Jeden pozdrav ze severského království

Jeden pozdrav ze severského království
Právě sedím na terase u malého dřevěného stolku, za hlavou mi zapadá slunce a chladný severský vítr si pohrává s mými vlasy. V nohách mám za uplynulé dny už desítky kilometrů a hlavou mi lítá jedna myšlenka za druhou. Mí přátelé si teď zřejmě vyměňují elektronické dopisy se srdcem Evropy a já jsem podlehla nutkání poslat jeden pozdrav i Vám.
Je to už třetí den, co objevuji krásy dánské metropole, a má láska je čím dál tím silnější. To, že miluji Skandinávii, jsem si potvrdila už při návštěvě OslaStockholmu, ale s každou návštěvou se zamilovávám víc a víc.
Nevím, čím přesně mě sever Evropy tak přitahuje, zda je to tou dokonalou kávou, skandinávským designem, všemi těmi roztomilými kavárničkami a obchůdky, svěžím vzduchem, farmářskými trhy s čerstvou zeleninou a ovocem, minimalismem, stylovými Skandinávci, nebo jen tou klidnou a natolik přátelskou atmosférou, která tu na Vás dýchá na každém rohu, ale jedno vím jistě – Kodaň je jedno z měst, které mi zůstane v srdci navždycky.
A i když jsem Vám původně chtěla napsat článek až se vrátím zpátky do Prahy, nemohla jsem jinak. Posílám Vám proto trochu toho kodaňského štěstí a doufám, že až Vám v dalším povídání celé tohle malé dobrodružství shrnu, zamilujete se také. Pokud se však chcete už teď podívat alespoň na pár střípků, můžete skočit na můj Instagram @veronikatazlerova a objevovat tohle nádherný město společně se mnou.
Godaften,
Veronika ♥

7 Komentáře

  1. 17.6.2017 / 7:32

    Ohhh, taky bych se nekdy rada podivala do Skandinavie, byla jsem jen v Amsterdamu a uz i tam se mi moc libilo. 😉 Hlavne Stockholm a Kodan me moc moc laka!!! <3

  2. 18.6.2017 / 18:37

    Verunko, ty tak krásně píšeš. Ach, naprostá dokonalost. Každý řádek hltám a modlím se, ať neskončí… Dánsko je určitě krásné. Švédsko, Norsko, Finsko a Dánsko mne vždycky lákaly a věřím, že je budu moct jednou z mého wishlistu zemí, které chci navštívit, vyškrtnout. Na tvůj další článek se moc těším. ♥

    http://elisminarova.blogspot.cz

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?