Co vlastně děláš, kromě toho, že máš hezkej Instagram?

Co vlastně děláš, kromě toho, že máš hezkej Instagram?

„Co vlastně děláš, kromě toho, že máš hezkej Instagram?“

Zeptal se mě při včerejším instagramovém znovushledání muž, se kterým jsem ještě jako malá holka (co tou dobou vypadala spíš jako obézní kluk) jezdila na tábor. A mně v ten moment došlo, že pokud byste soudili můj život jen z toho, co vidíte na Instagramu, mohli byste nabýt dojmu, že se každé ráno procházím po lesích, pak si dlouze čtu v některé z pražských kaváren a když se mi zachce, osedlám koně a zajedu si pro novou diorku do Pařížské.

Tak bych to dnes chtěla uvést na pravou míru.

Celý život žiju v Praze. Od osmnácti dělám sama na sebe a společnost v kavárnách mi nedělá kniha nebo šarmantní intelektuál, ale štosy papírů, poznámek a počítač. Stejně jako většina živnostníků neznám víkendy a státní svátky jsou pro mě den jako každý jiný – teda s tím rozdílem, že chodí míň e-mailů. (Jupí!)

Co se týká práce, která mi vydělává na chleba (žitný, samozřejmě), největší chlebodárce je pro mě marketing. Zejména brand building (vymýšlím a stavím základy značek), marketingové konzultace, copywriting (nejradši mám naming, slogany a microcopy) a občas vypomáhám s PR, influencerskými kampaněmi, stylingem, fotkou a produkcí. K tomu poslední rok řídím jednu menší agenturu a teď jsem se – abych toho náhodou neměla málo – rozhodla s kamarádkou založit vlastní byznys, na kterém pracujeme po nocích.

Tvorba, kterou vidíte tady (články, mapa kaváren) a na Instagramu, je víceméně jen dost časově náročný koníček, který mě v poměru náklady (fotografka, technika, všechny licence a programy, vynaložený čas) / výnosy na českém trhu a s přístupem, který ke spolupracím mám, neuživí.

A pokud jde o vzdělávání, který je nedílnou součástí mýho pracovního i osobního života, pořád chodím na kurzy francouzštiny do Francouzského institutu, v mezičase se učím stavět weby, líp fotit i ovládat postproces v LR a PS, každý den si dávám své marketingové minimum a teď ležím v návodech na to, jak efektivně sepsat byznys plán, řídit finance a vybudovat firmu, která mě za pár měsíců, let nepošle na pracák.

Takže tak. Můj život v kostce. A možná i vysvětlení, proč se vám nestíhám věnovat tak jako dřív. Doufám, že jsem vám nevzala iluze, že vám síla myšlenky vydělá na nájem. Instagram je jen špička ledovce. Myslete na to, až budete příště porovnávat svůj (nudný) život s životy lidí, co sledujete na sociálních sítích.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?