Berlin days

Berlin days
Rychle dýchám, třesou se mi ruce, utírám slzy a mám pocit, že mi srdce vyskočí z těla. V hlavě si nadávám těmi nejhoršími výrazy a nedokážu slovy vyjádřit, jak jsem vděčná za lidi kolem sebe. 
Říká se, že všechny naše zážitky ovlivňují jejich konce. Když dostaneme v kavárně spolu s účtem sušenku, rádi odpustíme všechny maličkosti. Už když se nám sušenka příjemně rozpouští v ústech, v hlavě se nám formuje obrázek dokonalého odpoledne. A tak je to se vším. Představte si napínavou knihu, film, příběh, historku i vtip – na čem to všechno stojí? Na jejich konci.
Kdybych se však tímhle pravidlem měla řídit, všechny vzpomínky z Berlína bych mohla zavřít do nedobytného trezoru a zakopat někam hluboko pod zem. Konec, narozdíl od uplynulých dní, opravdu pohádkový nebyl. Ale to už předbíhám. Vezmeme to dnes hezky od začátku. Jdeme na to?
 Berlin Love
Berlín miluju. To už pravděpodobně víte. I když jsem jela do téhle pulzující metropole už poněkolikáté, neustále mám pocit, že jsem vlastně vůbec nic neviděla. A s každou další návštěvou je to jen horší a horší.
Ve čtvtrek jsme si odložily kufry v našem bytě, který jsme si sehnaly přes Airbnb a vyrazily do ulic Kreuzbergu. Srdce mi poskočilo hned jak jsem otevřela dveře milovaného Five Elephant a ucítila ten krásný závan čerstvě namleté kávy. Je tak fajn být zpět!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Streedfood Thursday
Odtud jsme zašly do pár vintage obchůdků, second handů a designových butiků (všechny odkazy najdete v předchozích článcích), zastavily se na jeden žabinec nádherném Tischendorf Cafe a večer jsme zakončily v Markthallen Neun, kde se každý čtvrtek koná jedinečné Streetfood Thursday.
Představte si teď halu plnou světel, lidí a stánků s tím nejlepším jídlem ze všech koutů světa. Thajské nudle, turecký kebab, vietnamské závitky, mexické burritos, francouzské ústřice i klasické německé knedlíky. K tomu všemu tu panuje parádní pohodová atmosféra a po pár skleničkách či půllitrech jsou tu vlastně všichni kamarádi. 
Nebudu vám nic nalhávat, udělaly jsme si napřed několik koleček, než jsme se konečně rozhodly pro brazilské vegetariánské tapioca placky. A upřímně, doteď jsem neměla tušení, že něco takového vůbec existuje. Ale byla to paráda!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ráj jménem Distrikt Coffee
První berlínský ráno jsme začaly na jednom z nejžádanějších brunchových míst ve městě. O tom vypovídala i fronta nedočkavců, co o pátečním ránu netrpělivě postávala před vchodem. A my se k nim s kručícím žaludkem rády přidaly.
Disktrikt Coffee mě dostalo nejen skvělou kávou i úžasnou Acai Bowl, ale famózní je i celý interiér. Pokud někdy budete v Berlíně, nenechte si tohle místo ujít, fakt. 
Šťastné a nadopované kofeinem jsme si daly klasickou procházku přes Alexanderplatz, Braniborskou bránu (kde jsem si neodpostila svou zdejší guilty pleasure aneb kafe z toho nejlépe položeného Starbucksu) a přes nádhernou Tiegrarten jsme pokračovaly k ikonické Zoologischer Garten.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bikini Berlin, to musíte zažít!
Hned nedaleko slavné stanice se nachází 25hours Hotel, který mi naprosto vyrazil dech. Asi vám nedkážu ani slovy popsat proč. Tohle místo prostě musíte zažít. Na oběd jsme si zašly do NENI Restaurant, která leží v nejvyšším patře budovy a nejlépe jí vystihne neexistující slovo, které v sobě kombinuje styl, luxus, oázu klidu i jedinečnou atmosféru. Napadá vás nějaké?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A loďku si už můžu taky odškrtnout
Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale i tak jsme nasedly na palubu korábu a nechaly se unášet na vlnách rozbouřené Sprévy kolem těch nejvýznamějších památek přičemž mi podivná malá krabička křičela cosi záhadného do ucha.
Bez Green Smoothie by to nešlo!
Nakonec jsme se cestou domů ještě zastavily pro další mojí srdeční záležitost, Mango Green Smoothie v Superfoods & Organic Liquids a vydaly se do našeho bytečku těšit se na další nádherný ráno.
Veronika
P.S.: Hey girl! Weed?
P.P.S.: Miluju Kreuzberg.

 

 

 

 

 

 

20 Komentáře

 1. 30.3.2016 / 12:54

  Do Berlína se chystám v létě s kamarádkou a tato místa můžu zařadit na náš seznam míst, která musím navštívit 🙂
  Skvělý článek, krásné fotky, těším se na další 🙂

  http://moimelea.blogspot.cz

 2. 30.3.2016 / 14:36

  to je super, Berlín M.I.L.U.J.I! Musím tam zajet zas a znovu až se vrátím 🙂 a určitě si k ruce vezmu průvodce "podle Verči" 🙂

 3. 30.3.2016 / 18:48

  Bože… hned bych brala tenhle život! Ale jakmile ze mně bude "dospělá" tak si ho také takový udělám <3

 4. 1.4.2016 / 10:53

  Moc krásný blog a skvělé fotky. V Berlíně jsem nikdy nebyla, ale ve tvém podání vypadá velmi lákavě. Budu se na tvé stránky ráda vracet! 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?