Poprvé

Poprvé

Pokud patříte k těm, kteří jsou tu se mnou od samého začátku, možná si vzpomenete na to, jak jsem absolvovala svojí první sólo cestu do zahraničí. Jak jsem se bála. Ostýchala. Jak jsem byla nervózní. A nakonec naprosto nadšená.

Podobné pocity jsem zažila pár týdnů zpátky, když jsem zcela spontánně prožila své další poprvé a zašla si sama do kina. Po celém dni počítačování, kdy se mi svíralo hrdlo s každou další notifikací o příchozí poště, jsem zaklapla macbook a odhodlaná po zbytek dne už s nikým nic neřešit, vyrazila do kina Lucerna.

A i když bylo prvních pár minut trochu zvláštních, po chvíli jsem na všechno zapomněla a vychutnala si film i celý ty dvě hodiny, co jsem měla jen sama pro sebe, plnými doušky. Byl to jiný zážitek, než když plátno sledujete v páru. Nevím, jestli lepší nebo horší. Ale naprosto, naprosto skvělý.

Takže jestli vás představa sólo návštěvy kina aspoň trochu láká nebo chcete vidět film, na který nikoho z vašeho okolí nedostanete, prosím, jděte sami. Je to fakt moc fajn. A pokud vás stejně jako mě nebaví velké multiplexy, ve kterých kola teče proudem a každou minutu doprovází zvuk křupajícího popcornu, mám pro vás pár tipů na kina, jejichž návštěva je (pomalu kulturní) zážitek;

Nebo si ještě troufnete na letňák?

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?