Tipy | Květen 2021

Tipy | Květen 2021

Za chvíli končí poslední jarní měsíc a s ním (snad) i drakonická opatření, tak nastal čas na další várku tipů na nové kavárny, bistra, restaurace, kosmetiku a projekty, které mě během května zaujaly. Tady jsou;

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Nemožné se stalo skutečným. V kavárnách zase dostaneme kafe v porcelánu. A co je vůbec nejlepší – konečně nás v nich pustí na záchod! Co víc člověk potřebuje ke štěstí? Dobře, pár věcí by se našlo. Ale to nic nemění na tom, že kavárny a restaurace otevřely zahrádky, a při té příležitosti jsem vám vytvořila nového průvodce po těch nejkrásnějších kavárenských zahrádkách v Praze. Doufám, že se na některé z nich brzy potkáme.

Co se týká gastro novinek, tentokrát pro vás mám celých šest tipů. Prvním z nich je Dvorek Karlín, ničím vyhraněné, ale moc příjemné bistro v srdci Karlína. Dál Nanuky Lunar, první ryze nanukový obchod v České republice, kde si můžete vybrat z osvědčených kombinací nebo si vytvořit vlastní nanuk podle aktuální chuti a nálady. Třetím gastro tipem je The Backyard Kotva, další food & bevarage projekt, kde by mělo výhledově otevřít přes deset podniků nabízejících výběrovou kávu, hawajské poke, pizzu, kvalitní burgery nebo indickou kuchyni. Do čtvrtice kavárna Kafe Vzlet, první vlaštovka budoucího kulturního paláce Prahy (alespoň to o sobě tvrdí). V neposlední řadě tu mám pak tip pro milovníky zdravé a lokální kuchyně – bistro Lokálně, které vyrostlo ze stejnojmenného e-shopu na pražském Karláku, a na závěr nemůžu nezmínit karlínskou Praktiku, která obsadila prostor po bývalém mamacoffee.

KOSMETIKA

Ze světa kosmetiky mám pro vás staronový tip na dva produkty od Clinique, ke kterým jsem se opět vrátila. Jedná se o krém Clinique Moisture Surge s vylepšeným složením, který krásně hydratuje pleť, a All About Eye Rich, hydratační krém proti otokům a tmavým kruhům pod očima. Oba jsou vhodné pro všechny typy pleti a já na ně nedám dopustit.

Z oblasti péče o obličej mám ještě jeden tip, a to na pleťovou masku Skin Parsley Seed, která dělá přesně to, co má – pleť hloubkově vyživuje, hydratuje (a zároveň ji zbytečně nedráždí).

Dalším tipem je rtěnka Love Me Lipstick, kterou jsem si zamilovala už tři roky zpátky na jedné akci pořádané Mac Cosmetics. Tentokrát jsem zvolila neutrální odstín Laissez Faire a řeknu vám, že na nenápadné denní líčení je jako dělaná.

A pokud si na rtěnky moc nepotrpíte, možná vás zaujme tip na lesk na rty Pure Color Envy od Estée Lauder. Já mám odstín Bronze Idol a jsem z něj nadšená.

No a co by to bylo za tipy bez zmínky o vlasech. Po devíti měsících se mi už dávají pomalu (velmi pomalu) do kupy, ale stále se snažím jejich růstu pomoct, jak jen to jde. Už víc než dva měsíce beru Biosil Plus a nově jsem na základě vašich doporučení na Instagramu zařadila i mořský kolagen. Výsledky celé mé vlasové cesty (nebo pekla) mám v plánu shrnout v některém z dalších článků.

MIŠMAŠ

Květnové rozvolňování s sebou přineslo nejen otevření zahrádek, ale i obchodů, což jsem hned využila k maratonu po mých milovaných sekáčích. Kromě stálic, které jsem vám sepsala v tomto článku, jsem byla omrknout i novou vintage prodejnu Textile House na Letné a v její karlínské sestře jsem ulovila tyhle krásky od Prady. Láska veliká.

Jestli jste se za poslední měsíce ještě nepřenakupovali online, mám pro vás tip na velký výprodej na About You, kde pořídíte do konce května vše s 20% slevou. Doporučuji prozkoumat značky LeGer by Lena Gercke, Edited, IVY & OAK, Levi’s, Vagabond nebo Object.

Na doplňky je pak mojí srdcovou záležitostí dánská značka Pilgrim.

No a do třetice módních tipů nemůžu nezmínit značku Gino Rossi, od které jsem si pořídila tyhle nádherné mokasíny, které u vás měly takový úspěch, že jsem se nechala přemluvit k vlastnímu slevovému kódu. Ten zní CZVERONIKA25 a do konce května vám vykouzlí slevu 25 % na vše na e-shopu CCC Shoes & Bags.

A úplně posledním tipem dnešního článku jsou aroma difuzéry Laboratorio Olfattivo. Mně doma voní Petali di Tiaré, ale dám ruku do ohně za to, že i další vůně jsou stejně krásné.

TELEGRAFICKY

A pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?