Berlín || Tohle místo prostě musíte zažít!

Berlín || Tohle místo prostě musíte zažít!
Je mrazivé sobotní ráno a celý Berlín ještě spí. Tady se totiž začíná pracovat nejdřív v deset. Pokud tedy vůbec. I to byl důvod, proč jsme zašli na snídani do jedné z poboček zdravých bister goodies Berlin, která mělo jako jedna z mála podniků otevřeno. Doplnila jsem energii úžasným smoothie Deep Purple a vydali jsme se do studených ulic mojí milované čtvrti Kreuzberg.
Pomalu jsme procházeli kolem zamrzlého kanálu, pozorovali labuťe (doslova) bruslící po zledovatělé vodě, fotili jedinečné graffitti, outfit a minuli jsme netradiční kavárničku Concierge o které jsem vám psala TADY.
Když nám už mrzly uši a nosy se nám zbarvily do jasně červené barvy, byl ten pravý čas zavítat do proslulé kavárny Five Elephant. Tohle místo je jednoduše moje srdcovka. A kromě skvělého kafe, se můžou chlubit údajně nejlepším cheescakem v Berlíně, takže si sem rozhodně udělejte cestu. Fakt to stojí za to.
I když se mi z útulné kavárny opravdu, opravdu nechtělo, nakonec jsme šli dál do designerského obchodu Voo Store, který je součástí Companion Coffee. Najdete tady spoustu alternativních knížek, časopisů, doplňků, tenisek i oblečení značek jako Acne, Adidas Originals, Raf Simons a zkrátka všeho, co chcete nosit. Já tedy určitě.
Na vaše doporučení jsme pak pokračovali ke squatu Koepi 137, kde jsem vám potají udělala pár fotek. Celé místo má nepopsatelnou atmosféru, ale dovnitř jsme se radši neodvážili. Pohybují se tu dost zvláštní existence, kteří na můj foťák hleděli spíš jako na zbraň hromadného ničení. Tohle místo prostě musíte zažít na vlastní kůži. Děkuju moc za tip!
Odtud jsme podél East Side Gallery došli až do Happy Baristas, kde jsem si vyřídila nějaké maily, zprávy a nahrála vám pár fotek na Instagram, ať si můžete užívat tu nádheru se mnou. Blogování je vážně full-time job, ale sakra skvělý!
Na oběd jsme se zastavili v dokonalém veganském podniku The Bowl, kde jsme museli čekat na usazení i kolem čtvrté odpoledne. Nakonec to ale stálo za to. Víc takových míst i u nás, prosím.
I když bylo krásné počasí, pořád mrzlo, tak jsme se rozhodli zajít do Muzea Salvadora Dalího na Postdamer Platz, které mi zas vykouzlilo úsměv na tváři. Miluju jeho obrazy, které jsou plné bláznivých nápadů, barev a radosti. Dalí byl a vždy bude jen jeden. A díky za to.
Na závěr dne jsme vstoupili do obrovského ráje všech berlínských shopaholiků. Mall of Berlin je od podlahy ke stropu napěchované všemi obchody, na které si jen vzpomenete a odolat těm krásným výlohám jde jen těžko.
Musím říct, že jsem se ale celkem držela, protože jsem odcházela jen s malou MAC taštičkou, která ukrývala rtěnku Huggable Lipcolour v odstínu Love Beam. Tuhle rtěnku jsem měla už dříve a nedám na ní dopustit. Má konzistenci lesku, takže je moc příjemná a nedělá na rtech žádné mapy.
V promočených botách, s bolavýma nohama a zmrzlýma ušima jsme nakonec zalezli do našeho malého bytečku, kde vám teď sepisuju tyhle řádky. Už mě čeká jen jediný den. Ale to neznamená, že nebude stejně skvělý, jako ty minulé. Taky už se nemůžete dočkat?
Veronika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

squat Koepi137

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 Komentáře

 1. 12.1.2016 / 19:44

  Nádhera! Rozhodně se tam chci někdy podívat. 🙂

 2. 13.1.2016 / 9:46

  Miluju Berlin!! Byla jsem tam na Silvestra a brzo plánuji se tam vrátit 🙂 kdyz bych mohla, hned bych tam zůstala 😀

 3. 14.1.2016 / 11:27

  Přesně ! Berlín je místo, který každý musí zažít ! Je to město, které mě nikdy neomrzí.

 4. 17.1.2016 / 8:26

  Vážně tam už potřebuji! Ty umíš tak hezky psát,že má člověk potřebu tam hned jet 😀 Všechno vypadá skvěle,tvé rady a tipy jistě využiju 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?