Tipy | Gastro | Srpen 2022

Tipy | Gastro | Srpen 2022

Léto končí a s podzimem přichází čas vrátit se do kaváren (a něco nového se naučit). Kam vyrazit na kafe, kde vás naučí zpracovat podzimní úrodu, ovládnout latte art, připravit královské snídaně a vůbec – jaké novinky přinesl srpen pražské gastro scéně?

Grounds L4

Hned vedle Karlova mostu, na adrese Lázeňská 4, otevřela svou druhou pobočku kavárna Grounds. A není o nic míň boží než ta v Karlíně.

Šodó

Co vznikne, když se spojí PG Foodies, majitelé vyhlášené Etapy, s matadory pražské foodie scény Taste of Prague? Šodó! Malé sousedské bistro v Dejvicích, které otevře během podzimu. A jestli už se stejně jako já nemůžete dočkat, přečtěte si zatím, na co se můžeme těšit a jak to všechno začalo.

Um

Ambiente spustilo kurzy pro veřejnost i profíky v gastronomii a otevřelo Um  – prostor pro všechny, kteří mají chuť se učit a vzájemně inspirovat. Naučí vás tu třeba jak připravit filtrovanou kávu, nakreslit srdíčko nebo labuť mléčnou pěnou, zpracovat podzimní úradu, čepovat hladinku, uvařit královské snídaně jako z Esky nebo poznat a připravit dobrý hamburger.

Vypečená matka

Místo, kde roky fungovala kavárna Original Coffee, si vzala do parády vypečená matka a otevřela vypečené bistro. Vychutnáte si tu fair trade kávu, čaje, domácí limonády, víno nebo dorty a pečivo z kvalitních farmářských surovin.

RED pif

Potkalo se pivo s vínem a narodil se RED Pif. Wine bar a restaurace propojující tradiční českou kuchyni a plzeňský ležák s moderní francouzskou gastronomií a výběrem přírodních vín. Kontrast dvou na první pohled neslučitelných světů najdete na Smíchově.

Rollie

Pro údajně nejlepší rolovanou zmrzlinu v České republice se nově můžete stavit na Národní. Kvalitní suroviny, ruční výroba, nespočet kombinací a unikátní způsob výroby, to jsou hlavní pilíře, na kterých stojí kouzlo Rollie.

400 ASA Gallery

V bývalé smíchovské trafostanici se zrodila 400 ASA, galerie dokumentární fotografie, book shop, multifunkční prostor pro pořádání přednášek, workshopů nebo projekcí a mimo jiné i malá kavárna s moc milou obsluhou.

No a pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren nebo sdílím na mém Instagramu @veronikatazlerova, tak se čas od času můžete podívat i tam.

 

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?