Tipy | Beauty | Únor 2023

Tipy | Beauty | Únor 2023

Co si budem povídat, zima není pro péči o náš zevnějšek zrovna nejpříznivějším obdobím. A pokud jde o ruce, platí to dvojnásob. Suchá nebo popraskaná pokožka je na denním pořádku většiny z nás, a proto mám pro vás dnes tipy na to, jak o ně (nejen) v mrazech pečovat. Tady jsou:

Hydratační krém

V každé kabelce, kabátu, na nočním stolku, v koupelně… Zkrátka všude, kde je to možné, mám schovaný hydratační krém, který ruce vyživí a (překvapivě) hydratuje. Během zimy bychom si ruce měli mazat alespoň pětkrát denně, a když je krém po ruce, je menší pravděpodobnost, že na to zapomenu. Moje oblíbené jsou od Byredo, CeraVe nebo Grown Alchemist.

Maska na ruce

Každodenní péči o vysušené ruce se snažím alespoň jednou týdně doplňovat o hydratační rukavice. Ty fungují jako maska na ruce, která kromě hydratace pokožky také vyživuje nehty a snižuje známky stárnutí.

Rukavice na úklid

Zima jsou pro ruce záhul sama o sobě, takže jim nechci nakládat víc, než je nutné, a proto uklízím zásadně v gumových rukavicích. Děkují mi za to nejen ruce, ale i mani, která mi tak mnohem déle vydrží.

Dostatek vody, vitamínů a minerálů

Není žádným tajemstvím, že se naše strava a pitný režim odráží i na našem zevnějšku, takže věnuji pozornost i tomu, aby tělu nechybělo nic, co potřebuje. Dostatek vody a vitamínů – zejména A, E, C, zinku a jódu – je základ.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?