Zápisky z Paříže || Vítejte v Disneylandu!

Zápisky z Paříže || Vítejte v Disneylandu!
Zapomeňte teď na chvíli na Eiffelovku, obrovská kola voňavých sýrů, Champs-Élysées, perfektní vína, dlouhatánské zakroucené kníry, hlemýždě i žabí stehýnka. Zkrátka vypusťte z hlavy všechna ta známá klišé, neboť vás dnes vezmu na jedno dokonale nefrancouzské místo. Opustíme totiž Paříž a vydáme se spolu do světa plného radosti, veselé hudby, tance a štěstí. Do světa pohádek. Protože, co může být méně francouzského, než právě slavný Disneyland?
Je nedělní ráno a budík neúprosně křičí na všechny strany. Po dost náročném týdnu plném lekcí francouzštiny, dlouhatánských procházkách a ještě delších večerech strávených na břehu Seiny, se mi vůbec, ale opravdu vůbec, nechce opustit mé malé postelové království.
V polospánku balím tašku, foťák a po vzoru Francouzek si nasazuji tmavé sluneční brýle, které alespoň trochu zamaskují probdělé hodiny, a vyrážím na Champs-Élysées, kde mám smluvené un rendez-vous. Za pár minut už sedíme ve vlaku a s potutelným úsměvem na tváři se řítíme do velkého dětského snu jménem Disneyland. 
S otevřenou pusou procházím zámkem, všude kolem mě zní hudba, míjím Popelku s princem, z loďky, která nás veze doslova z pohádky do pohádky, vidím mávat mého milovaného Méďu Pů a vzápětí už sedím v sedle plastového oře a točím se na obřím kolotoči.
Kolem mě prochází spousta malých princezen v Disney šatičkách a když vidím tu jiskru v jejich dětských očích, musím se usmívat. Tohle je zkrátka sen. 
Pařížský Disneyland je rozdělen na pět magických území, každé má něco do sebe, ale mně se stejně nejvíc líbí romantický Fantasyland.  Je opravdový zážitek obědvat ve společnosti princezen. Moc často takovou příležitost nemívám, co vám budu povídat.
Odpoledne přecházíme do druhého parku, který nese název Walt Disney Studios. Doslova běžíme na jedno představení, ke kterému jsem ze začátku trochu skeptická. Po tom, co ale uslyším zavrčet motor a spatřím kaskadéra na motorce, měním názor.
Ve vzduchu je cítit směs benzínu a kouře, na pódiu skáčou auta i motorky, občas někdo hoří a mně se tají dech. Moderátoři ukazují tajné filmové triky a z celého představení dělají parádní show.
Ke konci dne ještě navštívíme mou oblíbenou pohádku Ratatouille a za zvuků francouzské hudby probíháme kuchyní přesně tak, jako slavný krysí kuchař, a pomalu se vyčerpaní vydáváme na cestu domů.
Člověk by nevěřil, jak dokáže být takový den v pohádce osvobozující. V Disneylandu zapomenete na všechny problémy a starosti. Probudíte v sobě zase to malé dítě, které si chce hrát, objevovat a radovat se ze života. A je to opravdu krásný pocit.
Tak jak se vám výlet do pohádky líbil? Byli jste někdy na podobném místě?
 
Veronika
Chystáte se do Disneylandu?
Na závěr mám pro vás ještě trochu praktických informací, které by se vám mohly hodit, pokud se tenhle francouzský ráj rozhodnete navštívit. Z centra Paříže se do Disneylandu dostanete za necelých osm euro vlakem RER A, kterým dojedete až na konečnou stanici Marne-la-Vallée. Není na škodu si koupit vstupenky předem, abyste se tak vyhnuli dlouhým frontám. Jak jsem již psala, najdete zde rovnou dva parky, Disneyland a Disney Studios, a lístky si můžete koupit do každého zvlášť, nebo za zvýhodněnou cenu do obou. Taky se připravte, že na nejlepší atrakce si holt budete muset počkat, ale stojí za to. Šťastnou cestu!
disneyland paris disney world tipy paříž

 

 

 

 

 

 

disneyland paris disney world tipy paříž

 

 

 

 

 

disneyland paris disney world tipy paříž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 Komentáře

 1. 12.7.2016 / 13:52

  Super článek ! Nedávno jsem se vrátila z Paříže, ale Disneyland jsem nenavštívila, ten ale do budoucna plánuju na 1000% navštívit ! ♥ A krásné fotky 🙂

 2. Anonymní
  15.7.2016 / 6:24

  Disneyland je můj sen a hrozně se tam chci jednou podívat!! Super článek 🙂

 3. 29.7.2016 / 10:38

  V Disneylandu jsem byla před devíti lety a byl to jedinečný zážitek. A rozhodně plánuju návštěvu ještě jednou. V září se chystáme do Californie, kde je úplně první otevřený Disneyworld, ale je tak obrovský, že už se nám do časového plánu nevejde, což mě moc mrzí. Krásné fotky! 🙂

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?