Berlín začíná znovu žít. A to ve velkém stylu!

Berlín začíná znovu žít. A to ve velkém stylu!
Je chladné nedělní ráno a z krásného snu mě probudilo drnčení budíku. Ospale nadzvednu škrabošku (podobnou jako má Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho) a pohlédnu skrz zamlžené okno. Jestli Berlín v sobotu vstává kolem desáté, tak v neděli spí nejmíň do poledne. Ulice jsou pokryté namrzlým sněhem, studený vítr bije do tváří a cestou na metro narazíme na jediný otevřený obchod, kde postarší Arabka vyrovnává voňavé pečivo.
Naše poslední ráno jsme se rozhodli vyrazit na bleší trhy, které se konají každou neděli v Mauerparku a na Arkonaplatz. Ze stanice jsme se vydali skrz velké sportoviště až na místo, které mě naprosto nadchlo. 
Celý park byl plný malých stánků s všemožnými cetkami, starožitnostmi, kožichy, tureckými sladkostmi, nábytkem, hudbou, knihami, starými foťáky a parádní atmosférou. Bylo krátce po deváté ráno a celý trh se teprve připravoval na svou velkou nedělní jízdu. Prodavači postávali v malých skupinkách, popíjeli horký svařák, snídali domácí štrůdl a hřáli si promrzlé ruce.
Musím říct, že i já jsem měla celkem problémy zmáčknout spoušť foťáku, ale o tenhle zážitek jsem se s vámi prostě musela podělit. Celý trh jsme bohužel viděli tak nějak za běhu, protože na zkoušení a prohlížení všech těch kouzelných předmětů, byla moc velká zima. Nakonec jsem si pořídila jen tři nádherné pohledy, které jsou už teď na cestě za svými budoucími majiteli. Co myslíte, jste mezi nimi?
Hned vedle Mauerparku je další berlínská nutnost – Bonanza Coffee. Tady snad ani není třeba nic vysvětlovat. Krásný interiér, perfektní kafe, skvělá atmosféra, zkrátka, jak říká i jejich nápis nad dveřmi, jsou to coffee heroes
Co mi ale udělalo největší radost, je Speciality Coffee Map Berlin, kterou jsem si v Bonanze koupila. Trochu připomíná naší improvizovanou mapku, kam jsme si zakreslili všechna zajímavá místa, která chceme navštívit, ale, pravda, v trochu profesionálnějším provedení.
A jakmile jsem rozklikla internetové stránky autorů tohohle pokladu, hned jsem si objednala i mapu Paříže, kam se chystám na konci února. Už se nemůžu dočkat!
Neměli jsme už moc času, tak jsme se ještě stavili v Superfoods & Organic Liquids pro to nebeské smoothie o kterém jsem vám básnila v minulém článku, superfood salát, abychom zvládli  cestu autobusem a šli jsme se rozloučit s naším berlínským bytem.
Jak asi víte, ubytování jsme si zas sehnali přes Airbnb (více si můžete přečíst TADY) a jelikož se mě na něj často ptáte, tak jsem se rozhodla, že si zaslouží samostatný článek, na který se můžete těšit v následujících dnech.
Nemůžu uvěřit, že to zase tak rychle uteklo. I když jsem v Berlíně už potřetí, stále mám pocit, že jsem ještě vůbec nikde nebyla. Berlín totiž nikdy není stejný. Zažil si své a teď znovu začíná žít. A to ve velkém stylu.

Jak se vám články z Berlína líbily? Pokud by vás ještě cokoliv zajímalo, moc ráda vám odpovím buď tady v komentářích, na Instagramu (@veronikatazlerova) nebo na mailu. V následujících dnech pro vás ještě chystám takový rozlučkový příspěvek, kde všechny vaše otázky shrnu a doufám, že si Berlín zamilujete tak jako já.

Možná si teď budete myslet, že jsem blázen, ale na konci března se chystám do téhle pulzující metropole znovu. S kým z vás se potkáme? 

10 Komentáře

 1. 17.1.2016 / 8:22

  Do Berlína chci už dlouho,tak snad se tam brzy dostanu 🙂 Fotky jsou opravdu úžasné 🙂

 2. 18.1.2016 / 15:24

  Nádhera! Na takový trh bych taky ráda zašla. A obchod s tímhle jídlem by se mi hodil u nás v pardubicích.. abych si měla kam chodit pro obědy. 😀 🙂
  Je teda pravda, že bych radši cestovala za přírodou, ale díky tobě vidím Berlín plný umění, takže se tam taky snad někdy podívám. 🙂

 3. 18.1.2016 / 17:41

  Na toto môžem povedať len wooow. Na tú fotku s fotoaparátmi som pozerala asi 5 minút. Keby, že som tam bola naživo asi by som ani neodišla. Berlín je krásne mesto . Prajem ti, aby aj výlet do Paríža bol taký úžasný ako tento. Btw- krásne fotky 🙂

  Nicolette Lear

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?