Jak se žije v Dublinu?

Jak se žije v Dublinu?

Dva týdny života v cizí zemi uplynuly jako voda a já už jsem zase zpět v milované Praze. To ale zdaleka neznamená, že o Irsku už nepadne ani slovo. Naopak. Mám pro vás ještě spoustu fotek a samozřejmě chystám i procházku po dublinských kavárnách. O to bych vás přece neošidila.

Lidé v hlavním městě Irska jsou jiní než Češi. O tom žádná. V hlavě to mají zkrátka poskládané trochu jinak. Což může být někdy pro dobro věci, jindy dost stresující. A já se teď s vámi podělím o pár dalších postřehů, které mi tato zkušenost přinesla.
1. Irové jsou neuvěřitelně přátelský národ. Kdykoliv jsem se ztratila, nebo jen vypadala trochu zmateně, vždycky se našel někdo, kdo mi s úsměvem poradil cestu. Nesetkala jsem se s odmítnutím. Ani jednou.
2. Semafory jsou zřejmě jen na ozdobu. Červená, zelená, kdo to řeší? V Dublinu se jednoduše takovými banalitami nezatěžují. A co je na tom nejlepší? Nikdy na vás žádný řidič nezatroubí. Zastaví se, počká až přejdete a jede dál. Proč se stresovat.
3. Sedmnáct stupňů, léta čas! O Irském počasí jsem už psala. Když jsem si to kráčela městem ve svetru a bundě, místní spokojeně procházeli kalužemi v žabkách. Je přeci léto, ne?
4. Všechno je irské. Například tu všude nabízejí Full Irish Breakfast. Ano, čtete dobře. A ano, vypadá úplně stejně, jako její anglická kolegyně.
5. Jak popsat Irsko? Anglie přetřená na zeleno. Tohle ale prosím před žádným vlastencem neříkejte. Nedopadlo by to dobře.
Podtrženo a sečteno, mám z Dublinu skvělý pocit. Je to živé a moderní město plné přátelských lidí. Jen je trochu malé. Ale na kratší pobyt ideální.
A co váš závěr léta? Chystáte se ještě podniknout nějaké výlety, dovolené a dobrodružství?
Nezapomeňte si vyzvednout kredit 611 Kč na ubytování s Airbnb. Které místo na světě čeká na vás?
VT 

 

 

 

7 Komentáře

 1. 20.8.2015 / 9:24

  Stačilo mi přečíst si tvých pár řádků o Dublinu a hnedka bych tam vyrazila. Pěkný top, moc ti sluší.

 2. 22.8.2015 / 7:34

  Konečně jsem přes FB stránku Blogeři a blogerky narazila na někoho s fajnovým blogem! A ještě navíc máš stejnou šablonu blogu jako já 😀 Irsko vypadá skvěle, jdu si přečíst další články 🙂

  http://hollychicc.blogspot.cz/

 3. Anonymní
  23.8.2015 / 9:22

  Mohla bys prosim napsat o škole?

 4. 25.8.2015 / 8:49

  Není to poprvé co čtu o Irské přátelskosti. Ale po tvém článku si Irsko určitě přidám na seznam mst, kde se chci určitě podívat 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?