Módní Dublin: Fashion & Vintage

Módní Dublin: Fashion & Vintage

Móda, nakupování, street style – to všechno mě při poznávání nových měst neuvěřitelně baví. A ani v Irsku tomu nebylo jinak. Pojďte se mnou navštívit tajná módní místa, která si zamilujete.

Vždy, když jsem v cizině, snažím se vyhýbat všem těm krásným výlohám, které patří obchodům jako Zara, Mango nebo Topshop, které najdu i v Praze. Ano, je to těžké. 

A dobře, přiznávám. Měla jsem slabou chvilku. Když ono těm šatům ze Zary zkrátka nešlo odolat…

Mnohem radši v zahraničí objevuji lokální designéry, vintage obchůdky a second handy. Často tu najdu unikátní kousky, které v Čechách jen tak neuvidíte. A atmosféra těchto butiků se také s velkými řetězci nedá srovnávat. Tady je nakupování doslova zážitek.

V Dublinu jsem objevila nádherná místa a kdyby peníze padaly z nebe, odjíždím teď s pěti novými kabelkami a deseti páry bot. Naštěstí má většina designérů i internetové obchody, takže si klidně můžete objednat všechny ty krásné kousky z České Republiky.

Jako první musím zmínit obchod, který si moje srdce získal už při první návštěvě. Rovnou tři pobočky najdete v Temple Baru, tedy přímo v centru Dublinu. Nošené kabelky světových designerů, trenčkot Burberry, ale i spousta dalších stylových kousků – tak to je ráj jménem Siopaella. A veškerý sortiment najdete i na jejich webu který určitě stojí za shlédnutí. Tak co, která kabelka skončí u vás doma?

Dál si poznamenejte second hand Herlequin, kde najdete originální vintage módu ve všech velikostech, barvách i materiálech. Tady si musí vybrat snad každý.

A na závěr perlička irského designu – Folkster. Tato značka je jako stvořená pro všechny milovnice romantických šatů, bohémských sukní a doplňků. Pokud si chcete pořídit něco opravdu originálního, ale zároveň nositelného, určitě se podívejte na jejich eshop. Zamilujete se. Stejně jako já.

Kde v zahraničí nakupujete vy? Máte svá oblíbená místa?

VT

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?