Jak vypadal Prague Coffee Festival 2018?

Jak vypadal Prague Coffee Festival 2018?

A je to za námi. Dva dny plné výběrové kávy, skvělých lidí, pohody, cuppingů, parádních přednášek, workshopů i úžasného jídla, to všechno nám přinesl letošní ročník Prague Coffee Festivalu, který v mnohém předčil své předchůdce. Jak tahle kávová událost vypadala a co všechno si pro nás organizátoři připravili? Popadněte šálek kávy a pojďte to se mnou prožít znovu!

Prague Coffee Festival se tento rok přesunul do Pražské tržnice, kde se ve třech nadupaných halách prezentovaly ty nejlepší české i evropské pražírny a kavárny, nechyběli berlínští Populus Coffee, Casino Mocca, Pikola, La Bohéme Café, Doubleshot, kluci z Candycane coffee, Campbell & Syme, Kofárna, Fjord Coffee Roasters, Dos Mundos ani sousedi Slováci, kteří přijeli s pražírnou black. Ty se střídaly na brew barech i espresso barech, občas si odskočily vést nějaký ten cupping a po celou dobu ze sebe s permanentním úsměvem na rtech vydávaly to nejlepší.

Celý festival se letos nesl v duchu udržitelnosti, proto konečně vymizely tolik zbytečné papírové kelímky, kterých se na podobných akcích vyhodí obrovské množství, a byly nahrazeny porcelánovými šálky. (Pamatujete na ty, ze kterých jsme pili čaj ve školní jídelně? Tak něco v tom stylu.) Hrníček bylo možné zapůjčit za vratnou zálohu a na každém stánku vám ho vyměnili za čistý. Za tenhle krok opravdu tleskám.

Kromě vymizení kelímků se udržitelnost promítla i do témat přednášek, které probíhaly po oba dny festivalu. Za mě můžu vypíchnout přednášku O kávě od A do Z, kterou krásně podal Jarda z Candycane coffee, Sustainability of coffee production for 2050, Management udržitelné kavárny nebo diskuzi na téma Udržitelnost práce baristy, jak finanční tak motivační.

No a co se týče atmosféry, tak ta byla letos vážně parádní. Sluníčko svítilo, celým místem duněla hudba, potkala jsem se se spoustou přátel, bývalých kolegů, s Weef, Nicole a obecně lidmi od kafe (který jsou prostě vždycky fajn) a i s vámi, co jste mě doteď znali jen z blogu nebo z Instagramu. Díky za všechna tahle milá setkání!

Nevím, jestli to bylo těmi nekonečnými dávkami kofeinu, ale čas tady plynul neuvěřitelně rychle a když jsem v neděli večer opouštěla bránu Pražské tržnice, musela jsem konstatovat, že kdybych chtěla stihnout vše, co bych si přála, musel by festival trvat alespoň týden. I tak jsem si to zase užila do posledního doušku (doslova) a už se nemůžu dočkat dalších kávových akcí, které nás v dalších měsících čekají!

A kdyby vás zajímalo, jak vypadaly předchozí ročníky (2015 a 2017) nebo třeba Barista roku 2018, nezapomeňte se podívat na starší články.

Byli jste také na Prague Coffee Festivalu? Jaké ve vás zanechal dojmy?

Veronika ♥

3 Komentáře

  1. Klára
    27.10.2018 / 13:00

    Také jsem byla, a bylo to až na ty fronty fajn! 🙂 Můžu se zeptat, odkud máš tu krásnou kabelku na fotce?

Napsat komentář:

Accessibility Toolbar


Copak hledáte?