Tipy | Gastro | Září 2022

Tipy | Gastro | Září 2022

Co přineslo září pražské gastro scéně?

Supernova Bakehouse

Pro (super) porci lepku a kvalitního kofeinu můžete nově vyrazit do Holešovic, kde otevřela nová řemeslná pekárna Supernova Bakehouse. Zdejší specialitou je na jedné straně pistáciový krém, kterým je plněný croissant nebo éclair, na straně druhé negroni infuzované croissantem a barový provoz spojený s různými pop-upy ve spolupráci s mladými českými designéry a výtvarníky.

The Oak

Tři kamarádi, kuchař a sommeliéři, které spojil fine dining, si v místě, kde dřív fungoval vyhlášený Donut Shop, otevřeli dub. Respektive The Oak, kde vám naservírují brunche inspirované britskou “greasy spoon” a ve večerních hodinách Ploughman’s boardy a široké portfolio vín.

AVA by Adrien

Novinkou mezi vinnými bary je podnik AVA by Adrien. Jeho majitelem je Adrien Bricout, který si získal srdce Pražanů svým francouzským pokladem v srdci Vinohrad La Cave D’Adrien. V AVA je nabídka podobná, ale navíc si tu můžete odpočinout na terásce s živou hudbou.

The Spot

Nový (nejen) snídaňový spot má i centrum Prahy. Do The Spot si můžete skočit na kafe, dort, shakshuku s chorizem, Croque madame nebo čerstvé šťávy, smoothies a imunity shots.

Kin & K Bakery

Řemeslných pekáren není nikdy dost. A jednu novou má i Praha 9. V Kin & K Bakery na vás čeká velký výběr sladkého i slaného pečiva, čerstvá káva a moc příjemná obsluha.

Café Citadela

Příjemnou kavárnu má konečně i Vyšehrad, kde otevřelo Café Citadela. Ve stínu Vyšehradských sadů si tu vychutnáte kafe, domácí zákusky nebo svačinku, kterou si po tom výšlapu bezpochyby zasloužíte.

NERD

NERD sám sebe popisuje jako důstojné místo pro setkávání lidí, kteří sdílí nerdí hodnoty jako sami majitelé. Místo kam když přijdete v cosplay kostýmu, nebo budete v koutě hrát celý večer pro většinu populace „pošahaný kartičky”, nikdo se na vás nebude dívat přez prsty. Místo kam můžete přijít klidně jen na večeři, nebo na pár drinků, pokec / kafe / rande, tak si klidně uspořádat sraz celého klanu / hordy / gildy … Nechápu nic, ale moc podniku fandím.

Točna

Jestli je váš sen posedět v tramvaji nebo přilehlém okolí bývalé spartakiádní tramvajové točny na spojnici Pražského hradu, Strahova a Břevnova, vyrazte do Točny. Čeká tam na vás točená 8, 10 nebo 12, domácí limonády, zákusky a menší jídla.

Hvězda

Tělocvičná jednota Sokol Praha, Královské Vinohrady. Dříve zaplivaná putyka, dnes mladší sestra populárního vinohradského baru Bullerbyn. Tenhle podnik zatím nemá žádnou digitální stopu, na kterou bych vás mohla odkazovat, ale za návštěvu rozhodně stojí.

No a pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren nebo sdílím na mém Instagramu @veronikatazlerova, tak se čas od času můžete podívat i tam.

 

2 Komentáře

  1. Hana Kmecová
    5.10.2022 / 14:13

    Veroniko, nereaguji na tento příspěvek, ale nemohu najít Vás článek o tom, co s nepotřebným oblečením – vím, že jste ho tady měla. Místo, kam se dá poslat to, co je pěkné, ale víme, že už to nosit nebudeme….. Poradíte? Moc děkuji, Hanka

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?