Vítejte ve Stockholmu!

Vítejte ve Stockholmu!

Prázdniny sice skončily, ale můj diář má zřejmě jiný názor. Už od čtvrtka na mě totiž z jeho stránek křičí veliký nápis, který říká jediné: STOCKHOLM. A jelikož jsem hodná holka, nezbývalo mi, než si slušně sbalit kufr a nasednout na letadlo.

Upřímně jsem moc nevěděla, co mám od této švédské metropole čekat. Berlín, Paříž, Londýn, to jsou všechno prověřená turistická lákadla, ale o Stockholmu nikdo moc nemluví. Ten si žije svým klidným tempem, nikomu se nevnucuje, ale zároveň je tu životní úroveň naprosto srovnatelná s jinými evropskými velikány.
Stockholm je podle mého názoru nádherné město. Skládá se celkem ze čtrnácti ostrovů a doslova pluje na vodě. Zamilovala jsem se do zdejší architektury i moderního ducha celého města. A také všech kaváren na které jste mi dali tipy, za což moc děkuju!
Bydlení jsme si zařídili opět přes Airbnb v krásném bytě v dochozí vzdálenosti od centra. Hostitel Thomas je sympaťák, i když jsem zatím měla tu čest se s ním setkat jen jednou. Nechává nám soukromí až až.
Celkově se dá centrum hlavního města prochodit bez problémů pěšky, což nás (ne)mile překvapilo, jelikož je tu metro dost drahé. Nebyli bychom to ale my, kdybychom si týdenní jízdné nekoupili už na letišti, že? 
Já právě sedím v příjemné kavárně Café Pascal a za chvíli vyrážím na ostrov Djurgården, který je vlastně jedním velkým parkem. Měli by mě přivítat losi, sobi, rosomáci i medvědi, tak uvidíme, jestli tohle nebude můj vůbec poslední příspěvek.
Mějte se zatím krásně a těšte se na další články!

VT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 Komentáře

  1. 6.9.2015 / 10:56

    Ve Svedsku jsem byla poprvy pred dvema lety, navstivila jsem mesto Skovde a Gothenburg a bylo tam krasne, do Stockholmu bych se jednou taky rada podivala 🙂

    ClaudiasNewLife

  2. 6.9.2015 / 19:59

    Holky, Stockholm určitě za návštěvu stojí:) Klaudi, Gothenburg mám na seznamu také, snad se tam brzy podívám!:)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?