Tipy | Listopad 2020

Tipy | Listopad 2020

První adventní neděle je tu a s ní i listopadová dávka tipů. Kavárny a restaurace tentokrát z pochopitelných důvodů vynechám, ale jestli hledáte inspiraci na drobné dárky nebo návod, jak si doma vykouzlit vánoční pohodu, přijdete si na své.

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Co si budeme povídat, listopad rozkvětu gastro scény moc nepřál, a tak vám dnes bohužel nemůžu dát tip na žádnou novinku, která by stála za návštěvu. Místo toho jsem pro vás ale na Instagramu vytvořila průvodce po mých nejoblíbenějších pražských kavárnách, takže jestli potřebujete doplnit dávku kofeinu, inspiraci najdete nově kromě mapy kaváren i tam.

KOSMETIKA

Jak asi tušíte, kosmetické objevy se i tentokrát budou točit zejména kolem záchrany mých upálených a zničených vlasů. Na konzultaci s Barunkou jsem dostala doporučení zůstat věrná jedné značce a kromě šampónu, kondicionéru a masky z řady Wella Professionals SP Repair jsem nově začala používat i ochranný sprej pro tepelnou úpravu Wella Professionals Eimi Thermal Image a olej pro posílení vlasů SP Luxeoil.

Roztomilou radostí, bez které teď pomalu nevycházím, jsou tyhle hydratační MAC Cosmetics Mini Lipstick. Odstíny rtěnek ráda střídám, a tak je pro mě menší balení, které mi doma nebude ležet celý další rok, značka ideál.

MIŠMAŠ

Co by to bylo za zimu (a Vánoce) bez vonných svíček? Já poslední týdny pálím jednu za druhou a vůně Yankee Candle Singing Carols, kterou bych nejlépe popsala jako procházku zimním lesem, je hotový balzám pro duši.

Jestli už pokukujete po dárcích k Vánocům a hledáte nějakou drobnost pro kamarádky, věřím, že jim (kromě výše zmíněných mini rtěnek) uděláte radost i těmito krásnými sponkami BrushArt.

Třeba tyhle s perličkami jsou za mě naprosto dokonalé!

A na závěr jeden knižní tip. Jak jsem vám psala minule, pustila jsem se do čtení knížek v angličtině. Moje poslední dnešní doporučení proto směřuje na knihu Atomic Habits, která na základě poznatků z behaviorální vědy ukazuje cestu, jak se jednou provždy zbavit zlozvyků a krůček po krůčku si vybudovat návyky, které nám pomůžou žít život, jaký si přejeme.

TELEGRAFICKY

 

A pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky neustále doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?