Mých 7 vánočních radostí

Mých 7 vánočních radostí
Nechce se mi ani věřit, že do Vánoc zbývají pouhé čtyři dny. Je toho ještě tolik, kolik bych toho chtěla v tomto kouzelném období stihnout! Postavit sněhuláka, projít se vánoční Prahou, zpívat koledy, koukat na pohádky, číst vánoční příběhy… a spoustu dalších maličkostí, na které je ten pravý čas jen a jen o Vánocích.
A i když to letos vypadá, že se u nás sněhových vloček na Štědrý den zase nedočkáme, nepřestávám doufat, že si alespoň několik mých vánočních úkolů zvládnu do Nového roku odškrtnout. Možná budete namítat, že většinu z nich bych mohla dělat i během roku, ale, co si budeme povídat, bez té kouzelné atmosféry Vánoc by to zkrátka nebylo ono.
A abych na něco nezapomněla a měla to hezky černé na bílém, rozhodla jsem se, že se s Vámi dnes o všechny ty malé vánoční radosti, které mi dělají konec roku tak výjimečným, podělím. Takže pokud vám do uší ještě nevyhrávají vánoční písničky a místností nevoní skořicová svíčka, je nejvyšší čas to napravit a jdeme na to!

Jaké jsou mé vánoční radosti?

1. Procházky světélkující Prahou, kdy v jedné ruce svírám kelímek s horkou kávou a druhou nenápadně rozrážím davy turistů, kteří přijeli obdivovat oslňující strom na Staromáku. Poté pokračujeme přes Karlův most, hledíme na malinkatá světélka, která ukazují cestu všem zamilovaným, co se vydali na Petřín, a končíme na Pražském hradě, kde nám celé město leží u nohou. Doslova.

2. Dárky k Vánocům patří, o tom žádná. Stejně tak ta radost v dětských očích, když s očekáváním rozbalují jeden balíček za druhým. Jenže ne všichni měli takové štěstí. K někomu se Ježíšek zkrátka nedostane. Děti z dětských domovů mají také svá tajná přání a proto je teď řada na nás. Zahrajme si na Ježíška a splňme dětská přání. Každý rok najdete v obchodních centrech stromy splněných přání, které jsou ověšené psaníčky. Stačí si jedno vybrat, dáreček koupit a až do Štědrého dne ho přinést zpět ke stromečku. Já vždy vybírám v Atriu Flora, kde najdete sny dětí z Dětského domova v Žatci. Ale věřím, že se takový kouzelný strom nachází i ve vašem okolí. A můžete k dárku přiložit i osobní vzkaz s vaší adresou. Většinou vám děti napíší zpět, jakou jste jim udělali radost. A ten pocit je k nezaplacení.

3. Každý rok je mým přáním přečíst několik vánočních knih. Protože a) číst je v srpnu by bylo divné a b) vždy mě krásně naladí. Obzvlášť večer, kdy mi v pokoji září jen vánoční světélka a plamínek vonné svíčky, to se čte nejlíp. A pokud jste na tom s četbou do školy letos stejně jako já a nestíháte číst nic jiného, tak alespoň čtěte. Na vánoční světýlka a svíčku však nezapomeňte.

4. Nakupování, to je moje. Miluju nakupovat pro ostatní, hledat dokonalý dárek a představovat si, jak se dotyčný při jeho rozbalování bude tvářit. A nebudu vám nic nalhávat, vždycky mi v tašce nakonec skončí i nějaká ta drobnost, kterou udělám radost i sobě. Ale vy mě určitě chápete, že?  No a pokud ještě pořád nemáte dárečky, podívejte se na tipy, které jsem pro vás sestavila a nezapomeňte využít slevu 10% na Zootu s kódem STYLISHCOFFEEVANOCE, který platí až do konce roku!

5. Vybírání stromečku. Je to naše každoroční tradice. Musí být obrovský, košatý a vůně jehličí musí provonět celý pokoj. Postavíme jej do obýváku a čekáme do Štědrého dne, kdy ho Ježíšek ověsí třpytivými řetězy, skleněnými koulemi a zářivými světélky. Je to nádhera.

6. (Náhodná) setkání na Štědrý den. Nerada trávím celé dny doma a o to víc, když jsou Vánoce. Na Štědrý den tak vždycky vyrazím s přáteli na nějaké to vánoční kafíčko, povídáme si o všem možném i nemožném, potkáváme další skupinky přátel a známých a je nám setsakramentsky fajn. Letos se mi dokonce díky kamarádovi Kubíkovi (moc děkuju!) podařilo ulovit poslední stoleček v krásné kavárně Nový Svět, takže už se nemůžu dočkat!

7. Vánoční kelímky! Co na tom, že mě za to moji kamarádi baristé zřejmě umlátí konvičkou na mléko, těm roztomilým Costa kelímkům prostě nikdy neodolám. A červeným klasikám ze Starbucks jakbysmet.

A jaké jsou vaše vánoční maličkosti, bez kterých si toto období nedokážete představit? Jak trávíte Štědrý den?
Veronika ♥
 

4 Komentáře

  1. 22.12.2017 / 14:43

    My vždycky s rodiči chodíme před večeří na hřbitov, zapálit svíčky a zavzpomínat na ty, co už mezi námi nejsou. U toho vždycky hrají koledy, hroby krásně svítí a mnohdy potkáme u hrobu i někoho, koho bychom tam nečekali 🙂

  2. 26.12.2017 / 19:07

    My máme stromeček umělý a tím pádem nám starost se sháněním nového každý rok odpadá, ale hodně souhlasím s procházkou po vánoční Praze, ta atmosféra je kouzelná. 🙂 Dárky, nákupy, u nás máme už snad i tradici, že se před Vánoci jezdí do Primarku 😀 já si Štědrý den neumím představit bez pohádek, řízků, světýlek, stromečku, rodiny a dárků 🙂

    LENN

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?