Sunday in Dublin

Sunday in Dublin

Když jste v Irsku už něco přes týden, bude vám znít spojení Sunday a Dublin poněkud komicky. Slunečný den tady totiž jen tak nezažijete. Počasí se tu mění s každou další hodinou, takže dělat si plány na celý volný den bylo takřka nemožné.

Dopoledne jsme začali návštěvou Trinity College, která se rozkládá přímo v centru a ukrývá překrásnou starou knihovnu. Nevím jak vás, ale mě tahle místa vždy neuvěřitelně nadchnou. Miluji staré knihy, vysoké stropy, dřevéné žebříky a bysty slavných osobností.

Jako bych se vrátila v čase. Nádhera.

S příchodem prvního deště jsme se schovali do 3fe Coffee, kde najdete snad ty nejlepší baristy ve městě. Kávu mají z vlastní pražírny a na výběr máte rovnou ze tří druhů. Navíc si sem můžete zajít i na brunch nebo spoustu sladkých bábovek a jiných dobrůtek.

Nedaleko se nachází i rodný dům Oscara Wilda, který je otevřený pro veřejnost jen některé všední dny dopoledne, takže jsme se dovnitř bohužel nedostali. 

Když se ale otočíte zády ke vchodovým dveřím, uvidíte, jak vás z parku sleduje zvláštní postava. To je socha spisovatele, která má rovnou dvě tváře. Z jedné strany se Oscar usmívá, druhá je přesný opak. 

Trochu děsivé, nemyslíte?

A abychom se posilnili na cestu do obřího Phoenix parku, zašli jsme si ještě do Vice Coffee, které patří také mezi dublinské topky. 

Nebudeme si nic nalhávat, hipsterů tu najdete dost, ale nejde o klasický espresso bar. Vice je spíš jako pub, kde vám připraví skvělou kávu, ale i koktejly a sendviče.

Kavárno-bar – baro-kavárna, zkrátka určitě stojí za návštěvu!

Na závěr dne nás čekal zmiňovaný Phoenix park, který se nechází na kraji města a je jedním slovem obrovský. Najdete tu Zoo, pole, zahrady i velký památník. 

Jednoduše místo, kam se s příchodem hezkého počasí přesune celý Dublin. Zelené plochy se zaplní piknikovými koši, barevnými dekami a vším, co k pořádnému pikniku patří. 

A o hodinu později to zase všechno sklidí, protože začne pršet. Vítejte v Irsku!

VT

10 Komentáře

 1. 13.8.2015 / 14:14

  Skvěle napsaný článek s krásnými fotografiemi. 🙂 Psát cestovatelské články je dřina (vím to sama, já se k žádnému zatím ještě nedostala)…jak to napsat chytře a chytlavě, aby to pohladilo čtenářovo oko, zatímco do něj vtlučete i pár informací, že jo? 🙂 Knihovna mě nadchla! Konečně si umím přiřadit k obrázkům jméno. 🙂

  http://www.infinitetreasure.blogspot.cz

 2. 13.8.2015 / 14:38

  Tie regály kníh sú naozaj krásne, tiež by som ich chcela vidieť na vlastné oči! :3 Krásne fotíš 🙂

 3. 13.8.2015 / 17:38

  krásne fotky a krásny článok 🙂 milujem tieto cestovateľské
  booklovers-world.blogspot.com

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?