Stockholm love

Stockholm love

Nastal čas říct sbohem. Sbohem prázdninám, dobrodružství a životu na cestách. Před pár dny jsem se oficiálně vrátila do Prahy a čekají mě zas ty normální dny.

Ale víte vy co? Už mi to i celkem chybělo. Prázdniny plné cestování jsou splněný sen, ale ona trocha toho stereotypu taky neuškodí. Dodává mi to pocit jistoty a udává mému životu alespoň nějaký řád. Je krásné cestovat, ale zároveň je krásné mít se kam vrátit. Mít se k čemu vrátit. Mít se ke komu vrátit.

Dnes si ale s dovolením ještě trochu zavzpomínám. V pondělí jsem přiletěla ze Stockholmu a slíbila jsem, že vás o žádné maličkosti z tohohle úžasného města neošidím. A sliby se mají plnit, tak jdeme na to!

Kdybych měla život ve Stockholmu shrnout jedním slovem napadá mě jediné: klid. Stockholmané nikam nespěchají, nemluví nahlas ani neprojevují přehnané emoce. Všichni tu žijí v jakési symbióze. A o turisty nejeví sebemenší zájem. Nechci tím říct, že by nebyli ochotní a přátelští. Naopak. Jen nic a nikoho neřeší. Proč se zatěžovat maličkostmi?

Výstřední nejsou zdejší obyvatelé ani v módě. Bílé boty (Adidas a Nike obsazují první příčky), pánské kalhoty ke kotníkům a oversized kabáty v neutrálních barvách. Tak nějak bych popsala typický dress code mladých Švédek. Nepotřebují ničím provokovat, všechny jsou jednoduše krásné i tak. 

Když teď o tom všem přemýšlím a vzpomínám, začíná mi být celkem smutno. Chybí mi ranní snídaně, krásné výhledy, poobědové kávičky i brouzdání zapadlými uličkami. 

Cestování totiž není jen o návštěvě jiné země. Na pár dní žijete úplně jiný život. Co by pro vás doma bylo nemyslitelné se o dovolené stává skutečností. Plníme si sny a nacházíme odvahu. Prožíváme chvíle na které chceme s úsměvem vzpomínat.

Ale jak už jsem psala, abychom mohli prožívat nevšední chvíle, musíme je mít od čeho odlišit. Copak bychom si všechny ty dny užívali, kdyby se pro nás stali samozřejmostí? Kdepak. Tyto chvíle jsou za odměnu. A o to víc si jich pak vážím. 

Mějte se krásně,

VT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Komentáře

 1. 12.9.2015 / 10:12

  vypada to tam krasne, pokud vse vyjde, tak planuji pristi leto odjet do Svedska a najit si tam na 2-3 mesice nejakou praci 🙂 ne sice ve Stockholmu, ale snad bych mela i cas se tam behem prazdnin podivat 🙂

  ClaudiasNewLife

 2. 13.9.2015 / 17:03

  Kéž by takoví lidé, kteří neřeší kdejakou blbinu, byli i u nás :/ Tady si každý na něco stěžuje, buď je moc horko nebo moc zima, na každém je vždycky co pomluvit.. To na lidech vážně nesnáším, neumí si zamést před vlastním prahem.
  http://hollychicc.blogspot.cz/

 3. 14.9.2015 / 18:06

  Krásně jsi to napsala. Tyhle dny pro nás i nadále musí zůstat nevšední, abychom si je opravdu užili 🙂 A Stockholm je taky můj velký sen :))

 4. 18.8.2017 / 11:16

  Krásně napsáno! Ve Stockholmu jsem byla vloni a naprosto souhlasím s tím, že tam byl parádní klid, jaký jsem v žádné jiné metropoli nezažila… 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?