I left my heart in Berlin

I left my heart in Berlin

Paprsky ranního sluníčka nás probouzejí do krásného letního dne v Berlíně. Tentokrát ale posledního. Náš výlet už je totiž pomalu u konce.

Nesmutněte ale. To je důvod, proč si tenhle den společně ještě pořádně užít!

Začneme, jak jinak, snídaní v kavárně 19 grams nedaleko East Side Gallery. Podívejte se na to skromné venkovní posezení před vchodem. Tak takhle to vypadá snad před všemi berlínskými kavárnami. Jednoduše, nápaditě, stylově. 

Dále se spolu vydáme zpátky do centra, kde se nachází známý Židovský památník. Jde vlastně o pole různě vysokých betonových kvádrů, které mají připomínat nacisty zavražděné oběti holocaustu. 

Za pozornost rozhodně stojí i kavárna No Fire No Glory, která leží v klidné, luxusnější čtvrti Prenzlauer Berg. Najdete tady krásné široké ulice a, konkrétně v Rykestraße 45, i příjemnou zahrádku zmiňovaného podniku. Kromě skvělé kávy, koktejlů a smoothies si tu můžete dát i nějaké drobnosti k jídlu a užívat si horký letní večer.

Cestou domů se, prosím, nelekněte podivně zapáchajících pánů s červenými deštníky nad hlavou. To jsou totiž chodící stánky s místní specialitou – currywrust. Klobása na grilu, politá kečupem a posypaná kari kořením, tak dobrou chuť! (?)

A když už jsme zas v naší domovské čtvrti, stavíme se ještě v Companion Coffee. To je originální espresso bar, který je soušástí showroomu Voo Store. Dejte si super kafe a zároveň nakupujte u stylových značek jako Monokel, New Balance, Acne Studios, DKNY, Raf Simons, Vans a spousty dalších! 

Mějte nádherné léto a nezapomeňte si vyzvednout svých 622 korun na vaší další cestu do světa!

VT

6 Komentáře

  1. 6.8.2015 / 10:57

    Naprosto souhlasim s titulkem, ja, kdyz jela pred dvema lety poprve do Berlina, jsem to brala jako trip, abych videla hlavni mesto Nemecka a netusila, co cekat. A bum. Berlin se stal moji srdecni zalezitosti a troufam si rict, ze druhym "domovem". Jezdim tak casto, jak jen muzu, protoze se tam citim vyborne. Miluju jejich novou architekturu a celkove urbanizaci toho mesta. Pri navratu do Prahy pak brecim, takze vzdy zdrham nabrat sily do Hometownu. Berlin je proste uzasnej. http://www.picturediaryblog.tumblr.com PS jinak na blogu mas hezke fotky, chvalim 🙂

    • 6.8.2015 / 20:55

      Děkuji moc!:) Mám stejnou zkušenost. Poprvé jsem byla v Berlíně spíš jako turista, čehož vůbec nelituji! Ale teď, když se člověk vrátí, vidí, co dřív přehlížel. A doufám, že budu mít ještě spoustu příležitostí poznat další a další maličkosti!:)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?