Berlin, see you soon!

Berlin, see you soon!

 

Sluneční paprsky se odrážejí od posprejovaných zdí, většina berlíňanů vyspává po bujaré noci a mě se na tváři objevuje ten známý úsměv. Vítá mě prosluněný berlínský ráno. Balíme foťáky, peněženky, sluneční brýle i mapy a rychle jedeme na jednu z nejlepších snídaní, co jsem za poslední dobu měla. Green Smoothie Bowl v Superfoods Organic & Liquids je prostě zázrak.

 

 

Hanging garden
Odtud jsme zamířily do berlínský nutnosti, pražírny The Barn, nakoupily voňavý suvenýry a vrátily se na včerejší místo činu – do jedinečného Bikini Berlin. Moje srdce zase trochu zaplakalo, neboť i když jsem ze všech sil smyslně pohazovala vlasama a svůdně mrkala na všechny strany, žádného majitele zlaté kreditní karty jsem zřejmě neoslnila.
Kromě parádních designerských obchodů a značek, speciality coffee a všeho, co slovo styl zahrnuje, tu je momentálně i nádherná květinová instalace hanging garden, na kterou bylo použito více než 30 000 květin. Prostě nádhera, co vám budu povídat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malý New York
Jelikož bylo opravdu krásně, prošly jsme se spletitými pěšinkami Tiergarten a přes Postupimské náměstí, které připomíná malý New York, jsme zašly na kafe přímo u slavného Checkpoint Charlie, do stylového Westberlin.
Abych se ještě trochu potýrala, vydali jsme se po dlouhé Friedrichstraße,  ráji všech shopaholiků, a jako definitivní smrt bych nazvala úžasný concept store The Corner, kde seženete to nejžádanější, čím módní (blogerský) svět momentálně žije.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berlínský štěstí
Chvílemi jsme jen přecházeli z jedné strany řeky na druhou, sluníčko nás hřálo do obličeje a nemusím vám říkat, jak šťastná jsem byla. Už jsem potřebovala utéct ze sterotypu, od starostí a všech povinností. Tady zkrátka jen jsem. Nic víc, nic míň. 
Nohy, prázdné žaludky nebo srdce (vyberte si co chcete) nás dovedly až do úžasného bistra Daluma, kde jsme si jen sedly na dřevěné shody, pozorovaly pulzující městský život a nad superfoods saláty jsme se snažili uspořádat všechny ty nádherný vzpomínky z celého dne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední chvíle v Kreuzbergu
Pod nohama mi bublá studený vodopád, chladný vítr mi cuchá vlasy a s brýlemi na nose pózuji na nejvyšším kopci Berlína. Poslední ráno jsme zajely do nádherného Viktoriaparku, který je v neděli touhle dobou naprostou oázou klidu. 
Nemám ráda loučení. Naše berlínský dobrodružství uteklo jako voda a my jsme se z nádherného parku přesunuly do mého milovaného Five Elephant a vychutnáváme si poslední okamžiky v týhle jedinečný čtvrti. Kreuzberg, to je zkrátka srdcovka. 
 

 

 

 

 

 

 
Nedělní blešák v Mauerparku
Vybavená kufrem v jedné ruce, kabelkou v druhé a foťákem (ve třetí?) jsem ještě chtěla zažít tu neopakovatelnou atmosféru nedělního blešího trhu v Mauerparku.
Kolem poledne bylo místo plné lidí vychutnávajících si jarní sluníčko, muzikantů, zpěváků i umělců. Mezi stánky s všemožnými cetkami, oblečením, mladými designéry, kafem i parádním streetfood se proplétali zamilovné páry, rodiny i dlouholetí přátelé. (A já ve společnosti mého kufru, moc praktické.)
Nedaleko Mauerparku jsem objevila ráj jménem Liquid Garden, kde vám namíchají Green Smoothies snů, a před odjezdem jsem ještě neodolala filtru v dalším kávovém velikánovi, nedaleké Bonanze.

 

 

 

Jedno drama na závěr
A tehdy to začalo…
…Osud si zřejmě řekl, že toho štěstí už bylo nějak moc, a nadělil mi před odjezdem pořádnou lekci. Něco málo jsem vám už prozradila v předchozím článku, ale vzhledem k tomu, že chci tuhle vzpomínku nadobro dostat z hlavy, radši to psát ani nebudu, aby nikde nebyly dohledatelné záznamy o mojí hlouposti a naivitě.
Dám vám tedy jen pár rad na závěr:
Ulice jsou na mapě mnohem kratší než ve skutečnosti. 
A vedou úplně jiným směrem.
Když si myslíte, že máte hodně času, nemusí to být vždycky pravda.
Neběhejte s kufrem přes Postupimské náměstí. Lidem, které srazíte, se to nebude líbit.
Metro nelze zrychlit silou mysli. 
Opravdu ne.
A poslední?
Mějte okouzlující kamarádku, která přesvědčí řidiče autobusu, aby na vás deset minut počkal.
Mějte se krásně,
Veronika
P.S.: Děkuju Sašenko! Za celý naše berlínský dobrodružství!

18 Komentáře

 1. Anonymní
  1.4.2016 / 15:27

  A to je jako to velke drama, ze vam malem ujel autobus?!

 2. 2.4.2016 / 14:41

  Krásne fotky a je ich naozaj dosť! 🙂 Vidím, že si toho veľa stihla popozerať a Berlín je nádherné mesto. Nikdy ma nelákal ako napríklad Londýn alebo Rím ale v posledných rokoch sa presvedčujem že tam proste musím ísť! 🙂

 3. 3.4.2016 / 7:21

  Máš to úžasné.Ve všem se vyznáš.Wow NEJLEPŠÍ BLOG ♥

 4. 4.4.2016 / 20:28

  Krásné fotky a Berlín je opravdu zajímavý a moc se mi líbí kavárna THE BARN.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?