Photo Diary || Říjen 2019

Photo Diary || Říjen 2019

Když jsem se ráno podívala na svůj to-do list, měla jsem radost, že právě dneska mě čeká jeden moc milý úkol, který byl na tohle upršený sobotní dopoledne jako dělaný. Naplánovala jsem si vzpomínat. Vzpomínat na všechno hezký, co mě během uplynulého měsíce potkalo. Na to, co mi vykouzlilo úsměv na tváři, kam jsem se podívala a co jsem zažila. A jak už z názvu asi tušíte, o všechno se s vámi teď moc ráda podělím. Tak popadněte hrnek kafe, čaje nebo zkrátka toho, na co máte chuť, a můj měsíc v obrázcích právě začíná.

Hned začátkem října mě čekala jedna velká výzva, kterou bylo přednášení na Prague Coffee Festivalu. Tuhle velkou kávovou slávu navštěvuji pravidelně už pěknou řádku let a když mi v létě přistála v mailu nabídka být jedním z přednášejících, byla to pro mě obrovská pocta. Přednášku jsem měla zaměřenou na focení a marketing kaváren a pražíren na Instagramu a řeknu vám, že jsem byla sakra nervozní, jak to celé nakonec dopadne…

Festival se letos konal v holešovické tržnici a nebýt toho stresu, kterým jsem začínala oba festivalové dny, byl by to naprosto dokonalý podzimní víkend. Sluníčko svítilo, skvělý kafe teklo proudem a atmosféra byla jako vždycky na jedničku.

Pokud jde o mojí chvilku slávy, sobotní přednášení pro mě bylo celkem náročné, a tak jsem byla fakt ráda, že jsem si to mohla další den zopakovat a doopravdy si ty chvíle na pódiu užít. A moc děkuju vám všem, kdo jste se za mnou pak stavili na kus řeči, udělalo mi to obrovskou radost!

No když jsem měla přednášení za sebou, vychutnávala jsem si festival plnými doušky. Doslova a do písmene.

Na festivalu byla k zakoupení i moje knížka Prague Coffee Guide

Začátek října se taky nesl v duchu opožděných oslav mých dvaadvacátých narozenin a na tenhle boží brunch v Café Jen vzpomínám ještě teď!

Od kamarádek jsem dostala k narozeninám kreativní odpoledne v kavárně Maluj, kde si nad kafíčkem společně nazdobíme nějaké hrníčky nebo talířky ♥

A můj vysněný narozeninový dárek – tyčový vysavač, který jsme si se spolubydlící koupily napůl. Říká se tomu dospělost?

No a jak už jste zřejmě postřehli z mého Instagramu, říjen byl i měsícem, kdy mi zase začala škola, což mě během prvních dvou týdnů dost semlelo. Skloubit práci, blogování a studium je pro mě teď celkem náročné a pořád zvažuji, že si bakalářku a státnice odložím na další rok. Do psaní jsem se sice pustila, ale řekla jsem si, že nebudu tlačit na pilu a uvidím, jak budu stíhat. Priorita je pro mě teď dodělat třeťák a nepřijít při tom o střechu nad hlavou a když budu státnicovat o rok později, svět se nezboří…

Většinu času jsem tak teď přilepená k počítači a snažím se to celodenní sezení na přednáškách nebo nad prací kompenzovat alespoň dlouhými procházkami. Třeba na Petřín.

Samozřejmě v říjnu nechyběly ani moje milované soboty na farmářských trzích na Náplavce ♥

A litry černýho kafe.

Blogerské akce poslední dobou zase moc nestíhám, ale když mi to náhodou vyjde, vždycky si je moc užívám. Násladující fotky jsou z křestu diáře Simony Krainové, který proběhl v nádherné kavárně Café Café v centru Prahy.

K narozeninám jsem si pořídila tyhle hadí boty z Manga a naprosto je miluju! Teď mám ještě ve spolupráci se značkou Emotys vyhlídnuté nějaké kožené kabelky, tak uvidím, jestli se moje zalíbení ve zvířecím printu promítne i tam.

