Good girls go to heaven, bad girls go to Berlin

Good girls go to heaven, bad girls go to Berlin

 

Slabé sluneční paprsky prosvítají skrze růžové mraky, sníh nám křupe pod nohama a vycházíme vstříc probouzejícímu se Berlínu. Jak moc mi tohle město chybělo!
Druhý den jsme začali skvělou snídaní v mladším bráchovi slavné pražírny The Barn a zpoza zamlženého okna jsme sledovali, jak se ulice pomalu plní a probouzí se k životu. (Na článek z The Barn se můžete podívat TADY.)
Nabuzeni kofeinem jsme se vydali do centra na Alexanderplatz, kterému vévodí mohutná Televizní věž. Nafotili jsme pár fotek, obdivovali její sílu a pokračovali jsme se o pár metrů dál, kde stojí Park Inn Hotel Berlin. Právě tam, v nejposlednějším patře, se nachází otevřená terasa, odkud je dokonalý výhled na celý Berlín. Silný vítr nám cuchal vlasy a bil do tváří, zmrzlými prsty jsem sotva stiskla tlačítko foťáku, ale celý Berlín nám v ten okamžik ležel u nohou. Stálo to za to. Nedokážu popsat tu nádheru.
Promrzlí jsme pak navštívili útulný Oslo Kaffe Bar, kde, k našemu překvapení, dokonce měli WiFi. Abyste chápali, v Berlíně je internet v kavárnách dost neoblíbenou záležitostí. Takže pokud nevidíte nikde v místnost napsané heslo, raději se baristů ani neptejte. Ten pohled, co by následoval, by vám akorát zkazil náladu. A to přeci nechceme.
Odtamtud jsem se šli podívat na nedaleký pozůstatek Berlínské zdi, který sice má svou atmosféru, ale opravdu se nedá srovnávat s jedinečnou East Side Gallery. (Článek TADY)
Cestou do turistického centra jsme si prošli ještě další designerské a vintage obchůdky, kde jsem našla skvosty jako ikonické trenčkoty Burberry, lodičky Prada a spoustu dalších nádherných kousků s jedinečnou historií. Za zmínku stojí určitě PICKnWEIGHT Vintage,    Vintage Galore a Mankii ViNTAGE. Až budete příště v Berlíně, vykašlete se na Primark a vyražte prozkoumat zdejší second handy, opravdu stojí za to!
Na oběd jsme zašli do úžasného vegan & raw bistra Daluma, kde nám sestavili superzdravý salát z nejkvalitnějších surovin a na cestu jsme si hned naproti v Superfoods & Organic Liquids koupili snad moje nejlepší smoothie v životě. Nepřeháním. Špenát, kokosové mléko, mango, kousek nebe!
Večer už nám byla sice pěkná zima, ale s horkým kelímkem kávy v ruce, jsme se ještě vypravili obdivovat sílu Braniborské brány a Říšského sněmu. Ten pohled mě zřejmě nikdy neomrzí.
Nakonec jsme na cestě domů ještě narazili na parádní fotoautomat, který se nám ani neobtěžoval oznámit, kdy se chystá pořídit první snímek. První fotka zkrátka mluví za vše, že?
…zdá se mi, že má Berlín nějakou zvláštní sílu, která mi vždy podlomí kolena. Nedokážu popsat proč, ale jakmile se jednou ocitnu v Berlíně, už nechci pryč. Máte také nějaká místa, která vás při každé návštěvě naprosto pohltí?

Mějte se nádherně a těšte se na další berlínské články, mám ještě spoustu fotek, o které se s vámi prostě musím podělit!

Veronika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články z Berlína:

 

 

6 Komentáře

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?