Tipy | Beauty | Květen 2023

Tipy | Beauty | Květen 2023

Léto klepe na dveře, což znamená, že je nejvyšší čas připomenout si význam ochrany před sluncem a oprášit důležité (a bohužel stále podceňované) téma SPF.

Jak vám totiž řekne asi každý, kdo se alespoň trochu zajímá o pleť, ochrana před sluncem je alfou a omegou péče o pokožku a její podceňování vede nejen k předčasnému stárnutí kůže (které ani to nejlepší líčení nezachrání), ale i ke vzniku různých kožních problémů, onemocnění nebo nádorů. Tak jestli vám alespoň trošku záleží na vašem zdraví nebo na tom, jak vypadáte, vřele doporučuju SPF nepodceňovat a chránit se před škodlivým UVB paprskům, jak jen to jde.

  • Co je SPF? SPF, neboli faktor ochrany před sluncem, je číslo udávající úroveň ochrany, kterou produkt poskytuje proti UVB paprskům. Každé číslo SPF představuje určitou míru ochrany: například SPF 15 znamená, že produkt umožňuje osobě, která ho používá, zůstat ve slunečním záření 15krát déle, než by to bylo možné bez jakékoliv ochrany. To znamená, že pokud byste bez ochrany spálili pokožku za 10 minut, použití produktu s SPF 15 by vám umožnilo zůstat chráněným po dobu 150 minut. SPF 50 pak 500 minut.

Produkty s SPF by měly být vaším nejlepším parťákem v boji proti škodlivým účinkům slunce, a to nejen při opalování na pláži, ale i v každodenním životě (zamračené dny nevyjímaje!). Kromě klasických opalovacích krémů tak koukejte na SPF faktor i u dalších kosmetických produktů jako je denní krém, make-up nebo třeba i obyčejný balzám na rty. Věřte mi, že vaše pleť vám to později stokrát vrátí.

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?