Healthy lifestyle: Do plavek!

Healthy lifestyle: Do plavek!

Moře. Plavky. Horko. Slunce. Opalování.

Léto je zkrátka tady v celé své kráse a rozmanitosti. Zatímco pánská část obyvatelstva si jen s úsměvem otevře svého lahváče někde na zahrádce, pro nás slečny může být tohle radostné období i dost stresující, souhlasíte?

Hubnutí a dieta. Tahle slova jsou v dnešní době užívána už skoro častěji, než prosím a děkuji. S létem ale jednoznačně souvisí a nevyhnete se jim ani kdybyste se o to usilovně snažili. Jsou prostě VŠUDE. 

Já osobně mám k tomuto tématu dost blízko, ale o tom snad později. Nicméně teď vám chci ukázat dvě věci, které vám pomůžou vypadat i cítit se líp. A to nejen v létě. 

Hýbat se, hýbat se, hýbat se

Tak, teď jsem odtajnila jedinou fungující cestu k vysněné postavě. Amen. Sport by měl být součástí každého z nás už odmalička. A jestli vaše maminky neměly stejný názor, nikdy není pozdě začít. To si pamatujte.

Je úplně jedno, jaký sport zvolíte. Tancujte , běhejte, posilujte. Choďte na pravidelné procházky. Všechno se počítá!

Já jsem dříve hrála tenis, pak jsem závodně tancovala, ale nyní mi ze všeho nejvíc vyhovuje chození do fitka. Navštěvuji už přes dva roky pravidelně skupinové lekce a užívám si, že si mohu vybrat čas i typ cvičení sama. Každý týden si sestavím plán podle školy, práce i všech jiných schůzek a akcí. 

A vše si zapíšu do diáře, což mě donutí se na hodinu vždycky dostavit!:)

Zdravě, chutně, čerstvě

A druhý fígl pro lepší postavu? Jídlo. Překvapivě.

Mnoho lidí si při spojení zdravá strava představí obrovského zeleninového strašáka, který ničí jejich chuťové buňky od základů. A to je velká škoda.

Jíst zdravě totiž vůbec neznamená trápit se. Naopak. A dnešní doba si to naštěstí už začíná uvědomovat. Stačí se podívat na zdravé (raw, veganské, vegetariánské) restaurace a bistra, která se v Praze začínají množit.

Za zmínku určitě stojí Ugova salaterie, kde mají kromě stálých a skvěle vyladěných salátků i sezónní nabídky. Možnost namíchat si vlastní salát nabízí například Delmart. Obě salaterie jsou chutí na jedničku, ale to prostředí mi připadá dost neosobní. Takové fast foodové…

Určitě si ale nenechte ujít holešovické bistro Twenty7, kde mají prostředí i kuchyni vyladěnou k dokonalosti. Kromě stálé nabídky je každý všední den i denní menu a věřte mi, budete mít problém si vybrat. Jedno jídlo je totiž lepší, než druhé! A zakončete ho nějakou tou kávou. Za tu vám také ručím.

Co si budeme povídat, jíst jen po zdravých restauracích by bylo jednoduché a praktické, ale také dost drahé. Další možnost, jak udělat něco pro sebe, je připravovat si zdravá jídla doma. Já osobně nemám nijak ráda nakupování ve velkých řetězcích, kde máte sice vše pohromadě, ale na kvalitě je to často dost znát…

Mnohem radši zajdu do obchodů, jako je Sklizeno a Country Life, kde prodávají skvělé farmářské a bio potraviny. A věřte nebo ne, nakupování tam mě i dost baví. A ceny také nejsou vysoké. 

Kde se mi ale nakupuje nejlépe? Ti co mě znají, už moc dobře vědí. Farmářské trhy jsou prostě srdeční záležitost. Udělejte si z nákupu čerstvých a lokálních potravin společenskou událost. Pořiďte si proutěný košík a vytáhněte kamarádku na ranní kafe spojené s výběrem krásně vypadajícího ovoce, zeleniny, květin a dalších maličkostí. 

Popovídat si s farmáři o tom, jaká byla úroda, nebo jak pekli celou noc, aby bylo vše čerstvé, je jednoduše moc fajn. 

Co vy a zdravý životní styl? Jak jste na tom? Děsíte se každé léto obléct plavky? 

Na fotkách se se mnou podívejte i do úžasného berlínského bistra Roamers na které jsem dostala tip od jedné z vás. Děkuju!

VT

9 Komentáře

  1. 27.7.2015 / 10:09

    Farmářské trhy jsou top. Vždycky mě tam zaručeně něco potěší a sezónní zelenina tam vůbec není drahá! Z veg. restaurací, které mě naposled oslovily, vyzkoušejte rozhodně tu v Radost FX!! Super prostředí a výborné jídlo! 🙂

  2. 6.1.2016 / 22:02

    Fotky skvělé. S mnoha věcmi v článku souhlasím, hlavně co se týče raw stravy. I když já jsem hlavně zastánce raw mlsání. :3 Ale …přijde mi, že na to že chodíš do fitka a tak, tak jsi strašě hubeňounká. Nemyslím to zle, někteří lidi takovou postavu prostě mají a nemohou za to, ale skoro jsem si říkala, že máš trošku anorektické ručky.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?