Tipy | Říjen 2021

Tipy | Říjen 2021

Doslova na poslední chvíli mám pro vás tipy na nové kavárny, bistra, kosmetiku a projekty, které mě v říjnu zaujaly. Jaké to jsou?

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Říjen sice nebyl na gastro objevy a novinky tak bohatý jako minulý měsíc, ale i tak mám pro vás pár tipů, které stojí za zmínku. Prvním je kavárna Kafe a hrnky v Nerudově ulici, kde můžete posedět v nádherné zahradě nebo se vrátit do dětství a vyrobit si hrneček v keramické dílně. Dál mám pro vás tip na kavárnu Mistral Café nedaleko Staromáku, která znovuotevřela po těžkých dobách covidu, ukrajinskou polévkárnu The Boršč, vinný ráj Vinograf Korunní a (nejen) ústřicové bistro Tucet v Míšeňské.

KOSMETIKA

Z kosmetiky mám pro vás tip na značku Medik8, která si zakládá na ekologickém přístupu jak ve složení, tak u obalů svých produktů, a je vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku. Z produktů, které jsem zatím vyzkoušela, u mě na plné čáře vyhrává balzám na rty Mutiny a gel na akné Blemish SOS, který si rychle poradí s jakýmkoliv pupínkem.

Druhým a zároveň posledním dnešním beauty tipem je pak krém na ruce La Tulipe od mé milované značky Byredo, který má krásnou květinovou vůni a zanechává ruce hezky hydratované a jemné.

MIŠMAŠ

V kategorii co se jinam nevešlo, bych vám chtěla doporučit výstavu reklamních plakátů à la první republika od básníka a textaře Petra Soukupa a grafičky Magdaleny Beranové. Ti společně vytvořili přes dvacet reklam na sádlo, cigarety, toaleťák nebo korzety a jsou k vidění do 17. listopadu v Kavárně co hledá jméno.

A posledním tipem říjnových Tipů je nádherná ročenka Slow Femme, která vám dá nahlédnout do světa pomalé módy a nabídne spoustu tipů, jak žít a nakupovat alespoň o kousek udržitelňeji. Aktuálně dokončuje kampaň na HitHit, takže jestli chcete její vznik podpořit, můžete to udělat tady.

TELEGRAFICKY

 

A pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?