Muchas gracias, Mallorca

Muchas gracias, Mallorca

Dlouhé písečné pláže, úzké uličky, trhy plné čerstvého ovoce a zeleniny, historické paláce, opuštěné vrcholky hor a dechberoucí výhledy. To je v pár slovech Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, kde jsem strávila sedm červnových dnů. Co všechno jsme za tu dobu viděli, zažili a co na Majorce (jak správně vyslovují místní) navštívit, se dozvíte v následujících řádcích.

Do hlavního města Palma de Mallorca jsme se vydali už podruhé, a tak jsme tentokrát vynechali maraton po všech must-see místech a většinu dní jsme trávili vysedáváním v kavárnách, opalováním na pláži a procházkám po místech, která jsou turisty nepolíbená. Všechny tipy na moje nejmilejší podniky, trhy, pláže a obchůdky najdete na konci článku.

I když je Palma nádherné město a vůbec by mi nevadilo strávit celý týden jen tam, chtěli jsme poznat z ostrova víc, a tak jsme se spojili s Mirkem, se kterým jsme si domluvili soukromý výlet po krásách Mallorcy. V devět ráno nás vyzvedl v Palmě a zavezl nás na místa, ze kterých se mi ještě teď tají dech. Viděli jsme historické město Sóller, vesničky ValldemossaDeià a Port de Sóller, horskou silnici v Sa Calobra a navštívili jsme restauraci s tím nejkrásnějším výhledem, v jaké jsem kdy byla, Mirador de ses Barques.

Kromě ikonických míst nás Mirek na mé přání zavezl i na farmu Ecovinyassa, kde jsme ve stínu stromů ochutnali šťávu z místních pomerančů a další lokální produkty, prošli jsme se zahradou plnou pomerančovníků a osobně to pro mě byl vůbec nejkrásnější zážitek celé naší cesty na Mallorcu.

Následující dny jsme se vrátili k objevování zapadlých kaváren, procházkám po plážích a pomalým snídaním na terase našeho hostelu, která byla tím hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli zvolit stejné ubytování jako dva roky zpět. Muchas gracias, Mallorca. Bylo to krásný.

Chystáte se na Mallorcu?

Jak jsem slíbila, na závěr mám pro vás tradičně pár praktických tipů. Co se týká ubytování, už podruhé padla volba na Hostal Apuntadores 8, který jsme si zamilovali pro jeho skvělou lokalitu a nádherný výhled na katedrálu La Seu.

Pokud jde o tipy na místní podniky, všechny kavárny jsem přidala do mapy kaváren (mezi moje nejmilejší patří Cafè Riutort a La Molienda), z restaurací doporučuji rybárnu Sa Roqueta a beach club Assaona a pro pečivo zajděte do Fika Farina, Thomas‘ Bakeshop a tradiční Fornet de la Soca. V Solléru pak můžete navštívit Forn de Barri.

Jestli stejně jako já milujete atmosféru místních trhů, nenechte si ujít návštěvu Mercat de l’Olivar, Mercado Gastronómico San Juan a Mercat de Santa Catalina. Co se týká pláží v okolí hlavního města jsme si zamilovali bohémskou Falcó Beach a sázkou na jistotu vždy byla nejbližší Ca’n Pere AntoniVintage poklady pak najdete v obchůdcích Seattle Vintage Store, Rita’s House Vintage, Bconnected Vintage, Flamingos Vintage Kilo a UNICO Vintage Store.

Vřele doporučuji půjčit si na Mallorce auto, ale jestli vás řízení dvakrát neláká, můžete stejně jako my využít služeb Čechů, kteří vás po ostrově provezou. Osobní a moc příjemnou zkušenost mám s Mirkem (kontaktovat ho můžete na i na WhatsAppu: +34 647 94 94 81), pak mě zaujal web visit Mallorca a věřím, že další najdete buď na platformě Likexpats nebo ve facebookové skupině Češi na Mallorce.

A dva bonusové tipy na závěr: když se vám začne stýskat po české kuchyni, můžete zajít do restaurace 3 Chicos, a jestli se chcete dozvědět něco o životě na Mallorce, poslechněte si podcast Taste of Prague.

5 Komentáře

  1. Anonym
    23.6.2021 / 11:34

    Veru, opět krásné fotky i článek, jako vždy:)) Díky moc za tipy:) Přeji Ti hezké léto. V.

  2. Veronika Chaloupková
    25.7.2023 / 11:22

    Tak to je vážně nádhera 💛 a krásné fotky ☀️

  3. Veronika Chaloupková
    25.7.2023 / 11:25

    Můžu se zeptat čím fotíš? ❤️

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?