Jaký byl můj rok 2019?

Jaký byl můj rok 2019?

Rok 2019 je pomalu u konce a já už zase sedím u Myšáka, piju černý kafe a vzpomínám na všechno, co mi dal a vzal. Koukám do svého diáře a naposledy si pročítám předsevzetí a sny které jsem si do něj v lednu napsala. Chtěla jsem se zlepšit ve francouzštině, dodělat druhák, nepřibrat, vydělat tolik peněz, abych mohla zaplatit nájem a základní životní náklady, a být šťastná. A jak to se mnou nakonec dopadlo?

Ve francouzštině jsem se sice moc nezlepšila, ale díky pravidelným lekcím ve Francouzském institutu jsem ji alespoň nezapomněla. Druhák jsem zdárně dokončila a o střechu nad hlavou jsem taky nepřišla. A pokud jde o číslo na váze, už víc než půl roku jsem na ni pro jistotu nestoupla, ale podle kontrolních džín tuším, že i tady jsem byla jakž takž úspěšná.

Jediné, čím si pořád nejsem jistá, je poslední přání. Být šťastná. Moc dobře vím, že jsem kvůli škole, práci a blogu přišla o nespočet malých radostí. Odmítala jsem spontánní kafíčka i výlety. Netrávila jsem moc času s rodinou ani s lidmi, na kterých mi záleží. Velkou spoustu času jsem byla sama s počítačem a i když svoji práci miluju, v kombinaci s denním studiem toho bylo občas trochu moc. Mám radost z každého úspěchu a překonané překážky, ale zároveň vím, že nejšťastnější jsem byla právě ve společnosti těch správnejch lidí. Lidí, na které jsem si v roce 2019 nebyla schopná najít čas.

Abych si ale takhle na sklonku roku připomněla hlavně to hezký, co mě potkalo, rozhodla jsem se vám tu dnes sepsat highlighty uplynulých dvanácti měsíců. Sesumírovala jsem si všechno, co mi udělalo radost, na co jsem hrdá a co mě posunulo zase o kousek dál. A vypadlo z toho následující:

  • Cestování – Jak asi víte, cestování miluju, a v uplynulém roce jsem měla to štěstí navštívit Amsterdam, Kodaň (a švédské Malmö), Mallorku a mojí milovanou Paříž.
  • S tím souvisí i intenzivní vzpomínka na letní marketingovou školu, kterou jsem absolvovala v červenci. Byla to zase zkouška ohněm, ale jsem za tu zkušenost obrovsky vděčná. O všem jsem se vám rozepsala v tomto článku.
  • Zároveň jsem zase okusila kouzlo sólo cestování, které vám doporučuju všema deseti.
  • S Andym jsme se v říjnu vrhli do nahrávání našeho Stylish Coffee Podcastu.
  • Taky jsem se v roce 2019 utvrdila v tom, že jsem všem naprosto ukradená. Což je fakt osvobozující pocit!
  • Dodělala jsem druhák na vysoké a pevně věřím, že konec studijních let se už pomalu, ale jistě blíží.
  • Definovala jsem si své PROČ a ujasnila si, co vám chci svou tvorbou předávat.
  • Přednášela jsem na několika kávových a marketingových fastivalech a jsem fakt pyšná, že jsem ani z jednoho pódia neutekla.
  • A v neposlední řadě s radostí vzpomínám na chvíle s lidmi, které mám ráda. Ať už to bylo na nádherných blogerských eventech nebo u táboráku uprostřed lesa.

A pokud jde o plány do nového roku, doufám, že dvacítka pro mě bude zlomová. Že se mi konečně podaří dodělat školu a uzavřít tak jednu velkou kapitolu života. Že budu mít víc času na lidi, na kterých mi záleží. Víc času na to dělat hlouposti, bavit se, pracovat na nových projektech a žít. Možná jsem naivní a bláhová, ale naděje umírá poslední, ne?

Veronika ♥

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?