Jak už jsem vám psala v jednom z dřívějších článků, v říjnu spatřila světlo světa skvělá kniha Cesta k opravdovému jídlu, jejíž křest proběhl v nádherném bistru Etapa, které by mělo otevřít v následujících dnech. A já už se na něj moc těším!

A když už jsme u těch knížek, tuhle zařazuji do povinného čtení pro každého, kdo chodí po tomhle světě!

Představení nové podzimní kolekce dánské značky ECCO, se kterou mám to štěstí spolupracovat

Moje klasický pracovní chvilky v pražských kavárnách…

Díky mé spolupráci s MAC Cosmetics jsem měla možnost absolvovat soukromou lekci líčení a vyzkoušet jejich nové rtěnky LOVE ME LIPSTICK. Na doporučení slečny vizážistky jsem si odnesla rtěnku v odstínu Très Blasé a od té doby ji nosím skoro denně

V říjnu mi taky zase začaly pravidelné páteční kurzy francouzštiny ve Francouzském institutu a řeknu vám, že ta tříměsíční pauza je fakt znát. Tak snad se do toho zase brzy dostanu:)

Moje milované NOTINO mělo koncem měsíce akci na veškerou vlasovou péči, tak jsem byla doplnit zásoby.

Klasický dny ve znamení procházek, počítačování a farmářských trhů

Říjen byl taky měsícem, kdy jsme s Andym vykopli náš Stylish Coffee Podcast, a každých čtrnáct dní nahráváme nové díly

Udržovací rituály, jak říkám všem službám, díky kterým vypadám alespoň zčásti jako člověk, jsem si naplánovala do jednoho dne během kterého jsem zašla na nehy do studia Vědomá krása a na obočí do Spell Brow, které zbožňuju nejen kvůli tomu výbornýmu kafi, které u nich pokaždé dostanu. No řekněte samy, co víc si přát?

A večer jsem se ještě rychle stavila na slavnostním openingu PURE UP Prague, abych měla ten beauty day hezky kompletní.

V říjnu jsem taky natáčela video pro STORM London, což byla vzhledem k teplotám kousek nad nulou a nepříjemnému větru celkem výzva. Z výsledku jsem ale fakt nadšená!

Můj nejnovější kavárenský objev je Ô-mai coffee & kitchen v Karlíně, kde se mi počítačovalo jedna báseň.

No a kromě karlínské novinky jsem vysedávala ve společnosti počítače (a občas i kamarádů) ještě v Myšákovi, Cacau, Typice, Spižírně, Mamacoffee… Vždyť mě znáte:)

A na závěr se dostáváme k tomu nejhezčímu zážitku celého měsíce, kterým pro mě byl výlet na sever Čech, do mých milovaných Jizerek.

Cestu přes Liberec jsem využila k návštěvě mojí liberecké srdcovky, kavárny Jedno Kafe

A pak jsem nasedla na autobus do Bedřichova a strávila tři kouzelný dny s partou přátel na Prezidentské chatě, kam společně jezdíme už víc než třináct let.

Počasí nám vyšlo na jedničku a celý víkend bylo naprosto nádherný babí léto, které jsme využili k dlouhým procházkám po okolních lesích.

Samozřejmě jsme nemohli vynechat zastávku ve Stánku Maliník, který jsem si zamilovala už při mé první návštěvě letos v srpnu

Večery jsme pak trávili hraním her, čtením knížek a povídáním o všem možném i nemožném.

Zkrátka a dobře, byl to nádherný podzimní víkend, během kterého jsem si konečně na chvíli odpočinula od toho pražskýho kolotoče, který se poslední dny točí nějak moc rychle. Děkuju za něj 

Veronika

2 Komentáře

  1. 6.11.2019 / 16:31

    Moc se mi líbí nápad se vzpomínáním a doufám, že se brzy dostanu k Tvému podcastu a poslechnu si ho 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?