Kouzlo aromaterapie

Kouzlo aromaterapie

Oslavy nového roku jsou za námi a zatímco si většina národa dala předsevzetí konečně zhubnout, víc číst, méně prokrastinovat a věnovat čas seberozvoji, já jsem si dala pro rok 2021 za cíl na všem z toho ubrat. Zpomalit. Dovolit si na chvíli vypnout. Naučit se oddělovat práci a osobní život. Odpočívat.

Jestli mě sledujete už nějaký ten pátek, víte, že ve všem z výše jmenovaného jsem naprosto marná. Nejradši bych seděla na patnácti židlích najednou, ale poslední dobou cítím, že mi to víc bere než dává. A tak se krůček po krůčku snažím zařazovat do svého života i témata, které jsem dříve přehlížela. Podcasty z oblasti byznysu a marketingu ředím těmi o duševní pohodě a zdraví. Odborné knihy prokládám návody, jak najít klid a rovnováhu. A pomalu, ale jistě začínám pronikat do tajů holistického pohledu na zdraví. Přístupu, který nahlíží na člověka jako na celek. A jehož součástí je i aromaterapie, o které vám chci dnes povědět víc.

Co je to aromaterapie?

Aromaterapie doslova znamená léčbu pomocí vůní a jedná se o metodu alternativní medicíny, která využívá účinků přírodních éterických olejů pro zlepšení fyzické a duševní pohody.

Éterické (nebo esenciální) oleje pomáhají rostlinám přežít a kvést a zároveň mají i řadu terapeutických benefitů pro člověka. Specifické vůně esenciálních olejů mohou přimět tělo a mysl, aby reagovaly určitým způsobem – mohou nás nabít energií, uklidnit mysl, pomáhají nám lépe spát či zvládat stres;

Esenciální oleje se skládají z drobných molekul, které se snadno vstřebávají kůží a při dýchání. Dále pak vstupují do krve a jsou přenášeny po celém těle, což má za následek pocítění terapeutických účinků;

Já jsem se začala zajímat o aromaterapii hlavně kvůli nalezení vnitřního klidu a po víc než dvou měsících s řadou Mind & Mood se esenciální oleje staly pevnou součástí mého života. Z kombinace olejíčku Relax Me a difuzéru, který mi vůni rozptyluje po pokoji, jsem si udělala rituál, kterým se připravuji na spaní, a kuličkový aplikátor s olejíčkem Balance Me pro lepší soustředění a pročištění myšlenek nosím všude s sebou.

Jak už jsem vám psala v úvodu, v roce 2021 se chci více zaměřit na mindfulness, holistický pohled na zdraví a návrat zpátky do přítomnosti a jestli jste si dali stejné předsevzetí a kouzlo aromaterapie vás zaujalo, tady máte na závěr ještě pár tipů na tematické čtení.

6 Komentáře

 1. 10.1.2021 / 8:24

  O holistickou medicínu se zajímám taky, ale musím říct, že k aromaterapii a vonným tyčinkám jsem si zatím cestu nenašla :/ Možná k tomu musím ještě dozrát.

  • 10.1.2021 / 21:49

   O vonných tyčinkách toho teda moc nevím, ale aromaterapii doporučuji prozkoumat blíž, Teri:)

 2. Adéla
  15.1.2021 / 9:01

  O aromaterapii jsem slyšela zajímavý podcast a pozor na správnou péči o difuzér. Mohla by se v něm začít tvořit oku neviditelná plíseň, kterou bys vdechovala, tudíž bys svému zdraví spíše škodila.

  • 15.1.2021 / 9:16

   Moc děkuju za upozornění, Adélko. Nevzpomínáš si, jak se ten podcast jmenoval? Ráda si ho poslechnu:)

   • Adéla
    16.1.2021 / 18:16

    To si bohužel nevzpomínám, ale vím, že tuto problematiku řešila Janina (cukrfree na ig):-)

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?