu. S láskou ke kávě a vášní pro bezlepkové dobroty si ji v tu v roce 2006 otevřely dvě Slovenky, čemuž napovídá i parádní heslo na wifi, strcprstskrzkrk, které kdejaký Francouz těžko odhadne, natož vysloví.
Coffee drinkers make better lovers. To si, pamatujte.
Odtud jsme se vydali brouzdat okouzlujícími uličkami, navštívili jsme největší pařížský hřbitov Père Lachaise, který je zároveň jedním z nejznámějších hřbitovů světa, procházeli jsme se po břehu  Seiny, sledovali usměvavé Pařížany, poslouchali pouliční muzikanty a obdivovali elegantní Pařížanky. V ten okamžik jsem myslela na jediné:
Paris, je t’aime!
Moc času nám už nezbývalo, proto jsme sbalili kufry, které se od příjezdu záhadně zmenšily, naposledy zamkli dveře našeho francouzského bytu a se slzou v oku jsme se šli s Paříží rozloučit do nedalekého Café Madam
Naposledy jsem si do mapky zakreslila všechna nezapomenutelná místa, popíjela horkou kávu a skrz zamlžené okno sledovala studené dešťové kapky, jak se rozbíjejí o deštníky pospíchajících lidí. Přišel čas jít.
Sedím v letadle a sleduji, jak se rychle vznáším do oblak. Každičkým okamžikem se Paříž zdá být menší a menší, až nakonec zmizí úplně. Nevidím již nic jiného, než hustou šedou mlhu. Au revoir, Paris, zašeptám tiše a zavírám oči. Brzy se zas uvidíme, tím jsem si jistá!

“If you are lucky enough to have lived in Paris as a young man, then wherever you go for the rest of your life, it stays with you, for Paris is a moveable feast.”

 ― Ernest Hemingway, A Moveable Feast

 

Tak jak se vám naše pařížské dobrodružství líbilo? Jelikož jste si hodně psali o informace ohledně ubytování, v dalším článku vám ještě představím naše francouzské království a pokud vás zajímají jakékoliv další maličkosti, napište mi a moc ráda vám na ně odpovím.
Mějte se nádherně,
Veronika
Thank You, My Deer

 

Café Madam

 

 

 

 

14 Komentáře

 1. Anonymní
  6.3.2016 / 20:29

  uděláš článek, kde ukážeš věci, které sis v Paříži koupila(popřípadě typy kde jsi nakupovala)? Vím, že o tom na blogu moc nepíšeš, ale bylo by to super 🙂
  Krásný článek 🙂

 2. 7.3.2016 / 10:17

  Veru, krásně napsané. Připadala jsem si jako bych tam byla s tebou. 🙂 A úplně tě chápu. Když jsem odjížděla z Barcelony, kterou jsem si zamilovala asi jako ty Paříž, bylo mi hrozně smutno.

  Lucka http://www.sleepy-cat.com

 3. 7.3.2016 / 23:11

  Veru, krásný pařížský články! Zas jsem se vrátila o pár týdnů zpátky, kdy jsem se procházela pařížskýma ulicema taky. Měla jsi maličko jinou zkušenost (viz můj blog), ale o to zajímavější ji pro mě bylo sledovat ji! 🙂 Spousta z krás Paříže mi evidentně unikla a jestli se tam ještě někdy vydám, spoustu tipů, které jsi s námi sdílela, nevynechám :). Měj se hezky, Terez.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?