Dublin: It’s coffee time!

Dublin: It’s coffee time!

Kávová kultura není jen o kávě. Nejde jen o nejnovější trendy v přípravě. Nejde o dokonalé stroje. Nejde ani o perfektně upražená zrna. Tento svět je neuvěřitelně rozmanitý a otevřený všem, které spojuje jediné: láska ke kávě.

Já osobně nerozumím pražení a ani si nebudu hrát na nějakého kávového odborníka. Nepoznám perfektní espresso a při pohledu na kávovar mě zaujme v první řadě jeho design. 

Mě láká trochu jiný svět, ten kavárenský. Ráda navštěvuji moderní espresso bary a útulné kavárny. Baví mě pozorovat baristy při práci, sledovat hosty a domýšlet si jejich příběhy.

Právě proto mám tak ráda místa s výběrovou kávou, kde se schází stejně naladění lidé. A to platí po celém světě. Káva zkrátka spojuje.

Ať jste v jakékoliv zemi, v dobrých kavárnách potkáte hosty se kterými máte minimálně jedno společné: zálibu v tom našem kavárenském povalování. A i to málo stačí k začátku nezapomenutelných příběhů.

Můj první den v Dublinu mi mojí teorii potvrdil na jedničku. Na internetu jsem si našla adresu dobře vypadajícího espresso baru, popadla mapu a vyrazila na jedno latte.

Po chvíli jsem se dala do hovoru s baristy, rozložila mapu a poprosila je o odhalení dalších zajímavých míst. Takže jsem za pár chvil odcházela s plánkem plným křížků a adres a utíkala k počítači, abych si o všem zjistila své. Kávové objevování mohlo začít.

Dnes bych se s vámi proto o všechny dobré podniky ráda podělila, abyste byli na návštěvu Irska připravení o trochu lépe, než já. A pokud se do Dublinu v budoucnu nechystáte, přijměte moje pozvání alespoň virtuálně. 

Tak popadněte kabáty, deštníky a naše Dublin coffee tour může začít!

3FE 
Moc milá kavárna, která nabízí vlastní kávu a sezónní brunche. Šikovní baristé jsou tu samozřejmost:)

Mít toto místo hned u školy mě stálo dost eur… Ale kafe i teplá matcha latte na jedničku.

Na tyhle podniky budu dlouho vzpomínat. Každý den totiž nabízejí i spoustu salátů a zeleninových polévek. A když vám povím, že jsou hned naproti sobě a navíc fungují i jako designový obchůdek, představte si ráj na zemi!

Tohle místo vám nedokážu popsat, to MUSÍTE zažít. 

Kavárna, která připomíná spíš irský pub. Atmosféra je ale jedinečná.

Tady najdete dobrou kávu, ale zároveň i nepřeberné množství moc dobrých čajů. Ten lékořicový jsem si jednoduše musela přivézt domů!:)

A na závěr ještě pár adres, které rozhodně stojí za návštěvu. 
Dublin je sice malý, ale o skvělá místa tu rozhodně nouze není. Je před námi zkrátka trochu napřed. Ale my v Česku to brzy doženeme, já nám věřím!
Mějte se krásně,
VT

6 Komentáře

 1. 27.8.2015 / 12:09

  Kávu sice nepiju, ale do kavárniček chodím ráda. Na čaj nebo na nějakou ňamku. V článku máš nádherný fotky, servírování těch polívek je naprosto úžasný, už jsem to obdivovala u tebe na instagramu 🙂 Těším se na další články, zatím mě hrozně bavíš 🙂
  http://hollychicc.blogspot.cz/

 2. 28.8.2015 / 18:16

  Tvůj blog sleduji už delší dobu a chci ti doporučit kavárny v Reykjavíku. Až nebudeš vědět, kam vyrazit, vyraz tam. Káva tam je životní standart 🙂

  Journey to the Victory

 3. 28.8.2015 / 20:34

  Kávu síce nepijem, ale rada si ju prezerám, alebo ako to nazvať, mám rada jej vôňu, výzor aj čaro.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?