Tipy | Duben 2021

Tipy | Duben 2021

Duben je skoro u konce a já mám pro vás tradičně novou várku tipů na podniky, kosmetiku a projekty, které mě za poslední měsíc zaujaly. Hezké objevování.

KAVÁRNY & BISTRA & RESTAURACE

Uznávám, že česká gastro scéna už zažila lepší časy, ale i tak jsem v dubnu narazila na dvě novinky, o které bych se s vámi chtěla podělit. První z nich je nová prodejna Antonínova pekařství, která vyrostla kousek od Anděla a (jak už název napovídá) spojuje dvě vášně jejího zakladatele – chléb a hry. Druhým tipem je pak Bistro Seasons, které si zakládá na lokálních, čerstvých a sezónních surovinách, a najdete ho kousek od zastávky metra Kobylisy.

KOSMETIKA 

Z kosmetiky mám pro vás opět tip na rtěnky MAC Mini Lipstick, které jsem si naprosto zamilovala. Vzhledem k tomu, že odstíny ráda střídám, je pro mě menší balení jako dělané, a svou sbírku jsem v dubnu rozšířila o nude odstín Mocha a výraznější Diva.

Objev měsíce na plné čáře vyhrává italská značka Novellista, která spojuje moje dvě velké vášně – parfémy a literaturu. Každá vůně z niche knihovny Novellista je inspirovaná příběhy, tématy, místy či postavami známých literárních děl a na mém kosmetickém stolku skončil parfém Crazy Rich vytvořený podle románu Great Gatsby. Láska na první přivonění. A samozřejmě i přečtení.

MIŠMAŠ

Když si odmyslím zavřené kavárny, jestli je něco, co mi na téhle zvláštní době ani trošku nevyhovuje, je nakupování výhradně online. Chybí mi možnost si oblečení nebo boty vyzkoušet a zároveň jsem často bezradná, co se názvu produktu týče. Jak jsem totiž zjistila, český výraz kačenky, které jsem na jaro sháněla, zřejmě není na e-shopy dostatečně reprezentativní, a tak jsem zhlédla nabídku lodiček snad všech obchodů, které v českém e-commerce existují, než jsem našla ty pravé. A jestli na ně máte zálusk i vy, prozradím vám, kde;

Tyhle krásky jsem objevila u značky Gino Rossi na CCC Shoes & Bags.

A tyhle z Manga jsem ulovila na Zootu.

A posledním tipem dnešního článku je instagramový obchod s vintage nábytkem a doplňky qurated.cz, kde jsem ulovila dokonalý mramorový stolek, který můžete vidět na fotkách.

TELEGRAFICKY

 

A pokud by vás zajímaly další tipy, všechny kavárenské novinky pravidelně doplňuji do mapy kaváren, doporučení na podcasty a weby do tohoto článku a vše samozřejmě sdílím i na mém Instagramu @veronikatazlerova.

4 Komentáře

  1. 2.5.2021 / 11:36

    Tak ty lodičky opravdu nemají chybu, byl to skvělý kup a ať ti dělají radost! 🙂 O Antonínově pekařství jsem už slyšela a až budu mít cestu do Prahy, tak ho určitě navštívím – skvělé tipy! 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?